فهرست
گزارش روز:  ۱۰تغییر رئال و بارسا از آخرین ال‌کلاسیکو
گزارش روز: ۱۰تغییر رئال و بارسا از آخرین ال‌کلاسیکو

گزارش روز: ۱۰تغییر رئال و بارسا از آخرین ال‌کلاسیکو

آی‌اسپورت- رئال مادرید و بارسلونا شنبه هفته‌ آینده در سانتیاگوبرنابئو، ال کلاسیکو رفت لالیگا را برگزار می‌کنند. با این حال نخستین‌بار نیست که دو تیم در این فصل برابر هم به میدان می‌روند. سفید پوشان و آبی‌اناری‌ها در سوپر جام ‌اسپانیا به مصاف هم رفتند. چهار ماه از آن بازی گذشته است و مادرید هم‌چون بارسا تغییراتی کردند که در ادامه‌ به آن‌ها اشاره می‌شود.

تغییر سیستم بارسلونا

در دیدار برگشت سوپر جام در سانتیاگوبرنابئو، ارنستو والورده با ترکیب ۲ – ۵ – ۳ تیم را راهی میدان کرد تا بتواند شکست سه بر یک بازی رفت را جبران کند. او خاویر ماسچرانو، جرارد پیکه و ساموئل اومتیتی را در خط دفاع قرار داد اما تنها در این بازی از سه مدافع بهره برد. سرمربی اسپانیایی نمی‌خواست از سیستم ۲ – ۴ – ۴ که در نوکمپ بیش‌تر معمول بود را استفاده کند. والورده توانست با استفاده از ترکیب ۲ – ۴ – ۴ موفق عمل کند. این اتفاق با آسیب‌دیدگی پاکو آلکاسر رخ داد و تیم توانست با این سیستم بازی‌های خوبی به نمایش بگذارد.

وضعیت دوگانه

رئال مادرید در آگوست شکست‌ناپذیر به نظر می‌رسید. شاگردان زین‌الدین زیدان به راحتی توانستند بارسلونا را در دو بازی رفت و برگشت شکست دهند. آن‌ها در دیدار برگشت با دو گل پیروز شدند اما با شروع لالیگا شرایط متفاوت شد. لوانته، رئال بتیس، والنسیا و ... در برنابئو امتیاز کسب کردند. در مقابل بارسا خاکستری و تقریبا بی‌روح توانست جز سه تیم شکست ناپذیر در قاره اروپا شود. آبی‌اناری‌ها با یازده امتیاز اختلاف نسبت به سفید پوشان صدرنشین هستند. ممکن است این اختلاف به ۱۴ امتیاز نیز برسد.

ابهام در دفاع بارسلونا؛ قوت جدید

تا ‌دقیقه ۴۰ بازی برگشت بارسا برابر مادرید دو گل دریافت کرده بود. آبی‌اناری‌ها در مجموع دو دیدار پنج گل دریافت کردند. با این حال در ادامه‌ فصل شاگردان والورده تنها هشت گل دریافت کردند که هفت گل در لالیگا اتفاق افتاد. بارسا دیواری در دفاع ساخته است که در مرکز آن مارک آندره تراشتگن قرار دارد.

افت مارکو آسنسیو

مارکو آسنسیو، یکی از بهترین‌های سوپر جام ‌اسپانیا بود. هافبک ‌اسپانیایی در دیدار رفت یک گل زیبا به ثمر رساند و یک بار دیگر در بازی برگشت دروازه‌ بارسا را باز کرد. به نظر می‌رسد شماره "۲۰" رئال مادرید با حضور در ترکیب اصلی می‌تواند هر دروازه‌ای را باز کند اما پس از آن دیدار افت کرد و نتوانست در بازی‌های اخیر به ترکیب راه پیدا کند. او در لالیگا تنها چهار گل به ثمر رسانده است و در جام جهانی باشگاه‌ها فقط برای لحظاتی به میدان رفت. با این شرایط آسنسیو جایی در ترکیب اصلی مادرید در دیدار شنبه نخواهد داشت.

غیبت نیمار فراموش شده

بارسا دیگر نیمار را فراموش  کرده است. زمانی که آبی‌ اناری‌ها مقابل مادرید به میدان رفتند تنها چند روزی از امضای قرارداد مهاجم برزیلی با پاری ‌سن‌ ژرمن می‌گذشت. شور در تیم و هواداران کاتالانی از بین رفته بود. با این حال اکنون کسی شماره "۱۰" پاری ‌سن‌ ژرمن را به یاد نمی‌آورد. جوردی آلبا در یک مصاحبه گفت‌: این انتخاب برای نیمار خوب بود.

بنزما از گلزنی تا سوژه شدن  

در آخرین تقابل مادرید و بارسا کریم بنزما گل دوم تیمش را در برنابئو به ثبت رساند. هیچ کسی در آن زمان در مورد مهاجم فرانسوی ابهام نداشت اما شرایط کاملا عوض شد. از دست دادن فرصت‌های گل در بازی‌های مختلف بنزما را در کانون توجه قرار داد. مهاجم فرانسوی در حالی در بازی شنبه به میدان خواهد رفت که تنها دو گل به ثمر رسانده است. بنزما می‌خواهد با گلزنی در ال کلاسیکو دوباره به دوران خوب خود باز گردد.

بارسلونا شکست را نمی شناسد

کمتر کسی تصور می‌کرد بارسا پس از شکست در سوپر جام تا آخرین روزهای دسامبر بدون باخت بماند. این تیم در کنار منچسترسیتی و اتلتیکومادرید تنها شکست ناپذیران لیگ‌های بزرگ اروپایی هستند. والورده تیمی مستحکم از بارسا ساخته است که هیچ تیمی نه در لالیگا، نه در لیگ قهرمانان اروپا و نه در کوپا دل ری توانایی شکستش را داشته است. این موضوع یک چالش برای مادرید خواهد بود.

ابهام در دروازه‌ رئال مادرید

ال کلاسیکو شنبه یک آزمایش سخت برای کیلور ناواس خواهد بود. دروازه‌بان کاستاریکایی به خاطر عملکردش به همراه بنزما در کانون توجه قرار دارد. علاوه بر این در زمستان کپا، دروازه‌بان جوان اسپانیایی به مادرید ملحق خواهد شد. ناواس می‌خواهد بهترین عملکرد ممکن را در دیدار شنبه داشته باشد تا در نزد هواداران محبوب شود. در مقابل تراشتگن به یکی از بهترین دروازه‌بان‌های حال حاضر جهان تبدیل شده است. در آخرین تقابل دو تیم، دروازه‌بان آلمانی دو گل دریافت کرد و ناواس دروازه‌اش بسته ماند.

پائولینیو

بارسا زمانی که آخرین بازی‌اش را برابر مادرید انجام داد با مهاجم برزیلی قرارداد امضا کرد. هواداران آبی‌ اناری‌ها از پرداخت ۴۰ میلیون یورو برای بازیکنی که در لیگ چین بازی می‌کرد خوشحال نشدند. اکنون این بازیکن به مهره ثابت در ال کلاسیکو آینده تبدیل  شده است. مهاجم برزیلی در لالیگا سه برابر بنزما گلزنی کرده است.

دوئل دوباره مسی و رونالدو

بهترین بازیکنان عصر حاضر دوباره برابر هم قرار می‌گیرند. در آخرین بازی که دو تیم برابر هم قرار گرفتند، رونالدو محروم بود و مسی نقش کم رنگی در بازی داشت. اکنون هر دو بازیکن در شرایط ایده‌آلی به سر می‌برند. رونالدو با درخشش در جام جهانی باشگاه‌ها و مسی با به ثمر رساندن ۱۴ گل در لالیگا به این بازی می‌رسند. دوباره بهترین دوئل جهان فرا خواهد رسید.

۲    
آی اسپورت
2017-12-19 16:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر