فهرست
سوژه روز: جنگ کی‌روش با برانکو
سوژه روز: جنگ کی‌روش با برانکو

سوژه روز: جنگ کی‌روش با برانکو

آی اسپورت- با این که کی‌روش احتمالا بهترین سرمربی تاریخ تیم ملی ایران (تا به حال) بوده، شاید حتی جدی‌ترین مدافعان و حامیان کارلوس هم نتوانند از برخی خصوصیات اخلاقی و رفتاری او دفاع کنند. به عنوان مثال مرد پرتغالی استعداد عجیبی در «نبخشیدن» دارد و معمولا خیلی اهل کنار گذاشتن کدورت‌ها نیست. آخرین مصداق این ماجرا هم داستان اختلاف او با برانکو ایوانکوویچ بود که اگرچه مدت‌هاست کمرنگ شده اما کی‌روش همچنان رگه‌های آشکاری از آن را بروز می‌دهد. کارلوس قرار نبود بازیکنان پرسپولیس را برای مسابقات مقدماتی جام‌جهانی به اردو فرا بخواند اما با عقب‌نشینی ضمنی برانکو و البته وساطت بزرگان، نهایتا از تصمیمش منصرف شد. مهدی طارمی به عنوان یک بازیکن پرسپولیس گل‌های پیروزی‌بخش تیم ملی در هر دودیدار برابر قطر و چین را به ثمر رساند. با این وجود کی‌روش هنوز به طور کامل با برانکو کنار نیامده و گاه و بیگاه این مساله را نشان می‌دهد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در این سال‌ها یک عادت خاص پیدا کرده و آن هم تبریک گفتن به مربیانی است که با تیم‌های باشگاهی‌شان به موفقیت دست پیدا می‌کنند. او پارسال وقتی استقلال خوزستان قهرمان لیگ پانزدهم شد پیام تبریک بسیار صمیمانه‌ای برای این تیم نوشت و مشخصا از عبدالله ویسی نام برد. با این وجود وقتی امسال پرسپولیس به شکل قاطعانه قهرمانی لیگ برتر را جشن گرفت، کی‌روش ترجیح داد در پیام تبریکش فقط از بازیکنان یاد کند و کوچک‌ترین اشاره‌ای به شخص برانکو و یا حتی کادرفنی نداشته باشد! حالا اما او در واکنش به قهرمانی نفت تهران در جام حذفی دوباره به همان رویه قبلی برگشته و در پیامی که منتشر کرده، علی دایی را محور قرار داده است. در پیام تبریک مربی پرتغالی می‌خوانیم: «دوستان عزیز، اجازه دهید پیام ویژه‌ای بفرستم به علی دایی و نفت تهران بابت قهرمانی در جام حذفی. دستاور بزرگی بود. تبریک!» با این اوصاف کاملا مشخص است که دل مربی پرتغالی با برانکو صاف نشده. به نظر می‌رسد جدل آنها در حال حاضر حکم آتش زیر خاکستر را دارد و در اولین فرصت دوباره شعله‌های خشم زبانه خواهد کشید.

۶ ۸  
آی اسپورت
2017-05-17 14:25:00
نظر دهید

۸ نظر
کیروش کبیر سرور برانگوه
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۴:۵۲
والا کیروش اصلا برانگوهو آدم حساب نمیکنه که بخواد باهاش جنگ داشته باشه. کیروش با این همه توانایی و افتخار کجا برانگوهه دلال کجا؟ بیچاره کیروش چند روز پیش یه مصاحبه کرده و از مربیای پرتغالی تو دنیا و سرمربی پرتغالی تیم موناکو تمجید کرده و هیچ کاری هم به مربیای کروات و برانگوه نداشته ولی اون برانگوه بی شخصیت دیروز اومده مصاحبه کرده و تا تونسته بدون هیچ دلیلی به کیروش و مربیای پرتغالی تیکه انداخته!!!
۹ ۴
حرف حساب
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
از همین کامنت سخیفت عمق عقده و سوزش و سطح فهم شما دوست عزیز آشکار شد! همین کافیه! کاش طرفداران متعصب و بی فکر کیروش فقط جواب بدهند که بازیکن مصدوم و چجاق و بدون تمرینی مثل کنعانی با چه منطق و حساب کتابی به تیم ملی دعوت شد!؟ بنابر این مواضع و حرفهای آدمی مثل کیروش اصلا برای خیل بیشمار هواداران بزرگترین تیم آسیا ذره ای ارزش نداره!
سکه لای گز
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۶:۴۴
خاک بر سر تو و آی اسپورت که این توهین ها را تایید می کنه.
اون چیزی که به برانکو نسبت دادی خودت و ابا و اجدادت هستین
رضا
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
يه جوري ميگه چرا كنعاني دعوت شده انگار قراره فيكس بازي كنه
ميگيم سرمربي تيم ملي از اين به بعد از يه اوسكولي مثل تو اجازه بگيره
اگه حرف حساب تويي كه همه بايد برن بميرن
۲
666666
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۳:۰۹
جناب رضا یعنی خاک بر سر من ک تو شدی هموطن من...... اگه اینجوریه چرا خالد شفیعی و یا هادی محمدی و یا حتی عبدالله زاده ک تو تیمشون هم فیکس بودن دعوت نشدن؟
۱
سلام
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
چقدر این متن ، خاله زنکیه.
بی طرف
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۵:۵۲
کی گفته کی روش بهترین سرمربی تاریخ فوتبال ایرانه؟
مهدی
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
با این که کی‌روش احتمالا بهترین سرمربی تاریخ تیم ملی ایران (تا به حال) بوده!!! کیروش یه جام تشتکی هم بعد 6 سال برای ایران نتونسته بگیره بعد شده بهترین مربی تاریخ ایران؟! حقتون همون بازیهای کسل کننده و خواب آور تیم کیروشه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر