فهرست
آزمون فدراسیون کشتی/ کدام تیم‌ها به ایران می‌آیند؟
آزمون فدراسیون کشتی/ کدام تیم‌ها به ایران می‌آیند؟

آزمون فدراسیون کشتی/ کدام تیم‌ها به ایران می‌آیند؟

آی‌اسپورت-  لغو میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ در تهران خیلی از معادلات و برنامه‌های فدراسیون کشتی ایران را تحت تاثیر قرار داد. فدراسیونی که قرار بود بلافاصله بعد از جام جهانی تهران به سراغ میزبانی جام باشگاه های جهان در بجنورد می رفت، با یک شوک بزرگ روبرو شد و به یکباره شرایط دعوت از تیمهای بزرگ را از دست داد.

جای هیچ تردیدی نیست که لغو جام جهانی تهران خواسته یا ناخواسته بر میزبانی جام باشگاه‌های جهان هم تاثیر گذاشته و نمی‌توان سایه سنگین عدم برگزاری جام جهانی در ایران را بر سطح کمی و کیفی جام باشگاه های جهان نادیده گرفت.

رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه‌های جهان طبق تقویم اتحادیه جهانی باید روزهای ۲۶ تا ۲۹ آذرماه به میزبانی بجنورد برگزار ‌شود. رقابتهایی که با حضور سه تیم داخلی و سه تیم خارجی بصورت مجزا در هر دو رشته برگزار خواهد شد. به همین دلیل کمیته لیگ فدراسیون هم با توجه به اتفاقات اخیر با تمام توان در تلاش است تیم های اسم و رسم‌دار و با کیفیتی را از کشورهای موردنظرش به ایران بیاورد تا شاید کمی از شوک وارده لغو میزبانی جام جهانی بکاهد.

البته رئیس کمیته لیگ فدراسیون کشتی چندی پیش در گام نخست رایزنی های این کمیته، صحبت از تیم های روسیه و آمریکا و حضور نمایندگان این دو کشور در جام باشگاه های جهان مطرح کرد اما بلافاصله با انصراف تیم امریکا از حضور در ایران شرایط متفاوت شد. با وجود انصراف آمریکایی ها، کمیته لیگ دوباره وارد عمل شد و اعلام کرد تاکنون حضور تیم چین قطعی شده و رایزنی با تیم‌های باشگاهی روسیه، آذربایجان، گرجستان، ترکیه ، ارمنستان و آلمان هم در جریان است، اما تا قطعیت این احتمالات، کمی صبر و زمان نیاز است.

نباید فراموش کرد مهمترین دستاورد برگزاری جام باشگاه های جهان در ایران، فراهم آوردن زمینه ای برای حضور تیم‌های مطرح باشگاهی از کشورهای صاحب نام جهان در کشورمان است. در غیر اینصورت اگر فدراسیون به دعوت از تیم‌های گمنام و درجه سه و چهار خارجی بسنده کند، نه تنها این مسابقات توجیه فنی و تبلیغاتی نخواهد داشت، بلکه این رویداد به ظاهر بین المللی ثمره ای برای کشتی نخواهد داشت و بیشتر یک وقت و هزینه تلف کردن خواهد بود.

 در پایان باید میزبانی جام باشگاه های جهان و سطح کمی و کیفی آنرا یکی از بزرگترین آزمون های فدراسیون کشتی خواند که به تازگی با تصمیم اتحادیه جهانی میزبانی جام جهانی را از دست داده و به دنبال بازگرداندن اعتبار و جایگاه خود در عرصه کشتی جهان است.

 تیم‌های بازار بزرگ ایران، اترک خراسان شمالی و دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در کشتی آزاد و تیم‌های بازار بزرگ ایران، سیناصنعت ایذه و هیات کشتی سیرجان در کشتی فرنگی، سهمیه حضور در جام باشگاه‌های جهان را کسب کرده اند.

۱    
آی اسپورت
2019-12-06 22:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر