فهرست
محرومیت فدراسیون به خاطر اعدام در ورزشگاه؟
محرومیت فدراسیون به خاطر اعدام در ورزشگاه؟

محرومیت فدراسیون به خاطر اعدام در ورزشگاه؟

آی اسپورت – بندی در اساسنامه فدراسیون جهانی فوتبال وجود دارد که بر اساس آن بر موضوع حقوق بشر تکیه شده که با توجه به آن با کشورهایی که در استادیوم های ورزشی مراسم اعدام برگزار می‌کنند، برخورد می شود.
با توجه به این موضوع نام ایران با توجه به اینکه در ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶ در شهر نیریز استان فارس یک اعدام در ورزشگاه فوتبال انجام شده است سازمان خصوصی حقوق بشری ECPM در فرانسه طی درخواستی از فیفا خواستار تحریم فوتبال ایران شد.

مراسم اعدام در استادیومی در فارس
مراسم اعدام در استادیومی در فارس

در چنین شرایطی، سید مهدی محمودی وکیل بین المللی فوتبال ایران در رابطه با این موضوع گفت: «این بند اخیرا به اساسنامه فیفا اضافه شده‌است. البته اعدام افراد در ورزشگاه‌های فوتبال امری متداول در کشورهایی همچون افغانستان است و در ایران تنها یک بار این اتفاق افتاده است"

او با تاکید بر اینکه با یک بار اعدام نمی تواند حکم تعلیق فوتبال ایران را صادر کنند، گفت: «‌وقتی فدراسیون فوتبال یک کشور تحریم می شود به معنی این است که آخرین تصمیم گرفته شده است؛ در حالی که فیفا ابتدا اخطار و جریمه در نظر می گیرد و در نهایت به تحریم می رسد. به نظرم این موضوع کمی سیاسی شده و مغرضانه به این موضوع نگاه می کنند"

وکیل بین المللی فوتبال ایران گفت: «این اشتباهی بوده که از طرف مقامات محلی رخ داده و اعدام در ورزشگاه انجام شده و مقصر آن فدراسیون فوتبال نیست؛ ضمن اینکه این کار در ایران یک بار انجام شده و این موضوع نمی توانند دلیل کافی برای تحریم باشد. همانطور که گفتم این موضوع سیاسی است و طبیعی است که با آمدن ترامپ رئیس جمهور آمریکا فشار بر روی ایران بیشتر شود و فکر می‌کنم طرح این موضوع هم مقدمه ای برای این فشارهاست. اما فدراسیون فوتبال دستش برای پاسخگویی باز است و به راحتی می تواند این مسئله را حل و فصل کند"

او در مورد پاسخ به اینکه قرار است فیفا این موضوع را پیگیری کند و با فدراسیون فوتبال مذاکره کند، گفت: «مذاکره ای در کار نیست و به نظرم تنها نامه نگاری انجام می شود و فدراسیون هم جوابگو خواهد بود و این موضوع حل می شود.»

 

خبرگزاری آنا

 

  ۵  
آی اسپورت
2017-01-13 11:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
میلاد
جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۵۲
واقعا آدم میمونه چی بگه بخاطره یه مسابقه ورزشی استادیوم خالی میمونه ولی واسه تماشای جون دادن یه انسان اون ورزشگاه پر میشه... اونوقت تا حرفه فرهنگ میاد وسط ادعامون میشه چند هزارسال تمدن داریم
واقعگرا
جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۵۷
نظر شما...اعدام در برخی جرائم لازم است. ولی در انجام آن در استادیوم اشتباه است.
۵
فرزاد مهریار
جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۱۵
خود شما هم به خاطر این عکس دردناک باید حداقل توبیخ بشید...آخه این چه عکسیه؟!
۶
برزو
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۲۷
رواج خشونت در كشور جهان سومي
۱
پ و
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۳۴
یک کارت زرد خیلی پر رنگ به آی اسپورت بخاطر عکس بالا

توروخدا ور دارید این عکس زشت را
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر