فهرست
وقتی چاره‌ای نیست؛ در  دام دایره تکرار
وقتی چاره‌ای نیست؛ در دام دایره تکرار

وقتی چاره‌ای نیست؛ در دام دایره تکرار

آی اسپورت - سرانجام هیأت‌ رئیسه فدراسیون فوتبال توانست به شیوه‌ای دبیرکل انتخاب کند که تأیید کنفدراسیون فوتبال آسیا را هم به همراه داشته باشد. بعد از همه آن جار و جنجال‌ها و تهدید‌های AFC سرانجام مهدی محمدنبی بر صندلی دبیرکلی فدراسیون فوتبال نشست تا در یکی از بحرانی‌ترین دوران‌های تاریخ فوتبالی ایران امورات فدراسیون را به پیش ببرد. 

انتخاب نبی برای دبیرکلی فدراسیون فوتبال در واقع یک پازل در ادامه پازل‌هایی است که پیش از این در این فدراسیون کنار هم قرار داده شده بود. روزگاری نبی، تاج و کفاشیان ترکیبی را در فدراسیون فوتبال تشکیل داده بودند که هنوز و با گذشت بیش از یک دهه از روزهای آغازین همکاری‌شان نمی‌شود آنها را از مجموعه فدراسیون کنار گذاشت. نتیجه عملکردشان البته معلوم است و حال و روز فوتبال ایران به خوبی خبر از این می‌دهد که یک ساختار معیوب، بر پایه حفظ قدرت و وابسته به پول دولت چگونه باشگاه و تیم ملی را رو به افول گذاشته است. 

با این حال ما زاده و پرورش یافته «برهه حساس کنونی» هستیم و همینطور انس عجیبی با مفهوم انتخاب بین «بد و بدتر» داریم. از این‌رو و در این برهه حساس کنونی که به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال و تیم ملی بی‌پناه در میان انواع و اقسام مشکلات و سختی‌ها گرفتار آمدند، چاره‌ای نداریم جز اعتماد به مردی که بارها او را آزموده‌ایم و حمایت از تصمیماتی که بارها زهرش را چشیده‌ایم.

حضور نبی در پست دبیرکلی در مقطع حساس کنونی البته یک تفاوت با نقش‌آفرینی همیشگی او در فدراسیون دارد. نبی تا پیش از این همیشه مرد در سایه فدراسیون فوتبال بود. کسی که در پشت پرده تصمیمات تاج و کفاشیان ایستاده بود و کمتر در معرض دید قرار می‌گرفت. حالا اما یکی از آن سه نفر قلبش را بهانه کرده و کنار کشیده و دیگری هم راهی به فدراسیون ندارد. از این رو محمد نبی مانده و فدراسیونی که رئیس ندارد، تیم ملی که برای اولین بار در تاریخ در آستانه حذف در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی است و بدهی بزرگی که از راه قرارداد عجیب و غریب ویلموتس انتظار فدراسیون را می‌کشد. 

همه این چالش‌های بزرگ یک مدیر پا به رکاب و در صحنه می‌خواهد. کسی که هم برای تیم برنامه درستی از اردو و بازی تدارکاتی بچیند. هم سرمربی تیم ملی را راضی نگه دارد و مهم‌تر از همه اینها چاره‌ای برای ماجرای ویلموتس و قراردادش بکند. حالا وقت بیرون آمدن از پرده است آقای نبی!

۳ ۱  
آی اسپورت
2020-04-08 19:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
رضا
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹، ۲۰:۱۳
یعنی حاظرم تعیلق بشیم ولی امسال اینارو نبینم تو این فوتبال .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر