فهرست
از دبل تا هت‌تریک راهی نبود؛ نوبت پوکر
از دبل تا هت‌تریک راهی نبود؛ نوبت پوکر

از دبل تا هت‌تریک راهی نبود؛ نوبت پوکر

آی اسپورت - یک سال از دومین دبل پرسپولیس در تاریخ فوتبال ایران گذشت؛ سال ۷۷ و ۷۸؛پرسپولیس مدل علی پروین دو فصل متوالی قهرمان لیگ ازادگان شد و قهرمانی در جام حذفی آن هم با غلبه بر استقلال در فینال و گل پیروزی بخش افشین پیروانی را جشن گرفت و رکورد ۱۴برد متوالی، یک سال شکست ناپذیری و کسب عنوان سومی آسیا را جشن گرفت. آن تیم، تیمی بی رقیب و متعصب بود که حریفان را با بردهای سه و چهارگله شکست داد اما با درگیر شدن در بحران مالکیت و سهام و سهامداری رفته رفته افول کرد تا جایی که استخوان‌بندی همان تیم در سال ۸۰ قهرمان لیگ حرفه‌ای شد اما پس از آن ۶ سال طول کشید تا سرخ‌ها فاتح لیگ شوند.

پس از قهرمانی دراماتیک سال ۸۶ ایام بس سختی بود. نه سال دوری از جام و قهرمانی در لیگ به واسطه تغییرات مکرر مدیریتی و به تبع آن بی ثباتی در کادر فنی و بازیکنان، اشتباهات داوری یا احکام ناعادلانه انضباطی مثل کسر امتیاز. پرسپولیس و هوادارانش آن دوران را به سختی اما بدون اتهام زنی و جوسازی علیه رقبا طی کردند هد چند که رسانه‌ها از اقدامات کثیف برخی رقبا از جمله تطمیع بازیکنان حریف تا سکه‌های لای گز یاد می‌کردند.

… و اما ناجی سرخ‌ها آمد. برانکو ایوانکوویچ همان گمشده بود.همان فرشته نجات که باید مجسمه‌اش را در کنار اساطیر سرخ در محل تمرین سرخ‌ها نصب کرد و این پیشنهاد را جدی گرفت. برانکو تیم بحران‌زده را همان سال اول نایب قهرمان کرد و بدشانس بود که با تفاضل اول نشد‌. او اما برای تاریخ سازی فقط حمایت هوادار را می‌خواست که از او و تیمش دریغ نشد تا نه یک که هت تریک قهرمانی لیگ و سوپرجام، قهرمانی جام حذفی، دبل در صعود به نیمه نهایی و رساندن تیم محروم از جذب بازیکن به فینال لیگ قهرمانان و برد حماسی چهارگله در دربی را برایشان به ارمغان بیاورد و حالا پس از ماموریت نیمه تمام کالدرون نوبت شاگرد خلف او یحیی گل‌محمدی و کادر توانمندش است تا پرسپولیس را با همت سرخ‌ها و همدلی و حمایت هواداران و به رغم همه کارشکنی‌های فدراسیون و رقبای قسم خورده پرسپولیس را با ده اختلاف امتیاز به سمت پوکر قهرمانی لیگ و سوپرکاپ و دبل در جام حذفی برسانند. به امید یک حماسه تاریخ ساز. از دبل تا هت‌تریک راهی نبود، حالا نوبت پوکر است.

 

 

۱۶ ۷  
آی اسپورت
2020-06-02 12:15:00
نظر دهید

۷ نظر
عارف
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۳:۳۱
پرسپولیس یعنی عشق❤
اصفهانی
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۳:۴۴
اقا شما که تو چند پیش تو اون باشگاه لنگ سمت داشتید میتونید قلم خود را بی طرف بچرخونید مسلما که نه
اصفهانی
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۳:۴۴
اقا شما که تو چند پیش تو اون باشگاه لنگ سمت داشتید میتونید قلم خود را بی طرف بچرخونید مسلما که نه
۱
حسین
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۴:۱۶
وبا مدیریت صحیح سلطانی خر
۲
حسین
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۴:۱۶
وبا مدیریت صحیح سلطانی خر
۲
محمد
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۶:۱۴
باید گفت پوکر فساد در تاریخ ورزش ایران این اندازه فساد بی سابقه بوده متاسفانه باشگاهی که بی افتخاری که بنیانگذاری متهم به قتل جهان پهلوان تختی دارد و افتخاری جز فساد ندارد بخاطر تعلق خاطر یک وزیر فاسد با مهندسی در حال اهدای جام بی تیمی بی افتخار که ویترینی خالی از افتخار دارد در حال ساخت هویت برای بی هویت ترین تیم متاسافنه ایرانی دارد
۳
KEAN
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۸:۱۰
نویسنده حسین هشت ساله از تهران ،خاک برسرت با این نگارش کودکانه ت ،زمین و زمان چهارساله در اختیار شمان بعد میگه باوجود کارشکنی فدراسیون خاک بر سرت
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر