فهرست
چلسی-آرسنال؛ توپ بدون باروت
چلسی-آرسنال؛ توپ بدون باروت

چلسی-آرسنال؛ توپ بدون باروت

آی اسپورت - دیدار دو تیم در ورزشگاه امارات به قدری جذاب و دیدنی بود که نمی‌شد از دیدن این مسابقه دست کشید٬ ذهنیت اولین دیدار سال جاری چنان زیبا بود که این مسابقه تمام آن جذابیت‌ها را ازبین برد. حساس‌ترین هفته لیگ جزیره و قانون ۳ بازی در ۷ روز، نفرات  قوی‌ترین‌ها را هم از پا می‌اندازد. چنان که کلوپ و گواردیولا نقش ریکاوری را از اصلی‌ترین عامل‌های قهرمانی لیگ عنوان کردند.

در چنین موقعیتی آرسن ونگر ریسک مصدومیت اوزیل را نپذیرفت و از طرف دیگر سانچز را هم نیمکت نشین کرد. آرسنال نیمه اول اسلحه داشت ولی باروتی نه. وقتی خبری از خلاقیت‌های اوزیل و گره خوردنش با تمام کننده ماهری چون سانچز و ژیرو نیست باید اعتراف کرد آرسنال به مانند تیغی کند در هر مسابقه‌ای ظاهر می‌شود.  

دفاع سه نفره آرسنال با ترکیب شکودران مصطفی٬ هولدینگ ٬ چامبرز با این که توسط ستارگان سیتی و یونایتد تنبیه شدند اما هرگز از اشتباهات وحشتناک عبرت نگرفتند و در مواقع ارسال توپ‌های هوایی فوق العاده شکننده و آسیب پذیر هستند و شکاف دفاع آرسنال در بازی یونایتد و همین هفته پیش با چلسی  بسیار عمیق‌تر شد.

کونته همیشه به ریکاوری تیم٬ اهمیت زیادی می‌داد. در این برهه از فصل هم او اکثر نفرات اصلی‌اش را در اختیار داشت.

انگولو کانته؛ هرچند او دراین فصل به مانند یکی دو فصل اخیر محکم ظاهر نشده اما هنوز هوش بالایش را در اختیار تیم قرار می‌دهد و از بار فانتزی بودن خارج می‌شود. کانته دیشب در نبردهای تن به تن بازنده بود اما با تکل‌های به جا، اجازه عبور به بازیکن حریف را نداد.

موراتا؛ موقعیت‌هایی که در زمین آرسنال هدر داد عدم تمرکز این بازیکن در چنین فشاری را ثابت کرد. هنوز هم بزرگ‌ترین اشتباه کونته فروختن کاستا است. رقابت تنگاتنگ او و آلوارو برای رسیدن به ترکیب اصلی بی شک باعث صیقل خوردن و آب دیده شدن موراتا می‌شد. موراتا دیشب با فیزیک مناسب و سرعت خوب برنده نبردهای تن به تن بود اما ضربات آخر ناامید کننده او هیچ وقت اوسپینا را به زحمت وادار نکرد.

نیمه دوم چلسی٬ با حضور بازیکنانی چون آلنسو و ویلیان از موقعیت‌ها و فضاهای به وجود آمده برای شوت زدن استفاده کرد. هرچند نمی‌شود خورده‌ای به این تاکتیک گرفت اما باید گفت هیچ کدام آن‌ها زهردار نبودند و عملا این تاکتیک خنثی و بدون خطر بود. حالا با این تساوی سرد باید منتظر دیدار برگشت ماند. هواداران آرسنال امید به ریسک کردن ونگر برای حضور اوزیل و سانچز در ترکیب و آبی‌های لندن به طلسم نبردن در خانه آرسنال هم نیم نگاهی دارند.

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-01-11 09:28:00
نظر دهید

۱ نظر
یونس
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۶
دیگه وقتشه آرسنال به جایی برسه والا این حقش نیست این دست مالک است که فقط باید خرج کند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر