فهرست
افشاگری روز؛ رد حکم کمیته اخلاق از سوی فدراسیون
افشاگری روز؛ رد حکم کمیته اخلاق از سوی فدراسیون

افشاگری روز؛ رد حکم کمیته اخلاق از سوی فدراسیون

آی‌اسپورت- پس از مدت‌ها جنجال و حاشیه در خصوص یکی از کارمندان فدراسیون فوتبال در بخش بین‌الملل، کمیته اخلاق مهرماه 96 حکم به محرومیت سه ساله این فرد داد. این حکم به دلیل تخلفاتی بود که از سوی محمدرضا کسرایی مبنی بر ثبت نام بازیکن خارجی در ایران بدون دریافت ITC و امتناع از صدور ITC به یکی از بازیکنان ایرانی که قصد بازی در یکی از باشگاه‌های کشور قطر را داشت، صورت گرفته بود. همین مسئله و دیگر حاشیه‌ها باعث شد کمیته اخلاق حکمی بدهد مبنی بر اینکه نامبرده به سه سال محرومیت از فعالیت رسمی در حوزه فوتبال اعم از داخلی و خارجی محکوم است.

در توضیح رأی کمیته اخلاق آمده بود با توجه به اینکه نامبرده در استخدام فدراسیون فوتبال است، رأی این کمیته در مقام اخراج و قطع رابطه استخدامی وی نبوده و صرفاً فدراسیون فوتبال مکلف است از به کارگیری نامبرده در مناسب حساس و مشاغلی که به صورت مستقیم با امور و مسائل فوتبال کشور و باریکنان و مربیان در تمام سطوح مرتبط است، خودداری کند. همچنین ادامه اشتغال به کار وی در امور اداری و داخلی فدراسیون از نظر کمیته اخلاق بلامانع اعلام شد.

با این حال پس از اعلام این رأی مشخص شد که کسرایی همچنان در بخش بین‌الملل سازمان لیگ مشغول به کار است، با وجود اینکه از سوی کمیته اخلاق محروم شده بود. پس از رسانه‌ای شدن این موضوع سازمان لیگ فوتبال ایران اطلاعیه‌ای در این زمینه صادر کرد مبنی بر اینکه، «حکم محرومیت نامبرده عدم به کارگیری در مناصب ‏حساس و فعالیت در خصوص مشاغلی است که رابطه مستقیم با باشگاه‌ها، بازیکنان و ‏مربیان دارد و در مقام اخراج و قطع رابطه استخدامی نامبرده نیست. ضمناً این رأی در کمیته استیناف قابل تجدید نظرخواهی است».

موضوع از این قرار است که با وجود تأکید مسئولان کمیته اخلاق، مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اهمیتی به این رأی نمی‌دهند و همین مسئله باعث شد مرتضی تورک، رئیس کمیته اخلاق چندی پیش تذکری جدی بدهد. تورک در نامه‌ای به حمیسی، رئیس حراست فدراسیون فوتبال خواستار اجرای حکم و ممانعت از فعالیت کسرایی در حوزه فوتبال شد. رئیس کمیته اخلاق تأکید کرد هر کسی در اجرای این حکم ممانعت کند، باید تخلف او با قید فوریت به این کمیته اعلام شود. طبق تأکید رئیس کمیته اخلاق قرار بوده در یک هفته نیز این کار صورت بگیرد.

با این حال بیش از یک ماه از این نامه گذشته، مهلت یک هفته‌ای چند بار تمام شده و کسرایی همچنان در بخش بین‌الملل سازمان لیگ مشغول به فعالیت است. اینکه چرا مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اقدامی برای اجرای حکم نمی‌کنند، موضوع پر ابهامی است که باید به آن پاسخ داده شود. این مسئله جایی جالب می‌شود که محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال در مناظره‌ای که با علی کریمی داشت تأکید کرد کمیته اخلاق مسائل را پیگیری می‌کند، اما وقتی کمیته اخلاق موضوعی را پیگیری کند، رأی بدهد و حکم اجرا نشود، آن پیگیری نیز از سوی فدراسیون فوتبال زیر سؤال می‌رود.

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-02-13 16:07:00
نظر دهید

۱ نظر
ميلاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۰
مشت نمونه خروار. اينها مشكل فوتبال ماست. نه شلوار بازيكن يا دستيار فلان مربي.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر