فهرست
پست احتمالی نیمار در PSG/ دقیقا مثل بارسا
پست احتمالی نیمار در PSG/ دقیقا مثل بارسا

پست احتمالی نیمار در PSG/ دقیقا مثل بارسا

آی اسپورت- نیمار با هم‎تیمی‎هایش در بارسلونا خداحافظی کرد و قرار است در ازای 222 میلیون یورو به پاری‌سن ژرمن منتقل شود. تصمیم ترک لیونل مسی و دوستان تا حدودی به خاطر هدفش برای رسیدن به توپ طلا بود و بخشی هم به این دلیل که بتواند در تیم فرانسوی دیده شده و ثابت کند بهترین بازیکن دنیا است.

اما آیا او به هدفش می‏رسد و در پارک دپرنس می‏تواند رهبر اصلی تیمش شود؟ ادینسون کاوانی یک بار زمانی که زلاتان ایبراهیموویچ به پاریس پیوسته بود به سمت چپ ترکیب منتقل شده بود. اما بعید است این اتفاق دوباره بیفتد.

البته ستاره اوروگوئه‎ای متهم به از دست دادن موقعیت‎های مناسب گلزنی است، اما فصل گذشته یکی از بهترین فصل‎های دوران بازی کردنش را گذراند و در 50 بازی 49 گل زد. همچنین تقریبا قطعی است که با آمدن اونای امری به پاریس او یک شماره 9 شده است.

زیکو، اسطوره برزیلی، در گفتگو با گل درباره نیمار گفته:«او در آن پست مهارنشدنی است. او در بهترین بازی‌هایش در سمت چپ بازی کرده است».

این واقعیت بازی نیمار است که هم مربوط به دوران بازی‎اش در سانتوس می‎شود و هم بارسلونا.  در نتیجه محتمل‎ترین شکل این است که او در سمت چپ خط حمله 3 نفره قرار گیرد، کاوانی در مرکز باشد و در سمت راست یولیان دراکسلر یا آنخل دی ماریا بازی کنند.

1
1

تا زمانی که فعالیت پی‎اس‌جی در بازار نقل و انتقالات تابستانی تمام نشود نمی‎توان به طور واضح فهمید که کدام بازیکن در سمت راست بازی خواهد کرد. چرا که هم دراکسلر و هم دی‎ماریا به خروج از پاری‎سن ژرمن نسبت داده شده‎اند. از طرفی دنی آلوس هم توان بازی کردن در پست دفاع راست و همچنین وینگر راست را دارد.

البته اگر امری تصمیم بگیرد از سیستم 1-3-2-4 که سیستم مورد علاقه‎اش است استفاده کند، برای نیمار باز هم اوضاع خیلی فرقی ندارد و او کماکان در سمت راست بازی خواهد کرد، کاوانی هم مهاجم اصلی خواهد بود.

این می‎تواند مشکلی برای لایوین کورزاوا  باشد که به طور کامل به بازی در سمت چپ عادت کرده است. مطمئنا قرار نیست او به گران‎ترین بازیکن دنیا ترجیح داده شود.

2
2

سیستم 3-3-4 که شبیه به سیستم بارسا است بهترین سیستم برای نیمار است، اما در تیم ملی برزیل نیمار ثابت کرده در هر قسمتی از خط حمله می‎تواند بازی کند. بازیکن 25 ساله در پست مهاجم میانی، 9 کاذب و پشت مهاجم هم بازی کرده است. هرچند که در تیم تیته، سرمربی فعلی تیم ملی برزیل، نیمار همیشه در سمت چپ بازی می‎کند.

زیکو می‎گوید:«اگر نیمار در مرکز بازی کند گاهی چیزهایی برای رو کردن دارد، اما اکثر اوقات مثل همیشه خودش نیست. این که او پست به دروازه بازی کند واقعا اشتباه است. خیلی سریع اذیت می‏شود و اشتباهات زیادی انجام می‎دهد. از نظر روانی هم این یک مشکل است. به دلیل بازی کردن در این پست در بسیاری از بازی‎های تیم ملی برزیل او درخششی نداشته است».

مطمئنا پاری‎سن ژرمن می‌خواهد از خرید 222 میلیون پوندی‎اش در همه بازی‌ها استفاده کند، در نتیجه باید از نیمار در بهترین پست مخصوص خودش، یعنی سمت چپ استفاده کند. جایی که بتواند ثابت کند ارزش پولی که برای پرداخته‎اند را داشته است.

۴    
آی اسپورت
2017-08-02 15:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر