فهرست
خلق ستاره تپل
خلق ستاره تپل

خلق ستاره تپل

آی‌اسپورت- فوتبال انگلیس در روزهای گذشته شاهد تولد یک ستاره جدید بود. این ستاره نه از بازیکن‌های مشهور لیگ برتر است که دستمزد هفتگی‌شان بالای ۱۵۰ هزار پوند است نه یکی از ابرمربی‌هاست که برای کار در جذاب‌ترین لیگ دنیا انتخاب می‌شوند. او دروازه‌بان یک تیم دسته پنجمی است، با وجود این هفته گذشته یکی از چهره‌های خبرساز  فوتبال انگلیس بود و این موج هنوز ادامه دارد.

ماجرا از روزی شروع شد که ساتن‌یونایتد با پیروزی یک بر صفر مقابل لیدز بزرگترین شگفتی دور چهارم جام حذفی انگلیس را خلق کرد. طبق قرعه ساتن در دور پنجم باید با آرسنال، یکی از مدعیان قهرمانی لیگ برتر روبرو می‌شد و رسانه‌ها برای نشان دادن اختلاف سطح دو تیم سراغ دروازه‌بان ذخیره این تیم رفتند. وین شاو ۴۵ ساله که ۱۲۷ کیلوگرم وزن دارد و با شکم بزرگش شباهت زیادی به یک بازیکن فوتبال ندارد. گزارش‌هایی درباره شاو و عکس‌هایی که او را در حال شیرجه زدن نشان می‌داد، در هفته‌های گذشته بارها در رسانه‌های انگلیسی منتشر شد. آنها متوجه شدند که شاو در سال‌های جوانی با آلن شیرر در آکادمی ساوتهمپتون همبازی بوده است و سراغ آقای گل سابق لیگ برتر رفتند. شیرر گفت: «وقتی ۱۵-۱۴ ساله بودیم در یک تیم بازی می‌کردیم. من توانستم به رویایم که بازی در لیگ برتر بود برسم و او هم به رویایش که کامیون فروش همبرگر بود رسید.»

شاو در كنار ساتن در آكادمي ساوتهمپتون

با این کارزار مطبوعاتی بازی آرسنال و ساتن به یک دوگانه جذاب تبدیل شد: حرفه‌ای ها علیه آماتورها، میلیونرها مقابل طبقه کارگر، آماده‌ها روبروی چاق‌ها. پس همه برای مسابقه دوشنبه شب لحظه‌شماری می‌کردند.

شاو صبح روز بازی با آرسنال جلوی نیمکت‌ها را تمیز کرد.

 
ظهر روز بازی عکسی منتشر شد که شاو را در حال تمیز کردن فضای جلوی نیمکت آرسنال با جاروبرقی نشان می‌داد. در جریان بازی هم دوربین‌ها متوجه دروازه‌بان ذخیره ساتن بود و حتی قبل از اینکه بازی به پایان برسد، تصویر شاو در حال خوردن «پای» در تمام سایت‌ها منتشر شد. آرسنال مطابق انتظار این بازی را بدون دردسر و با زدن دو گل برد، ولی نام شاو به این زودی از حافظه جمعی طرفداران فوتبال پاک نمی‌شود.

امروز خبر رسید که یکی از بنگاه‌های انگلیسی شرطی طراحی کرده بود که شاو ممکن است روی نیمکت پای بخورد و او بعد از بازی اعتراف کرد که از این ماجرا خبر داشته: «چند نفر از بچه‌ها به من گفتند که چنین شرطی وجود دارد. من در طول روز چیزی نخورده بودم. با خودم گفتم بگذار با آنها یک شوخی بکنم. ما همه تعویض‌های‌مان را انجام داده بودیم و تیم ۲ بر صفر عقب بود.» حالا رسانه‌ها می‌گویند که این کار شاو با توجه به اطلاعش از ماجرای شرط‌‌بندی ممکن است طبق قوانین اتحادیه فوتبال انگلیس دردسرساز شود. ماجرای جدیدی که به رسانه‌ها فرصت می‌دهد این سوژه جذاب را پیگیری کنند.

بروس الیوت، رئیس باشگاه ساتن درباره رفتار شاو می‌گوید: «اگر او را می‌شناختید، تعجب نمی‌کردید. ولی وین انسان فوق‌العاده‌ای است. من چیزی درباره ماجرای پای خوردن نمی‌دانستم. او یک بار دیگر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و ظاهرا او از شهرت خوشش آمده، ولی کاری می‌کنیم که او دوباره به دنیای واقعی برگردد.» پل دازول، سرمربی تیم هم گفت: «وین به خاطر وزن بالایش به یک فوق‌ستاره بین‌المللی تبدیل شد. او از فرصت استفاده کرده تا با توجه رسانه‌ای بیشتری روبرو شود، ولی فکر نمی‌کنم این بهترین تبلیغ برای ما باشد.»

پای خوردن شاو روی نیمکت بازتاب زیادی داشت.

۷ ۱  
آی اسپورت
2017-02-22 07:30:00
نظر دهید

۱ نظر
میم
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۴۱
حتی متاسفانه نمیتونید درست خبر بزنید این الان چیه؟ ش او در كنار ساتن در آكادمي ساوتهمپتون
منظورتون شاو در کنار شیرر در آکادمی ساوتهمپتون، هست دیگه؟
برید ب خبرای جعلی، خاله زنک و مسخره تون راجع به اردوی پرسپولیس برسید
مثلا تیتر جالبی میشه: دیدار ماهینی با فرازمینی ها او را از بازی مقابل الهلال منصرف کرد، این تیتر قابل هضم تر از اون تیتر پلشت: پشت پرده بهم ریختن اردوی پرسپولیسه!!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر