فهرست
رویای زیبای باربارا
رویای زیبای باربارا

رویای زیبای باربارا

آی اسپورت- ۱۳سال سن داشت. دختر ۱۴ ساله احتمالا مثل تمام هموطنانش با استرس مشغول تماشای بازی ایتالیا و استرالیا در یک‌هشتم نهایی جام‌ جهانی آلمان بود، وقتی که داور به خاطر خطا روی فابیو گروسو یک ضربه پنالتی به نفع آتزوری اعلام کرد و توتی موفق شد با گل کردن توپ تیمش را از جهنمی که گاس هیدینگ در ورزشگاه فریتز والتر شهر کایزرسلاترن برای‌شان ساخته بود، برهاند. خوشحالی معروف توتی بعد از آن گل، گلی که یکی از نقاط عطف در قهرمانی ایتالیا لقب گرفت، در ذهن همه هواداران ایتالیا باقی ماند، مخصوصا در ذهن دختری که در رویاهایش همواره تصور می‌کرد روزی با پیراهن تیم ملی کشورش یعنی ایتالیا در جام جهانی بازی خواهد کرد.

همان سال یعنی در سال ۲۰۰۶، بوننسا به تیم تورینو ایتالیا ملحق شد تا فوتبال حرفه‌ای‌اش را آغاز کند. او یک سال بعد به تیم زیر ۱۹ ساله‌های ایتالیا پیوست تا در مسیر رسیدن به رویاهایش قرار بگیرد. بوننسا در مدت ۶ سال حضور در تورینو ۱۰۸بار پیراهن این تیم را بر تن کرد و ۲۷بار موفق به گلزنی شد. در سال ۲۰۱۲ باربارا توجه مسوولان باشگاه برشیا را به خود جلب کرد و او راهی یکی از تیم‌های قدرتمند در فوتبال باشگاهی زنان ایتالیا و همان سال به تیم ملی بزرگسالان نیز دعوت شد.

همه‌ چیز طبق برنامه پیش می‌رفت. بوننسا در برشیا بهترین دوران فوتبالش را به نمایش گذاشت. او در بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ با این تیم ۲ عنوان قهرمانی سری آ در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶، دو بار قهرمانی کوپا ایتالیا در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و ۳ قهرمانی پیاپی در سوپرجام در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به دست آورد. دختر تورینی در سال ۲۰۱۶ بعد از فتح سه‌گانه داخلی ایتالیا با برشیا عنوان ارزشمند بهترین بازیکن فصل سری‌ آ را تصاحب کرد تا به عنوان ستاره‌ای بزرگ در فوتبال ایتالیا شناخته شود. یک سال بعد، پس از انجام ۱۱۷ بازی و به ثمر رساندن ۶۱ گل با پیراهن برشیا او به یوونتوس پیوست و در سال ۲۰۱۷ با این تیم هم قهرمانی سری آ را تجربه کرد.

در عرصه ملی بوننسا در جریان دیدار آتزوری مقابل یونان در انتخابی یورو ۲۰۱۳، اولین بازی ملی‌اش را انجام داد. آن بازی با نتیجه بدون گل به اتمام رسید. با این حال هافبک‌مهاجم خوش‌نقش لاجوردی‌پوشان جایگاه خود را در تیم ملی تثبیت کرد. او اولین گل ملی‌اش را در بازی مقابل استونی به ثمر رساند. در آن بازی ایتالیا ۵ بر یک حریف خود را در هم کوبید. ایتالیا جام جهانی ۲۰۱۵ کانادا را از دست داد. دختران ایتالیایی در گروه دو بعد از اسپانیا در جایگاه دوم قرار گرفتند و به پلی‌آف رسیدند. ایتالیا برای صعود باید از سد هلند می‌گذشت، اما آنها در دو بازی رفت و برگشت در مجموع با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خوردند و جام جهانی را از دست دادند.

اما بوننسا و هم‌تیمی‌هایش امیدشان را از دست ندادند و خودشان را به جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه رساندند. آنها در گروه ۶ مقدماتی بالاتر از بلژیک به عنوان صدرنشین راهی جام جهانی شدند تا رویای کودکی بوننسا به واقعیت نزدیک شود.

۱۳ سال بعد از یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان و گل توتی، در شهر والنسین کشور فرانسه، در دقیقه ۹۵ بازی ایتالیا و استرالیا در اولین بازی گروه C جام جهانی زنان، هنگامی که استرالیا و ایتالیا با نتیجه یک – یک مساوی بودند، باربارا بوننسا از راه رسید و گل دوم خود و تیمش را وارد دروازه استرالیا کرد. در دیداری که ایتالیا برتری‌ای نسبت به حریفش نشان نداده بود، این دختر شایسته ایتالیایی‌ها بود که موفق شد برد ارزشمندی را برای کشورش به ارمغان بیاورد. رویای آن دختر ۱۴ ساله که بازی توتی را نگاه کرده بود، ۱۳ سال بعد به واقعیت پیوست؛ در همان دقیقه، مقابل همان تیم. پس دختر تورینی شستش را مثل گلادیاتور ایتالیایی در دهان برد و خوشحالی معروف توتی را بازسازی کرد. کاری که سال‌ها به آن فکر کرده بود.

منبع: اعتماد

۳    
آی اسپورت
2019-06-11 15:13:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر