فهرست
شب سخت ژاوی؛ درمانده در حصار سرخ
شب سخت ژاوی؛ درمانده در حصار سرخ

شب سخت ژاوی؛ درمانده در حصار سرخ

آی‌اسپوررت- مدافعان پرسپولیس با ایجاد حصاری ضخیم دور تا دور ستاره السد موفق شدند به خوبی از دروازه خود محافظت کنند تا پرسپولیس مرحله گروهی را در رده اول به پایان برساند و شانس بازی برگشت در خانه را از دست ندهد.  مدافعان پرسپولیس موفق شدند به خوبی ژاوی را مهار کنند تا خطرناکترین بازیکن السد آرام‌ترین روز خود در لیگ قهرمانان آسیا را بگذراند. ژاوی در این بازی فقط یک پاس کلیدی ثبت کرد و با توجه به این که غالب زمان بازی را تحت فشار بود مجبور به شوتزنی از راه دور میشد که ۳ شوت پیش از این که به حوالی دروازه برسد بلاک شد و یک شوت هم به اوت رفت.

این عملکرد نه چندان قابل دفاع ژاوی اما در برابر عملکرد قابل قبول مدافعان پرسپولیس قرار می‌گیرد که موفق شدند انسجام دفاعی مناسبی را به وجود آورند تا پرسپولیس هر طور که هست صدرنشین مرحله گروهی لیگ قهرمانان را به پایان برساند. دو خطایی که روی ژاوی انجام شد هم هر دو در زمین السد انجام شده بود. پیش از آن که حتی ژاوی برای طراحی حملات تیم‌اش به طور جدی تفکر کند. عملکرد ژاوی در بازی‌های گذشته نشان‌دهنده ارزش کار مدافعان پرسپولیس است.

فوق ستاره اسپانیایی السد در ۴ بازی دیگر آسیایی هم حضور  داشته که در مجموع ۳۳۰ دقیقه برای تیم‌اش بازی کرد. در این میزان حضور ژاوی با ۱۴ پاس کلیدی، به طور میانگین بیشتر از ۳ پاس کلیدی در هر بازی ثبت کرده بود. این جدا از ۲ پاس گل ژاوی در این ۴ بازی بود. ژاوی یک گل و یک شوت در چارچوب هم پیش از این داشت که نتوانست این آمار را در آخرین بازی مرحله گروهی بهبود ببخشد.

۱    
آی اسپورت
2018-04-17 21:06:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر