فهرست
یک قرن ناکامی؛ راه آشتی بسته شد
یک قرن ناکامی؛ راه آشتی بسته شد

یک قرن ناکامی؛ راه آشتی بسته شد

آی اسپورت - برانكو ايوانكوويچ از پرسپوليس شكايت كرده و برخی منابع غیررسمی مدعی هستند حكم اولیه مربوط به شكایت او تا پایان سال به باشگاه ایرانی خواهد رسید. البته در این میان پرسپولیسی‌ها هم بابت فسخ یكطرفه قرارداد توسط مربی كروات بحث دارند و او را تهدید به شكایت متقابل كرده‌‎اند. برانكو اما طعنه زده و گفته: «خب شكایت كنید؛ مگر در صد سال گذشته كدام پرونده را برده‌اید؟» اگرچه كنایه پروفسور اغراق‌آمیز است، اما چندان هم بیراه نگفته؛ تنها مرور اجمالی بر پرونده‌های پرشمار بین‌المللی در این سال‌ها و انواع و اقسام مجازات‌ها از كسر امتیاز گرفته تا بسته شدن پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی نشان می‌دهد بیشتر مدیران فوتبال ایران نه نحوه صحیح عقد قرارداد را بلد هستند و نه از توان و دقت كافی برای اجرای تعهدات‌شان برخوردارند. بنابراین معمولا هر بار كه به فیفا رفته‌ایم بدجوری شكست خورده‌ایم و احتمالا پرونده برانكو هم همین شرایط را خواهد داشت.

پرسپولیس در محاصره بمب‌های ساعتی

مساله شكایت برانكو و دستیارانش اما فقط یكی از مشكلات پرسپولیس است؛ چه اینكه این تیم در حال حاضر در محاصره بمب‌های ساعتی قرار دارد. یكی از كسانی كه خیلی بی‌سروصدا كارش را پیش برده و هر لحظه ممكن است برای باشگاه خطرساز شود ماریو بودیمیر است كه گفته می‌شود غرامت 500 هزار دلاری می‌خواهد! در حال حاضر با كادرفنی سابق هم قطع همكاری شده كه احتمال شكایت آنها زیاد است. از بازیكنان فعلی نیز بشار رسن و بوژیدار رادشوویچ پول‌شان را نگرفته‌اند كه مخصوصا هافبك عراقی شرایط فسخ یكطرفه و اقدام حقوقی بعد از آن را دارد. جالب است كه با این شرایط باز هم باشگاه پرسپولیس دو بازیكن خارجی جدید خریده است!

سابقه بد انصاری‌فرد

نكته نگران‌كننده‌تر در این مورد سابقه بد محمدحسن انصاری‌فرد در كنترل این قبیل پرونده‌هاست. او دوره قبلی مدیریتش در پرسپولیس بازیكن بی‌كیفیتی به نام رافائل ادرو را جذب كرد كه دستمزد این بازیكن پرداخت نشد. رافائل به فیفا شكایت كرد كه شكایت او با غفلت مدیران باشگاه همراه شد و نهایتا چند ماه بعد به كسر شش امتیاز حیاتی از پرسپولیس انجامید. این مجازات البته در دوران مدیرعاملی حبیب كاشانی اعمال شد و نزدیك بود قهرمانی در لیگ هفتم را از پرسپولیس بگیرد، اما كسر سه امتیاز از سپاهان در كنار محرومیت چند ماهه این تیم به خاطر ماجرای معروف سرباز احمدی، سرخپوشان را در صدر جدول نگه داشت.

تخفیف؟ دیگر حرفش را هم نزنید

از زمانی كه برانكو با پرسپولیس قطع همكاری كرد، مساله حقوقی تسویه‌حساب او با او آغاز شد. در این بین مدیریت جدید پرسپولیس در چند نوبت تلاش كرد از پروفسور تخفیف بگیرد. در همین راستا حتی دو نماینده از سوی باشگاه راهی زاگرب شدند و چند روز آنجا اقامت كردند تا شاید از برانكو تخفیف بگیرند، اما ظاهرا انعطاف مربی كروات با توقعات انصاری‌فرد و شركا همخوانی نداشته است. برانكو عقیده دارد كارش را در پرسپولیس به نحو احسن انجام داده و نیازی نیست برای اثبات حسن نیتش تخفیف آنچنانی بدهد. از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس بدش نمی‌آمد پروژه بازگرداندن او را به نیمكت سرخپوشان را محقق كند و كل طلب قبلی و پیش‌پرداخت قرارداد جدید را با هم بدهد، اما این اتفاق هم عملی نشد. حالا اما مصاحبه ایوانكوویچ نشان می‌دهد او از تهدید باشگاه به شكایت متقابل به شدت خشمگین شده و دیگر حتی یك دلار هم تخفیف نخواهد داد. به همین راحتی درهای آشتی و مصالحه بسته شد. این وسط فقط هزینه سفر بی‌نتیجه نمایندگان پرسپولیس به زاگرب، به انبوه مخارج باشگاه اضافه شد؛ همین!

بانک ورزش

۳    
آی اسپورت
2020-01-25 01:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر