فهرست
شفر قید الحاجی گرو و نیومایر را می‌زند؟
شفر قید الحاجی گرو و نیومایر را می‌زند؟

شفر قید الحاجی گرو و نیومایر را می‌زند؟

آی اسپورت- استراتژی جدید سران باشگاه استقلال این‌گونه است که اگر الحاجی گرو و نیومایر تا زمستان نتوانند در ترکیب تیم عملکرد خوبی از خود بر جا بگذارند، بنا به توافق دوطرفه قراردادشان فسخ شود. جدایی دو بازیکن خارجی تاثیرگذار استقلال در تابستان فشار کاذبی به سران باشگاه، همین‌طور کادر فنی وارد کرد تا جایی که اوج گرفتن انتقادات طرفداران پیرامون پر کردن جای خالی این نفرات، باعث شد تا باشگاه بلافاصله دست به کار شود. مامه بابا تیام و سرور جپاروف دو ستاره کلیدی فصل قبل بودند که در مذاکره برای تمدید قرارداد با مدیریت قبلی به جایی نرسیدند تا راه تیم‌های دیگر را در پیش بگیرند ضمن این که بویان نایدنوف نیز بعد از بازگشت به کشور در پایان فصل دیگر در برنامه‌های شفر جایی پیدا نکرد تا فسخ قرارداد او نیز در دستور کار قرار بگیرد. در راه پر کردن جای خالی این بازیکنان باشگاه بلافاصله خواسته‌های وینفرد شفر را با نفراتی مثل الحاجی گروی نیجریه‌ای، همام طارق عراقی و مارکوس نیومایر آلمانی برآورده کرد بلکه آن‌ها بتوانند گره از مشکلات فنی استقلال باز کنند.


با گذشت نزدیک به هفت هفته از لیگ برتر همین‌طور ناکامی استقلال در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا این بار انتقادات از عملکرد این خرید‌ها به اوج خود رسید، چون غیر از همام طارق عراقی که تا حدودی توانست انتظارات را برآورده کند، الحاجی گرو و نیومایر اصلاً در حد و اندازه‌های بازیکنانی همچون مامه بابا تیام و جپاروف ظاهر نشدند تا خرید چنین بازیکنان ضعیفی آتش انتقادات از باشگاه و کادر فنی را شعله‌ور‌تر کند. خرید‌های خارجی استقلال تا حدی ضعیف و دور از انتظار ظاهر شدند که نه تنها در لیگ برتر بلکه در لیگ قهرمانان آسیا هم شفر از آن‌ها در ترکیب اصلی استفاده نکرد تا همین موضوع زمزمه‌ها پیرامون کنار گذاشتن آن‌ها از سوی باشگاه را افزایش دهد. خبر‌هایی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه با اوج گرفتن انتقادات از چنین خرید‌هایی که توأم شد با درخشش خرید‌های خارجی سایر باشگاه‌های لیگ برتری، سران استقلال به تکاپو افتادند تا راهی بیابند برای گرفتن جلوی ضرر و زیان‌های مالی و فنی بیشتر باشگاه.

یکی از نزدیکان باشگاه استقلال مدعی شد در آخرین نشست با وینفرد شفر به این مربی آلمانی صراحتاً پیرامون کیفیت بازیکنان خارجی مورد تأیید هشدار داده شد، چون با تأیید این مربی بود که باشگاه زیر بار فشار‌های مالی شدید قرارداد‌های درخور توجهی امضا کرد و تعهدات ارزی را به جان خرید، بنابراین انتظار عملکرد بهتری از آن‌ها را دارد. این مقام آگاه تأکید کرد: «در صورتی که بازیکنان خارجی استقلال تا نیم‌فصل نتوانند خودشان را در تیم جا بیندازند و انتظارات را برآورده کنند، قطعاً تصمیمات مهمی در قبال ادامه همکاری با آن‌ها اتخاذ خواهد شد به خصوص در قبال الحاجی گرو و مارکوس نیومایر، چون هم پول قرارداد آن‌ها بالاست هم اینکه باشگاه به آن‌ها برای تقویت خط حمله و میانی خیلی امید بسته بود». گفته می‌شود استراتژی جدید سران باشگاه این‌گونه است که اگر الحاجی گرو و نیومایر تا زمستان نتوانند در ترکیب تیم عملکرد خوبی از خود بر جا بگذارند، بنا به توافق دوطرفه قراردادشان فسخ و زمینه برای ورود نفرات جدید هموار شود.


این استراتژی چندان به مذاق وینفرد شفر خوش نیامده است به خصوص که مربی آلمانی در نشست با مدیران استقلال اعلام کرده هر بازیکن جدیدی برای خو گرفتن با فضای جدید حداقل به دو تا سه ماه زمان نیاز دارد، از همین‌رو بهتر است باشگاه به انتخاب‌های او اعتماد کند تا پاسخ مثبتی از سرمایه‌گذاری‌های خود بگیرد؛ درست مثل تیام که مدیران قبلی قدر او را ندانستند. با این تفاسیر باید منتظر گذشت زمان ماند و دید خارجی‌های استقلال می‌توانند از باشگاه و کمیته فنی رأی اعتماد بگیرند یا اینکه طرفداران باید خود را برای استرس‌های پنجره زمستانی و کنار گذاشتن این نفرات و ورود خارجی‌های جدید آماده کنند؟ احتمالی که برای فسخ قرارداد و ورود خارجی‌های جدید بسیار بیشتر است، چون شنیده می‌شود نزدیکان استقلال رایزنی‌هایی با چند ایجنت فعال حاشیه خلیج فارس آغاز کردند تا خارجی‌های بهتری جذب تیم شوند.

فوتبالی

۱ ۳  
آی اسپورت
2018-09-23 16:28:00
نظر دهید

۳ نظر
حسن
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۴۷
دلالی غوغا میکند
حسن
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۴۷
دلالی غوغا میکند
مجید
يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۳
به کوری چشم قلم به مزدهای لنگی هم الحاجی.هم نیومایر بهتر از تیام و جباروف خواهند شد..وای که چه دربی شود پنجشنبه...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر