فهرست
شاهکارهای برانکو
شاهکارهای برانکو

شاهکارهای برانکو

آی‌اسپورت- بعد از مدت‌ها، پرسپولیس را همان‌طور دیدیم که همیشه باید باشد! بعد از مدت‌ها، استقلال را همان‌طور یافتیم که سعی می‌کرد آن‌طور نباشد! تراکتورسازی هم در حال به خود گرفتن ویژگی‌های تمام تیم‌های یحیی گل‌محمدی است! تراکتور مداومت و مقاومت لازم را پیدا می‌کند تا از باخت به برد برسد!

۱-استقلال، دوباره جوان می‌شود و در این جوانی دوباره هم سرعت بالا و هم تحرک زیاد- و به نوعی هدفمند خودش را- به دست می‌آورد! استقلال، یک تیم حرکت‌پذیر می‌شود که «قلدری» و بردن جنگ‌های تن به تن در ذات بازی‌اش حضوری تعیین‌کننده دارد! مثل گل اولی که به گل‌گهر زد! مثل گل دومی که به گل‌گهر زد! مثل فوتبالی که مجدداً از نورافکن دیدیم و نظیرش را هم از باقری ملاحظه کردیم تا اسماعیلی و قائدی را هم در نمایش یک بازی تند و تیز، موفق و مؤثر بدانیم! استقلال، که ترجیح داده بود به جپاروف و جباری استراحت بدهد، از جوانگرایی‌اش جز خوب و غیر از خوبی ندید! منصوریان، برای عبور از آتش، به اصول مورد باور خود بازگشت و آن کرد که باید همیشه می‌کرد!

در تیم استقلال که با حریف سمجی روبه‌رو بود، هنوز جای دانستگی‌های حرکتی، خالی است و هنوز بسیار جای بهتر بازی کردن، وجود دارد! در تیم استقلال، یک دفاع چپ تازه به میدان آمده را دیدیم (آرمین سهرابیان) که باید به تماشایش نشست! درست با یک اختلاف ۱۸۰ درجه‌ای، نسبت به حضور خسرو حیدری و بازی او، که اثری از فوتبال خسرووانه‌اش بروز و ظهوری نداشت!

استقلال راه خود را پیدا کرده است، البته اگر استقلالی‌ها بگذارند! و البته اگر با اولتیماتوم و اتمام حجت و انواع تهدیدهای دیگر، «توی دل» سرمربی خود را خالی نکنند! لطف کار استقلال و حسن خوبی (!) استقلال در این است که منصوریان را با این توپ زدن‌های توخالی، از میدان نمی‌توان خالی کرد! منصوریان اشتباه می‌کند اما تسلیم حرف بی‌ربط نمی‌شود!

۲- صورت ظاهر قضیه این است که برانکو دست به تغییر زد تا یک برد آسان را تصاحب کند ولی اصل ماجرا و باطن قضیه چیز دیگری است! پرسپولیس مزد ثبات فکری‌اش را گرفت! برانکو تیم اندیشه‌ورزی را روانه میدان کرده است! پرسپولیس می‌داند که چه می‌خواهد و مهم‌تر از همه این ‌که، می‌داند چه باید بخواهد و چگونه باید سر در پی خواست خود بگذارد!

برانکو، از پرسپولیس تیمی درست کرده – و در حال درست‌تر کردن آن است- که بازی سیالی دارد و قالب‌پذیری و تغییرات شکل را به خود راه دادن، از ممیزه‌های آن است! پرسپولیس – و برانکو- با یک اصل، در دو بازی، ۵ گل زد! ۲ گل به الاهلی عربستان! ۳ گل به گسترش فولاد تبریز! در بازی اول «منشا» که آمد، پرسپولیس شیوه حملات خود را تغییر داد و بازی باخته را تقریباً برد!

در بازی دوم، منشا که رفت، پرسپولیس به سرعت و سرعت عمل «طارمی» میدان داد، تا ۲ امتیاز کاملاً پریده و از دست رفته را به دست آورد! در هر دو بازی، اصل کار، تغییر شیوه حمله و اعمال پرسینگ مثبت و آوردن فشار در هنگام حمله بود! پرس، در هنگام حمله! پرس روی دفاع حریف! تغییر سریع حالت بازی، از دفاع به حمله و از حمله به حمله‌ای سریع‌تر و دنباله‌دارتر!

برانکو، در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز، یک چند هنر دیگر هم به خرج داد! تصور غلط «گاوبندی» علیه گادوین منشا را شکست! اثبات ارزش‌های محسن مسلمان، چه هنگام بازی و چه هنگام نیمکت‌نشینی! به نمایش گذاردن تفاوت‌های مهدی طارمی با هرکس دیگری را و در عین حال، ترجیح دادن مقتضیات تیمی، بر هر نوع از انواع توقعات فردی!

۳- و حالا ماییم و آقای برانکو! و اینک ماییم و جبران مافات! پرسپولیس رسیده است به حساس‌ترین و هم به دشوارترین آزمون قدرت تیمی و مهارت‌های فردی‌اش! پرسپولیس رسیده است به یک ۳۰ دقیقه دیگر – ۳۰ دقیقه سوم- که شاهکار خلق کند! به برانکو، باید باور آورد! دست‌های برانکو را باید باز گذاشت! افکار او را باید پیاده کرد! دعا کنیم روز طارمی باشد! روز امیری، روز مسلمان و روز کامیابی‌نیا! خیال‌مان از احمدزاده راحت است و از انصاری و شجاع و ماهینی هم! کاشکی بیرانوند هم در اوج ظاهر شود!

خبرورزشی

۳۳ ۱۲  
آی اسپورت
2017-09-10 15:44:00
نظر دهید

۱۲ نظر
کاوه 6 & 4
يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۴۶
با این جمله تون شدیدا مشکل دارم جناب لارودی: "منصوریان، برای عبور از آتش، به اصول مورد باور خود بازگشت"!!!! چرا حماسه سرایی می کنید قربان!؟ چرا تا این حد دور از واقعیت می نویسید!!!؟؟؟ لطفا یا شما و یا دوستان استقلالی پاسخ بدهید: چه کسی منصوریان را از اصول مورد باور خود دور کرد!؟ آیا غیر از این است که منصوریان هرگز و هرگز باوری به جوانگرایی نداشته است، مگر هنگامی که مجبور شود و به اندازه انگشتان دو دست غایب در تیمش داشته باشد!؟
سوشاتاجی
يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۲۰
اینجور تعریف وتمجید از استقلال فعلی و بازی امثال باقری و نورافکن ک سراسر پاس اشتباه ولودادن بود و اصول خیالی منصوریان توهین به شعور من هواداره ۳۰ساله استقلاله .چیزی که من دیدم ی بازی دیمی باری ب هرجهت فاقد تاکتیک وبازی ترکیبی و پاس موثر بود همون بکش زیرش همیشگی که اگه سوتی دروازه بان نبود باید منتظر معجزه رحمتی درپنالتی مقابل تیم دسته یکی بودیم .بیخیال جناب
ف . دال
يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۳۶
استاد دیگر از اغراق ، مبالغه و غلو عبور کرده و به حماسه رسیده اند !
پاینده باشید !

" استقلال، یک تیم حرکت‌پذیر می‌شود که «قلدری» و بردن جنگ‌های تن به تن در ذات بازی‌اش حضوری تعیین‌کننده دارد! مثل گل اولی که به گل‌گهر زد! مثل گل دومی که به گل‌گهر زد! مثل فوتبالی که مجدداً از نورافکن دیدیم و نظیرش را هم از باقری ملاحظه کردیم تا اسماعیلی و قائدی را هم در نمایش یک بازی تند و تیز، موفق و مؤثر بدانیم! استقلال، که ترجیح داده بود به جپاروف و جباری استراحت بدهد، از جوانگرایی‌اش جز خوب و غیر از خوبی ندید! منصوریان، برای عبور از آتش، به اصول مورد باور خود بازگشت و آن کرد که باید همیشه می‌کرد! "
ف . دال
يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۳
ضمنا حیف است که جناب لارودی اشتباهات قبلی خود را تکرار میکنند! اشتباهاتی که به زعم خودشان خیانت به فوتبال ایران بود!
لطفآ قلعه نوعی جدیدی برای فوتبال ایران و طرفداران استقلال خلق نکنید و اجازه بدهید این قطب فوتبال ایران از چرخه ی خودیها خارج و از مربیان عالم همچون برانکو بهره ببرد. لطفآ! من طرفدار پرسپولیس هستم ولی اگر در پی پیشرفت این صنعت هستیم باید هر دوی این دو تیم قوی باشند!
مهدی
يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۰۲
نمیدونم چرا همه ورزشی نویسا دو روزه الکی هی میگن استقلال خوب شده و درست بازی میکنه شایدم تلویزیون ما درست بازی رو نشون نداده چون بازیی که من دیدم استقلال رو شانس و اشتباه مسلم داوری بازی رو برد هیچ برتری هم نداشت
منتقد
يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۰۸
دیگه سن و سالی از شما گدشته آقای لارودی. اولا استقلال افتضاح بود و اینکه با یه بازی راه خودش رو پیدا کرده از اون حرفاس.نورافکن جزو بازیکن های ضعیف اون روز بود که فقط گل رو زد. دوما این روزا تعریف از برانکو گه دیگه کار سختی نیست. امیدوارم بعد از نتیجه نگرفتن استقلال تو بازی های بعدی شما هم راه خودتون رو پیدا کنید و یک دو سه کمی سکوت کنید چون روزنامه خبر ورزشی یه تنه گند زده به ورزش. یک دو سه بای
بهروز
يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۲۰
بيرانوند ك هيچ خدا كنه روز خوب دفاعمون باشه
Rezaheydari
يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۲۳
آی اسپورت خواهش میکنم دیگه متن های دوهزاری آقای لارودی رو نذار
اینجور متن ها به درد همون کیهان ورزشی و کاغذ کاهی میخوره
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۵۷
خدای خیلی زیبا و ادبی مینویسه و شما اگه دوست ندارید بهتر نخونید ...
آرش
يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۷
اولش مشکوک بودم الان داره برام قطعی میشه که استاد لارودی رو زیادی بزرگ کردن و الا دستور زبان نگارش استاد دو هیچ از علی منصور جلوئه. مثلا " دانستگی‌های حرکتی" یعنی چی؟ یا "... یک چند هنر دیگر هم به خرج داد" یا "منصوریان را با این توپ زدن‌های توخالی، از میدان نمی‌توان خالی کرد!" چیزی یا کسی رو میشه از میدان خالی کرد؟ اصولا کسی یا چیزی میدان رو خالی نمی کنه یعنی جا نمی زنه یا " از جوانگرایی‌اش جز خوب و غیر از خوبی ندید!" منظور احتمالا "جز خوبی و غیر از خوبی" بوده که البته هر دو عبارت یک معنی دارن و تو یه متن درجه یک جای همچین تعابیر تکرای نیست. ضمنا قبلا هم گفتم که تقریبا تمام علامت تعجب هایی که استاد به کار می بره زائدن.
یه متن یک صفحه ای چند تا ایراد باید داشته باشه تا مطمئن بشیم نویسنده، اشتباه کرده نه سهوا خطا؟
۵ ۱
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۵۶
آقای آرش شما خوشتون نیاد نخونید ... وقتی بهتون بر میخوره خب نخونید ... اصلاً شما رو چی به نوشته ادبی و منطقی ... حالا این آقای لارودی از داشعلی حمایت کرده چون بهش اعتقاد داره شاید هم بلاخره مثل پارسال هوادارای استقلال دوباره داشعلی رو داش علی صدا کنند چون عوامند و عوام با یه نسیم نظرشون بر میگرده
تمجید از یه نسل
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۳۷
شاید عده ای از شما یادتون نیاد از سال 87 تا 94 رو چه سالهای خوبی بود بهترین پرسپولیس تاریخ رو داشتیم تو آون زمان .... نسل طلای پرسپولی تو آون سالها بود ... تو آون سالها اوایلش سه تا جوون برای اولین بار توسط افشین قطبی به پرسپولیس آومدند البته سال دوم قطبی که یه جورای از مثلث .... مسی،سوارز،نیمار به مراتب خیلی بهتر بودن ... ستاره های بی چون و چرای فوتبال ایران آون زمان بودن ... چجوری بگم محرکه ببودن ... تو هشت سال انواع و اقسام جام ها رو پرسپولیس دبل سه بل چهار بل و بلاخره هشت بل میکرد !!!! یه سال یکیش آقای گل میشد با اختلاف چهل گل نسبت به آقای گل سایر تیم های لیگ ایران . و یکی دیگش آقای پاس گل به همین ترتیب ادامه پیدا میکرد و آقای گلی بین این سه نفر در جریان بود هم هافبک بودن هم دفاع هم مهاجم همه کاره تیم بودن ایین آقایون دوتاش به بازوبند مقدس کاپیتانی پرسپولیس هم به حق رسیدند وای محبوبیتی در بین هواداران فوتبال نه تنها ایران بلکه جهان داشتند بارها از منچستر و بارسلون و... پیشنهاد رسمی و سنگین داشتند اما بخاطر عشق به پیراهن پرسپولیس و عشق به هواداران تیفوسی این تیم به تمام پیشنهادات پاسخ منفی میدادند. فکر کنم اکثر شما متوجه شدید کدوم بازیکنها رو میگم چون خیلی سرشناس بودن ... این مثلث حتی بازیکنان بزرگی مثل کریمی ، مهدوی کیا ، هاشمیان و .... رو نیمکت نشین ثابت کرده بودندد و تنها افتخاری که از حضور پایان فوتبالشون در پرسپولیس کسب کردند این بود که نیمکت نشین و هم تیمی این سه نفر شدند . هنوز هم تو خاطراتشون از این افتخارات حرف میزنند بازیکنانی که نه با لابی و نه با پاچه خواری و نه با .... به پرسپولیس رسیده بودند بزرگترین بازیکنان تاریخ پرسپولیس شده اند شماره هفتی که بایگانی بود بعد از پروین به افتخار یکی از این بازیکنان از بایگانی در آومد .و شماره 24 یکی دیگشون برا همیشه بایگانی شد و اما این سه نفر چه کسانی بودند : راستش زبان من برای معرفی همچین بازیکنانی قاسره .... و اما نام این بزرگان :::: 1.حمیدرضا علی عسگر شماره 7 و 26 === 2. شادروان کاپیتان فقید و بی بدیل پرسپولیس هادی نورزی شماره 24 === و بهادر عبدی که شمارش خاطرم نیست . === بدون تردید تمام شما با شنیدن این اسامی و پرسپولیس آن دوران موهای تنتون سیخ میشه و به خود میبالید که چنین بازیکنانی در پرسپولیس بازی کردند ... و برای تیم ملی افتخار آفرینی نموده بودند بخصوص گلهای صعود به فینال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی و گل زیبای دقیقه 24 هادی نوروزی در بازی حماسی فینال 2014 برزیل = روحش شاد و یادش گرامی باد این ابر ستاره فرازمینی ... وقتی که فوت شد تیتتری روزنامه آ اس زده بود که در خاطره جهانیان نقش بسته و آن تیتر این بود ===::::: دنیای زمینی برای هادی کوچک بود!!!============= امیدوارم با این متن بعضی ها بخاطر اینکه گاهی اوقات از هادی نوروزی انتقاد بی جا کرده ام مرا ببخشند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر