فهرست
درباره بوسه‌های پوچ؛ از قطر با نفرت
درباره بوسه‌های پوچ؛ از قطر با نفرت

درباره بوسه‌های پوچ؛ از قطر با نفرت

آی اسپورت – ما هم دمدمی مزاجیم. یکی را شب به عرش می‌رسانیم و صبح به فرش اما حالا باورنکردنی نیست. نمی‌شود. برو بیا زیاد دیده‌ایم و هر دفعه چشممان به حکایتی جدید و عجیب روشن می‌شود و این بار... چشم‌ها در آستانه بیرون آمدن از حدقه. برای ‌یک عکس. لعنت به آن بوسه‌ها. همان‌هایی که حالا بیشتر به معنای پرتاب آب دهان به حرمت آن پرچم به نظر می‌رسد. بوسه‌های گران قیمت و با منت. عبارتی تلخ. «بوسه‌ای بر لوگو» که حالا باید تعریفی جدید از آن درکتاب پوسیده ادبیات فوتبال نوشت. بوسه‌ای که حالا حس خیانت به من و تو می‌دهد. حس شریک شدن در گناه.

اصلا کاش فوتبالیست‌ها همان آدم‌های کوچک در تلویزیون بودند. کاش فکر می‌کردیم همان ستارگان دست نیافتنی در آسمان‌ها هستند و نه انسان. نه مثل پسری که سکوهای سیمانی را بیشتر کتاب درسی‌اش دیده و شعارها در مدح ستاره‌های پوشالی را بهتر از شجره‌نامه خانوادگی‌اش از بر است. همان پسری که روز و شبش را به عشق کِل کشیدن آخر هفته‌ای برای میلیاردرهای با تعصب سپری می‌کند. به وجود نان شبش مطمئن نیست اما به تعصب «شجاع دل‌ها» چرا. شب‌‌ها خواب‌شان را می‌بیند اما اصلا معلوم نیست آن‌ها تقی را می‌شناسند یا نقی را؟ ساده دل. باور می‌کند آن بوسه‌ها را.

حالا اما ماییم در جست و جوی دلیلی برای قانع کردن. با همان چشم‌های گشاد از تعجب. نگاهی خیره ‌مانده به عکس که دل‌ها را خالی کرده و لغت تعصب را شرم‌زده. خونسرد و بی‌اعتنا. بی‌احساس و پوچ. با باورهای خدشه دار شده. حالا جایی خالی‌تر از قلب یک هوادار وجود ندارد.

۶ ۲  
آی اسپورت
2020-10-26 20:30:00
نظر دهید

۲ نظر
Bidad
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، ۰۱:۲۰
شعر گفتی؟!!!؟
اقلیت تاس
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، ۰۹:۵۳
تو از رنگ پیراهنت معلومه چه خری هستی... برو برای باشگاه حکومتی خودت قصه بباف،چطور برای رفتن ابراهیمی و کاوه و ... از این افسانه سراییها و متنهای حماسی نمینوشتی؟؟ آهان.اونها را وزیر فراری داد و این را دلار...ما هواداران واقعی پرسپولیس ممنون و قدردان شجاع و زحماتش و تعصبش در این سالها هستیم و براش آرزوی موفقیت میکنیم.پرسپولیس هم به راه خودش ادامه میدهد
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر