فهرست
رئال‌مادرید به نیمه نهایی کوپادل‌ری صعود می‌کند؟
رئال‌مادرید به نیمه نهایی کوپادل‌ری صعود می‌کند؟

رئال‌مادرید به نیمه نهایی کوپادل‌ری صعود می‌کند؟

آی‌اسپورت- رئال‌ مادرید تنها سه بار در بازی‌ها حذفی توانسته است شکست در خانه را با پیروزی در زمین حریف جبران کرده و صعود کند. رئال‌ مادرید امشب  در ویگو در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری به مصاف سلتاویگو می‌رود. این دو تیم ۱۱۶ بار در بازی‌های رسمی برابر هم قرار گرفتند که سهم مادرید ۶۴ پیروزی و سلتاویگو ۳۴ برد بوده است. ۱۸ دیدار هم با تساوی به پایان رسیده است. سلتاویگو تاکنون دو بار پیاپی نتوانسته است پیروز شود. سفید پوشان در کوپا دل ری ۱۵ بار باهم روبرو شدند که هفت پیروزی سهم این تیم است و سه تساوی کسب کرد و پنج شکست را تجربه کرده است. در لالیگا تقابل این دو تیم آمار متفاوتی دارد. مادرید در هفت بازی در ویگو تنها یک بار توانسته است به پیروزی برسد که آن به سال ۱۹۵۲ برمی‌گردد. سفیدپوشان در آن بازی سه بر دو پیروز شدند.

شاگردان زین الدین زیدان که در دیدار رفت در سانتیاگو برنابئو دو بر یک مغلوب سلتاویگو شدند، تنها سه بار در طول تاریخ توانستند شکست در خانه را در دیدار برگشت جبران کنند که دو بار در کوپا دل ری اتفاق افتاده است. در نخستین بازی مادرید فصل ۶۲ – ۱۹۶۱ در یک چهارم نهایی برابر بارسلونا قرار رفت. آبی‌اناری‌ها در سانتیاگو برنابئو یک بر صفر شکست خوردند اما در بازی برگشت سه بر یک پیروز شدند.

دومین جبران نتیجه‌ هشت سال بعد، در دیدار در نیمه نهایی کوپا دل ری اتفاق افتاد. مادرید در بازی رفت یک بر صفر مغلوب اتلتیک بیلبائو شد اما توانست در سن ماس دو بر صفر پیروز شود. آخرین باری که سفیدپوشان نتیجه‌ را جبران کردند، پنج ماه بعد از آن تاریخ رخ داد. در مرحله یک هشتم نهایی جام برندگان برابر واکر اینزبروگ قرار گرفت اما در دیدار رفت ناباورانه یک بر صفر شکست خورد. سفیدپوشان با به ثمر رساندن دو گل در اتریش توانستند نتیجه‌ را جبران کنند و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. مادرید به فینال صعود کرد اما در دیدار نهایی مغلوب چلسی شد.

از آن زمان ۴۷ سال می‌گذرد و در آن مدت سفید پوشان هشت بازی حذفی را با شکست در خانه پشت‌سر گذاشتند اما نتوانستند نتیجه‌ را در بازی برگشت جبران کنند. تیم مادریدی برابر اتلتیک (۱۹۸۴)، پاری ‌سن‌ ژرمن (۱۹۹۴)، والنسیا (۱۹۹۵)، بایرن مونیخ (۲۰۰۱) ، آرسنال (۲۰۰۶)، لیورپول (۲۰۰۹)، بارسلونا (۲۰۱۱) و بارسلونا (۲۰۱۲) در جبران نتیجه‌ ناکام بود.

۲    
آی اسپورت
2017-01-25 15:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر