فهرست
48  تیمی شدن جام جهانی به ضرر ایران؟
48 تیمی شدن جام جهانی به ضرر ایران؟

48 تیمی شدن جام جهانی به ضرر ایران؟

آی اسپورت- فدراسیون جهانی فوتبال امروز رسما اعلام كرد كه جام جهانی از سال 2026 با حضور 48 تیم برگزار می‌شود. با این حساب سهمیه همه قاره‌ها افزایش خواهد داشت و این به سود تیم ملی ایران هم خواهد بود. طبق تصمیم جدید فیفا، سهمیه آسیا در جام جهانی 8.5 تیم شده است و با این حساب نگرانی همیشگی هواداران تیم ملی فوتبال درمورد رفتن یا نرفتن به جام جهانی، رفع خواهد شد چرا كه ایران با سهمیه 8.5 تیم به مراتب راحت‌تر می‌تواند به جام جهانی صعود كند.
سهمیه قاره‌ها در جام جهانی ۴۸ تیمی نیز به این صورت خواهد بود:
اروپا ۱۶ تیم
آفریقا ۹.۵ تیم
آسیا ۸.۵ تیم
آمریکای جنوبی ۶.۵ تیم
آمریکای شمالی و مرکزی ۶.۵ تیم
اقیانوسیه یک تیم
اعلام این خبر و راحت‌تر شدن صعود تیم‌هایی مثل ایران شاید در شرایط فعلی به کی‌روش و آینده نیمکت تیم ملی باشد. حضور مربیان بزرگ خارجی در این سال‌ها، همیشه بخاطر جبران فاصله فوتبال ایران با دیگر کشورهای بزرگ آسیا مثل ژاپن و کره جنوبی بوده و با افزایش سهمیه، دیگر لازم نیست تیم ملی ایران هم‌سطح این کشورها باشد.
اگر هدف فدراسیون در سال‌های آینده هم فقط رسیدن به جام جهانی باقی بماند، افزایش سهمیه کشورهای آسیایی سقف آرزوهای آن‌ها را کوتاه‌تر می‌کند و شاید، دیگر خبری از کی‌روش و حتی برانکو در فوتبال ایران نباشد.

۳ ۲  
آی اسپورت
2017-01-10 16:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
رضا
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۰۹
این خبرو جای خبر قبلی که حذف شد کار کردینا شیطونا خخخخخ
به هر حال تیم ملی حتی اگر راحت سعود کنه بازم نیاز به مربی داره که بتونه تو جام جهانی نتیجه بگیره و همچنین جام ملتهای آسیا پس بازم به مربی با کیفیت نیاز داره
۴
سعید
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۳۶
دیگه رفتن به جام جهانی افتخار حساب نمیشه! بلکه صعود از دوره مقدماتی مهم میشه که قطعا کار سختتری میشه! ولی نکته مثبتش اینه که شاید اون موقع دیگه نیازی به کیروش نداشته باشیم تا اینقدر منتش رو بکشیم که ما رو ببره به جام جهانی! قطعا خانم اشک ریز هم خیلی ناراحت میشه!!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر