فهرست
کاوه الگوی استقلالی‌ها؛ ۸ برابر گران‌تر
کاوه الگوی استقلالی‌ها؛ ۸ برابر گران‌تر

کاوه الگوی استقلالی‌ها؛ ۸ برابر گران‌تر

آی اسپورت - در چنین روزهایی از سالِ قبل بود که کاوه رضایی پیراهن استقلال را از تن درآورد و راهی بلژیک شد. کاوه ایران را به مقصد شارلوآ ترک کرد و در سالِ جام‌جهانی لژیونر شد تا شانس‌اش را برای جلب نظر سرمربی تیم ملی امتحان کند. رضایی با درخشش در فصل قبل تا آخرین اردو هم کنار ملی‌پوشان حضور داشت. ولی در لیست نهایی کی‌روش جای نگرفت تا به‌جای حضور در روسیه، تعطیلاتش را در ایران بگذارد. البته از دست دادن جام‌جهانی باعث نشد که کاوه از تصمیم فصل قبل‌اش پشیمان شود.

طبق ارزش‌گذاری سایت ترانسفرمارکت کاوه رضایی در بدو ورود به شارلوآ فقط ۵۰۰هزار یورو می‌ارزید. یعنی رقمی خیلی کمتر از ستاه‌های ایرانی. بستن قرارداد با این باشگاه بلژیکی کافی بود تا رقم ارزش‌گذاری کاوه دو برابر شود و به یک میلیون یورو برسد. حالا با درخشش در طول فصل، ارزش مهاجم ایرانی شارلوآ جهش چشمگیری داشت و طبق سایت ترانسفر مارکت، ۸ برابر شده است! یعنی اگر حالا به این سایت مراجعه کنید، رقمی که در مقابل نام کاوه رضایی نوشته شده، عدد ۴ میلیون یورو است. که کاوه را به سومین بازیکن گران‌قیمت ایرانی تبدیل کرده است. و در شارلوآ هم به طور مشترک گران‌ترین بازیکن تیم است.

راهی که حالا سه بازیکن دیگر ایرانی هم در پیش گرفته‌اند. بازیکنانی که شباهت زیادی به شرایط فصل قبل کاوه رضایی دارند؛ نه بازیکنی گرانقیمت‌ هستند و نه فیکس تیم ملی. در حال حاضر دو بازیکن ایرانی که در این فصل جذب شارلوآ شدند یعنی علی قلی‌زاده و امید نورافکن رقم‌شان در ارزش‌گذاری ترانسفر مارکت به یک میلیون یورو هم نمی‌رسد، اما کافی است مثل کاوه بدرخشند تا در یک فصل، راهِ چند ساله را بروند. اتفاقی که قلی‌زاده، نورافکن و حتی مجید حسینی را قلقلک داده که به این پیشنهاد فکر کنند.

نود

۷    
آی اسپورت
2018-07-08 18:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر