فهرست
دیوار آهنین کی روش فرو ریختنی نیست!
دیوار آهنین کی روش فرو ریختنی نیست!

دیوار آهنین کی روش فرو ریختنی نیست!

آی اسپورت - کلمبیا یک تیم بسیار منظم از لحاظ تاکتیکی است و یک فوتبال درگیرانه، با انگیزه مفرط و با برنامه را ارائه می دهد. کلمبیا در بازی مقابل یک حریف قدرت مند همچون قطر، به خوبی جنگید و برای هر دقیقه از بازی، برنامه داشت. یاران کی روش از لحاظ آمادگی بدنی و میزان دوندگی نیز در سطح بسیار بالایی بودند و در ۹۰ دقیقه، هرگز کم نیاوردند. کی روش تیمی را ساخته که پا به پای حریفان می جنگد، پرسینگ می کند، همچون گلادیاتورها در دوئل ها پیروز می شود، تاکتیک در حد اعلاء دارد و به قدری می دود و می رزمد تا حریف را از پای در آورده و با استفاده از کوچک ترین فرصت و در مقتضی ترین زمان ممکن، ضربه نهایی را بر پیکر حریف وارد می آورد. کلمبیا هم در بازی مقابل آرژانتین و هم در بازی مقابل قطر، چنین ویژگی هایی داشت و هرگز دچار فراز و فرود نشد.

تیم یک دست و منظم کیروش در هر دو بازی نخست خود در کوپا آمه ریکا توانسته دروازه اش را بسته نگه دارد و جالب این که همه گل های کلمبیا در ۲۰ دقیقه پایانی بازی به ثمر رسیده اند. قطر همان تیم مخوف و پُر مهره ای است که عنوان قهرمانی آسیا را یدک می کشد و از لحاظ فنی، تاکتیکی و بدنی هیچ چیز از حریفان قدر خود در کوپا آمه ریکا کم ندارد. شاگردهای فلیکس سانچز در این بازی نیز پا به پای کلمبیا دویده و جنگیدند و قدرت تقریبا پایاپای با حریف خود داشتند اما «عنابی ها» مغلوب نبوغ خامس رودریگز شدند. پاس ناب خامس در بالاترین کلاس جهانی فوتبال، باعث شد تا ضربه سر دووان زاپاتا در آخرین دقایق بازی، قفل دروازه سعد الشیب را بشکند و تک گل سه امتیازی کلمبیا به ثمر برسد. اکنون کلمبیا تنها تیمی است که هر دو بازی خود را با پیروزی به پایان رسانده و می توان این تیم را یک مدعی جدی برای فتح کوپا آمه ریکا دانست.

کارلوس کی روش سرمربی کلمبیا دو تغییر را در ترکیب تیمش نسبت به دیدار با آرژانتین ایجاد کرد و این بار از دووان زاپاتا و راجر مارتینز را از ابتدا خط حمله به بازی گرفت. زاپاتا مهاجم با تجربه آتالانتا برگامو در نقش مهاجم نوک و مارتینز نیز به عنوان مهاجم راست انجام وظیفه می کردند. نیمکت نشینی رادامل فالکائو و استفاده از زاپاتا به جای او، تصمیم جالبی بود. فیلیکس سانچز سرمربی قطر با همان ترکیب بازی نخست، به میدان رفت. امید اصلی قطری ها، المعز علی مهاجم ارزشمند تیم الدحیل بود که در ۸ بازی ملی قبل، ۱۰ بار برای «عنابی ها» گلزنی کرده بود.

کی‌روش دقیقا همان تخصص اصلی خود یعنی ترمیم خط دفاعی و ساخت یک دیوار آهنین را برای تیم ملی کلمبیا نیز به کار گرفت. یکی از مشکلات همیشگی کلمبیا طی چند سال گذشته، ضعف در امور دفاعی بود ولی «لوس کافه تروس» در این بازی، برای چهارمین بار پیاپی کلین شیت کرد که از سال ۲۰۱۳، بی سابقه بوده است. یکی از دردسرهای کی روش، ترافیک خط هافبک کلمبیا بود و او ویلمار باریوس را به سایر هافبک های تیمش ترجیح داد و اتفاقا یک نقش کلیدی را به او سپرد. جالب این که هافبک های مطرح تری مانند ادوین کاردونا و جفرسون لرما تبدیل به نیمکت نشین شده اند. کی روش تلاش داشت تا با سیستم ۳-۳-۴، حریف آسیایی را آچمز کند. نباید فراموش کنیم که او به خوبی با فوتبال قطر آشنا بوده و چند بار نیز به همراه تیم ملی ایران، با قطر رو به رو شده بود.

کلمبیا در نیمه اول، برتری نسبی داشت و روی هوا بهتر از قطری ها عمل می کرد اما برتری فنی کلمبیا، چندان محسوس نبود. این رویه در نیمه دوم نیز ادامه یافت ولی خامس رودریگز با پاس رؤیایی اش، تفاوت این دو تیم را رقم زد. از 8 گل اخیر کلمبیا در بازی های رسمی، ۴ گل با پاس های خامس به ثمر رسیده شده است. او در این بازی، ۷پاس کلیدی داد و 4 موقعیت بزرگ را خلق کرد. ۹۷ لمس توپ و ۶۰ پاس موفق نیز در کارنامه خامس به ثبت رسید. کلمبیا چهارمین برد پیاپی و چهارمین کلین شیت پیاپی را به دست آورد تا کی روش نشان دهد که در ساخت دیوارهای آهنین دفاعی، یک استاد به تمام معناست.

باید از بازی خوب قطر نیز یاد کنیم و بدون تعارف باید اعتراف کرد که تیم کنونی قطر، فراتر از فوتبال آسیا است. قطری ها چند بار در ضد حمله برای کلمبیا دردسر ساز شدند ولی بعد از دریافت گل در دقیقه ۸۵، به یک باره یاران سانچز به شدت از لحاظ روحی افت کرده و اگر کلمبیا کمی خوش شانس بود، به گل دوم نیز دست پیدا می کرد. قطر با این تیم، می تواند حرف های زیادی در جام جهانی ۲۰۲۲ بزند و دهان منتقدینی که فوتبال این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس را شایسته میزبانی جام جهانی نمی دانند را ببندد. حتی اگر قطر از گروه خود صعود نکند، باز هم یک میهمان شایسته برای کوپا آمه ریکا بوده است.

 

ورزش سه

۱۵ ۱۰  
آی اسپورت
2019-06-20 11:44:00
نظر دهید

۱۰ نظر
یه ایرانی
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۳۲
این نوشته به نقل از ورزش 3 بسیار بسیار مهم است .

از چه لحاظ ؟؟؟؟

1) تیم ملی ایران سرمربی جدیدی دارد و درگیر انتخاب بازیکنان برای اردوی پیش رو و فیفا دی شهریور ماه است
2)پرسپولیس بخاطر خیانت مدیرعامل ( عرب ) و هیئت مدیره ( جعفر کاشانی ؛ مهدی محمدنبی و رغبتی ) سرمربی خود را از دست داده
3) نساجی مازندران درگیر انحلال و یا ادامه مسیر است

4) پدیده درگیر شایعات ماندن یا رفتن " یحیی گل محمدی " است

5 ) ماشین سازی بدون مدیرعامل ؛ سرمربی استخدام کرده

و................

خبر ورزشی مقاله ای بلندبالا نه برای موارد بالا که برای شغال حرامزاده پرتغالی مینویسد ؛ آن برای مسابقه ای بسیار شرم آور .
اگر کسی بازی را میدید باورش نمیشد که قطر 86 دقیقه کلمبیا را در قوطی کرده ؛ کدام کلمبیا ؟؟ همانی که چند روز پیش 2-0 آرژانتین را برده .

یعنی سایت ورزش 3 بجای پرداختن به این همه مشکلات فوتبال مملکت ؛ هنوز پاچه خوار شغال پرتغالی است و برای بازی سخیف آنها برابر قطر ؛ به به و چه چه مینویسد و از دیوار آهنین نام میبرد .

تف به ذات کثیف اَنیران ها ( آنها که ذاتا ایرانی نیستند و این سرزمین متعلق به آنها نیست ولی ادعای ایرانی بودن دارند )
۴ ۱
.
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۰۲
فقط یه ایرانی میتونه اینجوری فحش ناسزا بگه، آریایی اصیل.
سلام
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۵۹
کی روش سبک خاص خودشو داره.
نظر ٣
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۰۳
در جواب كاربر "يه ايراني":
جرا مزخرف ميكي؟ جقدر نفهم، دروغكو و الاغ هستين شما ها!!! مثل كبك سرتون رو كردين تو برف. فحش هم براتون كمه. اسم كاربريت رو عوض كن بزار " شيفته مارمولك"
گوزن نر
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۰۶
زامبی های لنگی حمله به نویسنده حمله
...
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۰۷
.
یه ایرانی
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۲۰
لعنت به این احراز هویت مسخره که نمیشود جواب نوشت

در جواب " نظر 3 " و دیگر عزیزان

جناب نظر 3
میشه بفرمائین برای چی سرمون رو توی برف کردیم ؟؟؟؟؟
آیا بازی کلمبیا برای ما مهم هستش یا مشکلات فوتبال ما ؟
الان در این شرایط دفاع اتوبوسی کلمبیا به ما چه ربطی دارد ؟؟؟
الان با توجه به شرایط اقتصادی ، مشکلات مدیریتی و افتضاحات فدراسیون ؛ یک خبرنگار ورزشی در این کشور باید پیگیر وضعیت فوتبال کشورش باشد یا باید مجیزگوی مربی تیم خارجی ؟؟
فرض بگیریم در مورد فوتبال خارجی باید مقاله بنویسند ؛ قبول ؛ آیا فقط کلمبیا در کوپا آمریکا حضور دارد ؟؟؟
آیا نباید از هنر تیم پاراگوئه و مساویش با آرژانتین هم مقاله ای ببینیم و بخوانی ؟؟؟

میشه بگین من کجای حرفم دروغ نوشتم ؟؟؟
۲
نظر ٣
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۱۵
در جواب كاربر "يه ايراني": لطفا يك بار بازي كلمبيا و قطر رو دوباره ببين بدون هيج بيشداوري
۳
...
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۱۱
.
...
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۵۴
باشه!
جواب من به " یه ایرانی را نشر نده "
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر