فهرست
بحران پرسپولیس شوخی نیست
بحران پرسپولیس شوخی نیست

بحران پرسپولیس شوخی نیست

آی اسپورت - قهرمانی یک روز یا نهایت یک دوره شیرین است؛ قهرمان‌هایی را به یاد می‌آوریم که یک سال پس از جشن قهرمانی، برای بقا در لیگ جنگیده‌اند و چه بسا به دسته پایین سقوط کرده‌اند. بیایید قهرمان‌های لیگ برتر را مرور کنیم: پرسپولیس(4)، سپاهان(5)، پاس، فولاد(2)، استقلال(3)، سایپا(1)، استقلال خوزستان(1)

سرنوشت پاس احتیاجی به توضیح ندارد اما فولاد دو فصل بعد از قهرمانی سقوط کرد و پس از یک سال ناکامی در لیگ لیک، سرانجام سهمیه سپاهان نوین را خرید تا به لیگ برتر بازگردد. سایپا نیز پس از قهرمانی اوضاع وخیمی داشت و تا مرز سقوط پیش رفت. سرنوشت استقلال خوزستان همچنان مقابل چشم ماست و اگر به خود نجنبند، چه بسا این فصل سقوط را تجربه کنند. خوزستانی‌ها پس از قهرمانی با بحران‌های شدیدی مواجه شدند و دو فصل تا مرز سقوط پیش رفته‌اند اما چرا؟

به جز استقلال، پرسپولیس و سپاهان که از پشتوانه هواداری و مالی خوبی برخوردارند، بقیه تیم‌ها وقتی به قهرمانی می‌رسند، جشن آنها کم دوام است و این باشگاه‌ها از فردای قهرمانی با مشکلاتی مواجه می‌شوند که تیم‌شان را نابود می‌کند. باشگاه‌های رقیب سراغ مربی قهرمان می‌روند و نخستین شوک بزرگ، جدایی سرمربی تیم قهرمان است. با رفتن سرمربی، ستاره‌هایی که درخشیده‌اند تا تیم قهرمان شود، با پیشنهاد نجومی سایر تیم‌ها ساز رفتن کوک می‌کنند و قهرمان خالی از بازیکنان باکیفیت قبل می‌شود. در نتیجه قهرمان با تیمی که افول چشمگیری داشته پا به لیگ جدید می‌گذارد و رقبا به این تیم همچنان به چشم قهرمان نگاه می‌کنند و با انگیزه زیاد برابر تیم از درون پاشیده قهرمان به زمین می‌روند. این داستان اغلب تیم‌های کوچک یا متوسطی است که به یکباره جرقه می‌زنند و قهرمان می‌شوند.

در فوتبال دنیا هم نمونه‌های مشابهی زیاد دیده می‌شود؛ از پورتو و موناکو که به فینال 2003 لیگ قهرمانان رسیدند بگیرید تا همین لسترسیتی رانیری که قهرمان لیگ جزیره شد. همه این تیم‌ها بحران بزرگ قهرمانی و از دست دادن مربی و ستاره‌های خود را تجربه کردند و پس از قهرمانی زمان زیادی طول کشید تا کمر راست کنند.

با این مقدمه به سراغ قهرمان این فصل لیگ برتر می‌رویم؛ پرسپولیس! قهرمان نه یک تیم کوچک و متوسط که یکی از قطب‌های بزرگ فوتبال ایران محسوب می‌شود که با 11 قهرمانی در ادوار لیگ پیشتاز است؛ بحران جدا شدن سرمربی و ستاره‌های تیم‌های کوچک پس از قهرمان شدن به ندرت در پرسپولیس و استقلال اتفاق می‌افتد اما امسال بحران پرسپولیس شوخی نیست. محرومیت سرخ‌ها از پنجره نقل و انتقالات و در پیش بودن جام جهانی را به چند موضوع اساسی دیگر که گره می‌زنیم، بحران پرسپولیس بزرگ به چشم می‌آید. نگاهی به ترکیب قهرمان دو سال اخیر لیگ برتر بیندازیم و ببینیم اوضاع در چه حال است:

 

علیرضا بیرانوند (احتمال جدایی 20 درصد)

از اوایل نیم فصل اول بود که دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس با یک جمله نسنجیده مقابل هواداران قرار گرفت: «اگر پیشنهاد خوبی باشد چرا به اروپا نروم. درآمد و رقم قرارداد برای من در اولویت قرار دارد چرا که باید به فکر خانواده و زن و بچه‌ام باشم.» این جمله شاید در ظاهر درست باشد و یک فوتبالیست حرفه‌ای حق دارد که به آینده حرفه‌ای و پیشرفت خود فکر کند اما می‌شد این حرف‌ها را پس از پایان جام جهانی به زبان آورد نه در کوران لیگ که مورد هجمه هواداران قرار گیرد و سکوهای سرخ مقابل او موضعی تند بگیرند و حتی دروازه‌بان شماره یک خود را «هو» کنند. با این‌حال در صورت درخشش در جام جهانی و پیشنهاد دندانگیر، اصلا بعید ندانید که بیرانوند نخستین جدایی پرسپولیس باشد و این تیم را در شرایطی که نمی‌تواند بازیکن جدید بخرد تنها بگذارد. آیا پرسپولیس می‌تواند فصل بعد با رادوشوویچ در لیگ برتر برای قهرمانی بجنگد؟ اگر رادو گلر اول سرخ‌ها شود، دروازه‌بان شماره 2 پرسپولیس کیست؟ !

صادق محرمی (احتمال جدایی 70 درصد)

حضور نمایندگان دینامو زاگرب در ورزشگاه آزادی در روزی که مدافع 22 ساله پرسپولیس یکی از بهترین نمایش‌هایش را اجرا کرد و از سوی ‌ای‌اف‌سی بهترین بازیکن زمین شد، بدجوری باشگاه پرسپولیس را ترساند؛ زهی خیال باطل اگر فکر کنیم برانکو ایوانکوویچ کروات است و می‌تواند با واسطه‌گری و پا‌درمیانی این انتقال را منتفی کند و مانع رفتن محرمی به زاگرب شود! صادق محرمی این روزها به یکی از بهترین مدافعان راست ایران نبدیل شده. بازیکنی که با 22 سال سن، دوران سربازی را در ملوان سپری کرده و حالا بازیکن آزاد است و می‌تواند به راحتی تیم بعدی‌اش را انتخاب کند. شاید حضور در دیناموزاگرب -با مزیت افزایش قیمت دلار- نه فقط از جنبه مالی که از نظر فنی باعث ملی‌پوش شدن این بازیکن با آتیه شود. کی‌روش ثابت کرده که به بازیکنان شاغل در اروپا علاقه ویژه‌ای دارد و محرمی هم می‌خواهد از این فرصت برای پوشیدن پیراهن تیم ملی نهایت بهره را ببرد.

شجاع خلیل‌زاده (قرارداد دارد)

حدود دو، سه ماه پیش قرارداد خود را با پرسپولیس تمدید کرد و با توجه به علاقه برانکو به این بازیکن، بعید است که او را در تیم جدیدی ببینیم. کی‌روش هم که قید این مدافع را زده و خلیل‌زاده بختی برای درخشش در جام جهانی هم ندارد.

سید‌جلال حسینی (قرارداد دارد)

کاپیتان تیم برانکو می‌خواهد روزهای پایانی فوتبالش را در پرسپولیس بگذراند و در نقش بزرگتر تیم، جایگاه ویژه‌ای نزد هواداران کسب کرده و او هم فصل بعد در پرسپولیس می‌ماند.

بشار رسن (قرارداد دارد)

هافبک زیر 23 سال عراقی با پرسپولیس قرارداد دارد و نمی‌تواند این تیم را ترک کند. او به پرسپولیس آمد که از این تیم به اروپا برسد اما هنوز نتوانسته در ترکیب اصلی جا باز کند. شاید فصل بعد به دلیل بسته بودن دست برانکو، فصلی رویایی و مطلوبی برای بشار باشد چرا که رقیب اصلی‌اش (مسلمان) هم پا پس کشیده و او می‌تواند راحت در زمین بدرخشد.

محسن مسلمان (احتمال جدایی 99‌ درصد)‌

مهندس دو فصل اخیر پرسپولیس بدجوری از چشم برانکو افتاده تا آنجا که باید منتظر خداحافظی او از پرسپولیس پس از اتمام فصل باشیم؛ اگرچه هواداران علاقه ویژه‌ای به مسلمان و بازی‌اش دارند اما برانکو نمی‌تواند بی‌انضباطی بازیکنان و خنده‌های تلخ بعد از تعویض را تحمل کند. مسلمان در شرایط مشابه رامین رضاییان قرار گرفته و باید برای فصل بعد به فکر تیم جدید باشد. ابتدا گفته می‌شد که باشگاه سپاهان با این هافبک تکنیکی وارد مذاکره شده اما خبر نهایی این است که مسلمان فصل بعد در لیگ ستارگان قطر بازی خواهد کرد. قیمت دلار در انتخاب او بی‌تاثیر نیست.

احمد نوراللهی (قرارداد دارد)

هافبک مورد علاقه برانکو تازه از خدمت سربازی برگشته و باتوجه به قراردادی که از قبل داشته، نمی‌تواند پرسپولیس را ترک کند. البته میلی هم به جدایی ندارد.

مهدی طارمی (به الغرافه قطر رفت)

مهدی طارمی آقای گل پرسپولیس که با باشگاه درگیر مسائل مالی بود و از سوی فیفا با 4 ماه محرومیت مواجه شده بود، سرانجام نیم فصل به الغرافه قطر رفت تا پرسپولیس از کنار این انتقال چیزی بالغ بر 5/3 میلیارد درآمد داشته باشد. این انتقال به نفع دو طرف بود اما باشگاه نتوانسته جای خالی او را پر کند و باید دید برانکو برای فصل جدید چه نقشه‌ای دارد. آیا منشا و علیپور می‌توانند جای خالی این مهاجم را پر کنند؟

فرشاد احمدزاده (احتمال جدایی 50 درصد)

پسر برانکو که همواره رابطه خوبی با برانکو داشته، در همان مقطع که طارمی به قطر رفت پیشنهاد نه چندان چشمگیری از لیگ قطر داشت که جواب منفی داد چراکه نمی‌خواست جایگاه ثابت خود در ترکیب پرسپولیس را از دست بدهد. احمدزاده در بازی با پارس‌جم به دلیل مصدومیت از ترکیب بیرون رفت و بعد از آن برانکو اعلام کرد که این بازیکن مصدوم را مقابل السد به سکو می‌فرستد اما احمدزاده با تکذیب مصدومیت خود نشان داد مساله به بستن بازوبند در بازی مقابل پارس‌جم برمی‌گردد. احمدزاده انتظار داشت که برانکو کاپیتانی را به او بدهد اما نوراللهی کاپیتان شد. ظاهرا این مساله ادامه دارد و برانکو در بازی بعدی هم از فرشاد استفاده نخواهد کرد. در مجموع بعید به نظر می‌رسد که این اختلاف مانع تمدید قرارداد احمدزاده شود و این بازیکن که می‌داند پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم است، از حالا گرو‌کشی را شروع کرده!

کمال کامیابی‌نیا (احتمال جدایی 35 درصد)

هافبک دفاعی مورد علاقه برانکو به پایان قرارداش رسیده و از شرایط مالی و جریمه‌ 260 میلیون تومانی ناراضی است. کامیابی‌نیا گفته بود که باشگاه جریمه را ببخشد تا نخستین نفر تمدید کنم. به رغم وعده گرشاسبی در خصوص بخشش جرائم به شرط تمدید اما هنوز توافقی میان این بازیکن و باشگاه رخ نداده و کامیابی‌نیا اگر در فهرست مسافران روسیه قرار بگیرد، احتمالا تمدید قراردادش را به بعد از جام جهانی موکول می‌کند و منتظر پیشنهادهای اروپایی می‌نشیند که این برای پرسپولیس محروم از جذب بازیکن خطرناک است. باشگاه پرسپولیس باید هرچه سریع‌تر تکلیف این پست کلیدی را مشخص کند و راه جدایی این بازیکن را ببندد.

حسین ماهینی (قرارداد دارد)

کاپیتان دوم پرسپولیس تصمیمی برای جدایی ندارد و فصل بعد هم پیراهن پرسپولیس را می‌پوشد.

محمد انصاری (احتمال جدایی 35 درصد)

مدافع آرام و بی‌حاشیه پرسپولیس شرایطی مشابه کامیابی‌نیا دارد و اگر مسافر جام جهانی شود، قراردادش را تمدید نمی‌کند و منتظر پیشنهاد اروپایی می‌نشیند. البه بعید است که او غیر از پرسپولیس، در ایران برای تیم دیگری بازی کند. تنها خطر برای پرسپولیس، پیشنهاد خارجی بعد از جام جهانی است که مدیران باشگاه پیش از آغاز جام جهانی باید با این بازیکن هم امضا کنند تا خیال‌شان راحت شود.

وحید امیری (احتمال جدایی 80 درصد)

 بال راست آماده تیم ملی که این روزها ستاره تیم برانکو است می‌تواند از روسیه به یک تیم خوب ترانسفر شود. وحید امیری آمادگی لازم برای درخشش در تیم ملی را دارد و کافی است تا کی‌روش در سه بازی حساس جام به او فرصت خودنمایی بدهد. امیری برای لژیونر شدن از بخت بالایی برخوردار است و جدایی این بازیکن آرام و کم حاشیه محتمل به نظر می‌رسد. او برخلاف بیرانوند تا امروز در مورد تیم فصل بعد خود صحبت نکرده و ظاهرا سیاستمدارانه در انتظار جام جهانی است.

علی علیپور (احتمال رفتن، صفر)

آقای گل لیگ با پرسپولیس قرارداد دارد و در این شرایط به هیچ وجه برانکو و باشگاه اجازه جدایی به آقای گل نمی‌دهند؛ علیپور از قطر پیشنهاد دندانگیر دارد اما باشگاه حاضر به فروش بهترین مهاجم خود نیست.

سیامک نعمتی (قرارداد دارد)

هافبک مورد علاقه برانکو در پرسپولیس آرام آرام جا افتاده و بعید به نظر می‌رسد که فصل بعد سر از تیم دیگری دربیاورد.

گادوین منشا (قرارداد دارد)

مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس عملکرد افتضاحی در این فصل داشته اما محدودیت سرخ‌ها در جذب بازیکن باعث می‌شود تا باشگاه او را هم مثل رادوشوویچ حفظ کند. احتمال جدایی این مهاجم هم صفر است.

محسن ربیع‌خواه (احتمال جدایی،‌صفر)

هافبک مورد علاقه برانکو با بدشانسی مقابل پارس جنوبی رباط صلیبی پاره کرد. با توجه به اعتراض هواداران به حضور ثابت ربیع‌خواه او در مقطعی از فصل به فکر جدایی افتاده بود، ولی با توجه به مصدومیت شدید نمی تواند به هیچ انتقالی فکر کند. از طرف دیگر ربیع‌خواه که در فصول گذشته مورد لطف برانکو بوده، بعید است مربی کروات و باشگاه را در این شرایط سخت تنها بگذارد. البته این هافبک سختکوش احتمالا شروع فصل را از دست می‌دهد و شاید برانکو برای هفته‌های اول نتواند روی او حساب کند.

۳ ۲۴  
آی اسپورت
2018-04-18 17:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۴ نظر
AVA-86
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۵۱
وحید امیری توی سن سی سالگی هر قدرم بدرخشه هیچ باشگاه اروپایی اونو نمیخواد. بهتره نویسنده محترم یک کم اطلاعاتشو آپ دیت کنه. غیر از محرمی و کمال با رفتن اونایی که گفتید مشکلی پیش نمیاد. حتی فرشاد احمد زاده. عالیشاهم داره به تیم برمی گرده پس الکی برای تیم بحران درست نکنید
علی
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۴۵
شما نتایج اخیر تیم رو مرور کن، ببین اخرین باری که بیش تر از یه گل زده کی بوده؟!
بجز بازی با نصف ( که یکیش افساید بود و یکیش پنالتی) قبل از اونم تا چند بازی بیشتر از یه گل پیدا نمیکنید! که اکثرا هم دقایق پایانی و بزور زده شده.
سرتون رو نکنید تو برف! اینجور تیمی تا یجایی میتونه خودشو نگه داره.
۷
AVA-86
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۵۸
من خیلی بهتر از رسانه های همیشه حاشیه ساز شرایط تیمم رو می دونم اما بازیکنی که توی این شرایط بخواد پرسپولیس ول کنه نهایتا به خاطر چهار تا پیشنهاد از باشگاهای عربی من هوادار ترجیح میدم اصلا توی تیم نباشه. خود این بازیکنا می دونن که از اسم و حمایت هوادارای پرسپولیس به اینجا رسیدن. سرنوشت بازیکنایی که این چند فصل تیم و به خاطر پول ول کردنم مشخصه. الان سروش رفیعی کجاست ؟ یا رامین رضاییان که میخواست در اروپا بدرخشه؟ برای من که یه عمره هوادار پرسپولیسم فقط تیم مهمه نه یک بازیکن خاص. منه هوادار به خاطر دو تا قهرمانی هوادارش نشدم که به خاطر رفتن دوتا بازیکن ولش کنم. ما توی سخترین روزها دوران درخشان ،پیروانی و استیلی تیم رو ول نمی کنیم بهشم پشت نمی کنیم هرکی هم بخواد بره به سلامت
AVA-86
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۵۸
من خیلی بهتر از رسانه های همیشه حاشیه ساز شرایط تیمم رو می دونم اما بازیکنی که توی این شرایط بخواد پرسپولیس ول کنه نهایتا به خاطر چهار تا پیشنهاد از باشگاهای عربی من هوادار ترجیح میدم اصلا توی تیم نباشه. خود این بازیکنا می دونن که از اسم و حمایت هوادارای پرسپولیس به اینجا رسیدن. سرنوشت بازیکنایی که این چند فصل تیم و به خاطر پول ول کردنم مشخصه. الان سروش رفیعی کجاست ؟ یا رامین رضاییان که میخواست در اروپا بدرخشه؟ برای من که یه عمره هوادار پرسپولیسم فقط تیم مهمه نه یک بازیکن خاص. منه هوادار به خاطر دو تا قهرمانی هوادارش نشدم که به خاطر رفتن دوتا بازیکن ولش کنم. ما توی سخترین روزها دوران درخشان ،پیروانی و استیلی تیم رو ول نمی کنیم بهشم پشت نمی کنیم هرکی هم بخواد بره به سلامت
۱
امیر
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۰۷
وحید امیری پیشنهاد اروپایی واسش نمیاد ولی منظور نویسنده از تیم های حاشیه خلیج فارس هست که با توجه به سن و سال امیری احتمال اینکه بخواد دنبال پول باشه تو سالای آخر بازیش کم نیستش
امیر
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۰۷
وحید امیری پیشنهاد اروپایی واسش نمیاد ولی منظور نویسنده از تیم های حاشیه خلیج فارس هست که با توجه به سن و سال امیری احتمال اینکه بخواد دنبال پول باشه تو سالای آخر بازیش کم نیستش
امیر
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۰۷
وحید امیری پیشنهاد اروپایی واسش نمیاد ولی منظور نویسنده از تیم های حاشیه خلیج فارس هست که با توجه به سن و سال امیری احتمال اینکه بخواد دنبال پول باشه تو سالای آخر بازیش کم نیستش
پدرام
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۵۱
مسلمان بره نعمتی هست -اامیری بره عالیشاه برگشته و احمد زاده بره رسن هست -محرمی هم بره ماهینی هست

ستاره پرسپولیس برانکو هستش

با حمایت هوادار این بحران ها هم رد میشه
درجواب پدرام
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۴۸
احیانا برانیمکت که کسی لازم نیست ؟ میشه با یه بازیکن تو هرپست یه نیم فصلو سرکرد؟
۲
آنتی لنگ
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۲۹
سرنوشت تیم مافیایی و بی هویت از هم پاشیدگی و نابودی است.
۸ ۸
مارال
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۳۰
صد در صد باهات موافقم سرنوشت تیم مافیایی و بی هویت تیم تو از هم پاشیدگی و نابودی است !
فرهاد
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۲۰
جواب مارال برای همه استقلالی ها کافیه
120
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۲۹
بگو پس چرا کیسه تا مرز نابودی رفته انشالله تا ازهم پاشیدگی کامل
علی
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۰۶
خیلی خوبه که نابودی استقلال از نظر شما(دوسال اخیر) یعنی تا الان دوبار حضور در اسیا، هر دوبار صعود، یبار نایب قهرمانی و امسال که مطمینن یا نایب قهرمان هست یا سه تای اول، یه نیمه نهایی حذفی و یه فینال که ایشالله قهرمانم میشه!
شما حساب کن سالی که تو اوج باشه چی میشه؟!؟

شما کل افتخار سال اوجتون رفتن تا 4 تای اسیاس که خاطره روتین ماست!
۲
خاطره بازی با العین
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۲۳
شما درست می فرمایید سرنوشت تیم مافیایی و بی هویت از هم پاشیدگی است..فعلا که شله زردهای اصفهان یک قدم به سمت متلاشی شدن برداشتن تیم شیشم پایتخت کیسه دوزاری هایی دسته سومی هم در اینده همین روند و پیش میرن..اگه حمایت وزارت ورزش دپارتمان داوری نبود و ریخت و پاش ها تو بازار نقل و انتقالات کیسه امسال میرفت جایگاه اصلیش لیگ پایین تر و به سمت دسته ۳
مارال
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۳۷
به علی : تو رو خدا اینقدر افتخاراتتون نگو کور میشیم ! دو بار صعود ما ام صعود تازه ما تا یک هشتم . نایب شدید قهرمان شدیم ، ته بودید صدر بودیم ، قبول 4 تا خوردیم ولی 4 شرف داره به 6 تا ! کلن افتخارات با هم مقایسه نکن محو میشید عزیزم !
۶
مارال
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۳۷
به علی : تو رو خدا اینقدر افتخاراتتون نگو کور میشیم ! دو بار صعود ما ام صعود تازه ما تا یک هشتم . نایب شدید قهرمان شدیم ، ته بودید صدر بودیم ، قبول 4 تا خوردیم ولی 4 شرف داره به 6 تا ! کلن افتخارات با هم مقایسه نکن محو میشید عزیزم !
۵
####
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۲۹
به کامنت علی نگاه کنید تا بفهمین اینا چقدر حقیرن خخخ دوبار صعود !واویلااااااااا
۲
sirvan.f
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۴۷
کاش حداقل میگفتین روشتون برای محاسبه ی احتمال جدایی بازیکنا چیه؟توضیحاتتون که قانع کننده نبود
۹
ناصر
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۰۸
مطمئنم از بین اینها فقط صادق محرمی هست که قطعا میره، بقیه شون قطعا میمونن اگر هم دم از جدایی بزنن فقط بازارگرمیه ... ولی خوشم اومد چه حساب کتاب دقیقی هم انجام دادید ... 35 درصد خخخخخخ
فرهاد
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۱۲
نگران نباش عزیز مقاله نویس . بحرانی نیست . با همین بازیکنانی که قرارداد دارند و یا ندارن و تصمیم به موندن بگیرند و چند جوان باز هم قهرمان میشه . اونهایی هم که به هر دلیل نموندن سلامت و موفق باشند . برانکو و کادر رهبری هست غمی نیست . استقلال هم میتونه تمام غنائم بازیکنی رو جمع کنه تا شاید نایب قهرمانی بدست بیاره .
حسین اهواز ی
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۳۶
این درصدها رو از کجات میاری؟ دمت گرم کلی خندیدم
كسري
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۳۹
اين نويسنده ي دوزاري كيسه بر چه اساسي با درصد مشخص كرده كه ميرن يا نميرن؟؟وحيد اميري چجوري شده ٨٠ درصد؟؟يا انصاري ٣٥ درصد؟؟خدايي اسم خودشون رو هم ميزارن نويسنده!!!اخه چجوري امار گرفتي و درصدهارو زدي!!حالا اگه يكي بگه نه انصاري ٤٠ درصد يا يكي ديگه بگه نه ٢٨ درصد ،نويسنده ي كيسه كش دوزاري چجوري ميخاد بهشون ثابت كنه همون ٣٥ درصد!!!!!!احتمالا از باد معده اين درصدهارو در اورده ،نشسته خونشون نخود لوبيا زياد خورده شانس هر كدوم يه لحظه باد بيشتر مي اومد در صد بيشتر حساب ميشد!!!!!!جمع كن كيسه كش دوزاري فعلا ربيع خواه رفته نميدونين چي رو پيراهن عثمان كنين،اگه اشتباه نكنم تو ايران ورزشي قلم ميزني ،امروز اين سايت رو نگاه كنين كلي از اين نشريه ي احامق(جمع احمقها)اينجا ضد تيم سرورشون مطلب گذاشتن.حالا مسلمان رو علم كردن يا اين احمق براي خودش درصد ميزنه!!!!!!خدايي چجوري حساب كردي؟؟تو هموني هستي كه زمان سوشا كلي مطلب ضد سوشا و حمايت برانكو از بازيكنش مينوشتي يا حتي كريم باقري هم از گزند نوشته ي تو در امان نبود!!يا اون يكيتون مياد از بازي ضعيف پرسپوليس و از حمله هاي السد مينويسه و بازي پرسپوليس رو رقت بار ميدونه ولي كور تشريف دارن و بازي رقت انگيز شبكه ي ورزش رو نديده كه جوانان الهلال نيمه ي اول ٧ بر ١ تو حمله از تيم فوق قدرشون جلو بود(اون مطلب هم فكر كنم از ايران ورزشي نوشته بودن)اين تيم با برانكو داره بهترين بازي رو با توجه به مهره هايي كه داره ،انجام ميده(هر چند به برانكو اشكالاتي وارده)پس كور شود هر انكس كه نتواند ديد.تو هم خيلي غلط ميكني راجع به سرورت مطلب ميزني.
پژمان
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۵۵
کاش 1 دهم توجه ای که به تیم حکومتی استقلال بشه و 60 میلیارد هزینه اش کردن رو هم به پرسپولیس بکنن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر