فهرست
مقتدر مثل باورایا؛ بایرن رکورددار پیروزی
مقتدر مثل باورایا؛ بایرن رکورددار پیروزی

مقتدر مثل باورایا؛ بایرن رکورددار پیروزی

آی‌اسپورت- بایرن مونیخ با پیروزی مقابل بنفیکا، برای پانزدهمین فصل متوالی لیگ قهرمانان را با پیروزی آغاز کرد. در یکی از مسابقات هفته اول از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل ۱۹-۲۰۱۸ و از گروه E، بایرن مونیخ در لیسبون مهمان بنفیکا بود و در پایان با گل‌های لواندوفسکی و سانچز با نتیجه ۲-۰ بر میزبان خود غلبه کرد تا شاگردان کواچ لیگ قهرمانان را با ۳ امتیاز شیرین خارج از خانه کلید بزنند.

اما با این پیروزی بایرن یک رکورد را در مسابقات ثبت کرد. بایرن با این پیروزی موفق شد برای پانزدهمین فصل متوالی در هفته اول لیگ قهرمانان به پیروزی برسد و مسابقات را با برد شروع کند.

آخرین باری که بایرن لیگ قهرمانان را با نتیجه ای غیر از برد شروع کرد، به فصل ۰۳-۲۰۰۲ بازمی‌گردد. جایی که بایرن مونیخ در المپیاشتادیون مونیخ میزبان دپورتیوو لاکرونیا و در پایان با نتیجه ۳-۲ مغلوب مهمان خود شد. روی ماکای، ستاره هلندی دپورتیوو که بعدها به بایرن پیوست، در آن روز با هت‌تریک خود یک تنه سند شکست بایرن را امضا کرد. البته بایرن در آن فصل اصلا اوضاع مناسبی نداشت و با کسب تنها ۲ امتیاز از ۶ بازی و قرارگیری در رده چهارم گروه، حذف مفتضحانه ای از دور رقابت ها داشت.

اما بعد از آن فصل اف سی هالیوود همواره در هفته اول لیگ قهرمانان پیروز شده است. در فصل ۰۴-۲۰۰۳ بایرن تحت هدایت اوتمار هیتسفلد با نتیجه ۲-۱ بر سلتیک غلبه کرد. در فصل ۰۵-۲۰۰۴ بایرن تحت هدایت فلیکس ماگات رقابت ها را با برتری ۱-۰ بر مکابی تل‌آویو آغاز کرد. همین نتیجه در فصل بعد و این بار برابر راپبد وین تکرار شد. بایرن فصل ۰۷-۲۰۰۶ لیگ قهرمانان را نیز با برتری ۴-۰ مقابل اسپارتاک مسکو در آلیانز آرنا آغاز کرد.

چهارمی در فصل ۰۷-۲۰۰۶ بوندسلیگا موحب شد بایرن نتواند در فصل ۰۸-۲۰۰۷ لیگ قهرمانان حضور یابد و در این فصل در جام یوفا حاضر باشد. باواریا در فصل ۰۹-۲۰۰۸ به لیگ قهرمانان بازگشت و با هدایت یورگن کلینزمن در نخستین بازی با تک گل دنیل فن بویتن بر استوا بخارست غلبه کرد. تغییر مربی نیز تاثیر چندانی بر بایرن نداشت چرا که این تیم فصل ۱۰-۲۰۰۹ را با لویی فن خال آغاز کرد و در اولین گام، ۳-۰ از سد مکابی حیفا گذشت. فصل ۱۱-۲۰۱۰ هم با دو گل مولر و کلوزه، با برتری ۲-۰ مقابل رم آغاز شد. بایرن یوپ هاینکس فصل ۱۲-۲۰۱۱ را با برتری ۲-۰ در خانه ویارئال و گل های کروس و رافینیا شروع کرد.

استارت بایرن در فصل ۱۳-۲۰۱۲ (پنجمین و آخرین قهرمانی اروپایی بایرن) با پیروزی خانگی ۲-۱ بر والنسیا همراه بود. پپ گواردیولا نیز راه پیشینیان خود را ادامه داد و در اولین بازی فصل ۱۴-۲۰۱۳ با گل های آلابا، مانژوکیچ و روبن به پیروزی شیرین ۳-۰ مقابل زسکا مسکو دست یافت.

کار بایرن در آغاز فصل ۱۵-۲۰۱۴ به شدت سخت شد. این تیم در گام نخست میزبان منچسترسیتی بود و در نهایت با تک گل ژروم بواتنگ در دقیقه ۹۰ به پیروزی دست یافت. باواریا در بازی اول فصل ۱۶-۲۰۱۵ در پیرایئوس مهمان المپیاکوس بود و با دو گل مولر و یک گل دیگر توسط گوتزه، به برتری ۳-۰ دست یافت. برترین پیروزی بایرن در سال های اخیر در هفته های اول به فصل ۱۷-۲۰۱۶ بازمی‌گردد. جایی که تیم کارلو آنچلوتی گام نخست را با برتری ۵-۰ مقابل روستوف محکم برداشت. بایرن فصل ۱۸-۲۰۱۷ را هم با برتری ۳-۰ خانگی برابر آندرلخت آغاز کرد. لواندوفسکی، تیاگو و کیمیش زننده گل های بایرن در این مسابقه بودند.

حال نیکو کواچ هم کار خود را در اروپا با یک پیروزی ارزشمند دیگر آغاز کرده و باید دید آیا می‌تواند بایرن را بعد از ۶ فصل دوباره به قهرمانی اروپا رهنمون کند؟

۱    
آی اسپورت
2018-09-21 23:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر