فهرست
کارچاق کنی به جای درآمدزایی!
کارچاق کنی به جای درآمدزایی!

کارچاق کنی به جای درآمدزایی!

آی اسپورت - سال‌ها است که نحوه فعالیت اعضای هیأت مدیره در باشگاه استقلال به معمایی بزرگ تبدیل شده و مشخص نمی‌شود که چرا برخی اعضا به باشگاه پول قرض می‌دهند؟ شاید چنین اقدامی از نگاه برخی هواداران جذاب باشد و منجر به افزایش هواخواهان افرادی شود که با این نیت قدم به هیأت مدیره می‌گذارند اما به واقع چنین اقداماتی از سوی برخی اعضای هیأت مدیره -که یقیناً با چراغ سبز وزارت ورزش هم هست- نشان می‌دهد که باشگاه به بن‌بست‌های اقتصادی خورده و عالی‌ترین تصمیم‌گیرانش در بخش مدیریتی نیز قادر به برطرف کردن موانع مالی نیستند و در واقع با باشگاهی کاملاً ورشکسته مواجه‌ایم.

پیش‌تر نیز افرادی همچون شفیع‌زاده، انصاری، سبک دست و بسیاری دیگر با همین پوزیشن در باشگاه استقلال ظاهر و بعد از اندک زمانی نیز از نظرها پنهان شدند.

طعنه‌آمیز است که این افراد همگی پیش از ورود به دایره مدیریتی باشگاه‌ها از درآمدزایی و ایجاد تیم‌های اقتصادی صحبت به میان می‌آورند اما در عمل شاهد بودیم که جز در مواردی تأمین اعتبارات با کمک تبلیغات محیطی، راه دیگری برای کسب درآمد ایجاد نمی‌کردند و همه وعده‌های‌شان در حد حرف باقی می‌ماند.

 در این سال‌ها هیچ گاه همین اعضای به ظاهر اقتصادی و کاربلد حتی نتوانسته حق کپی رایت را به اجرا بگذارند و در مواجهه با این مورد مهم و ضروری موضع منفعلانه در پیش گرفته‌اند. درآمدزایی از طرق دیگر نیز هیچ گاه جدی گرفته نشده است. نه از کنار بلیت فروشی، نه فروش پیراهن و نه اقدامات تبلیغاتی گسترده. اسفبار اینکه این افراد حتی نتوانسته‌اند در سال‌های اخیر ورزشگاه‌هایی که در اختیار این باشگاه قرار دارد مانند اردوگاه ناصر حجازی را که وزارت ورزش نیز رسماً اعلام کرد به جرگه اموال این باشگاه افزوده شده برای تمرینات یک فصل مهیا کنند و زمین آنها را مورد مرمت و بازسازی قرار دهند؛ ورزشگاهی که ظرفیت درآمدزایی از طرق گوناگون را دارد و می‌تواند یک محیط پولساز باشد. مشی اعضای هیأت مدیره استقلال در عمل با آنچه در بدو ورود به دایره مدیریت بیان می‌کنند در تضاد است و خود را تا سطح افرادی که بیشتر اقدام به کارچاق کنی می‌کنند، تنزل می‌دهند و انگار هیچ توجهی به عملکرد این افراد از سوی بالادستی‌ها هم نیست و آنها خود را با هر سطح عملکرد از ارزیابی مصون می‌دانند.

 مهدی عبدیان که اخیراً خبر دریافت پول‌های قرض داده شده از سوی اعضای هیأت مدیره را تکذیب کرده، خود یکی از جمله همین افراد است که در بدو ورود به باشگاه استقلال با جملاتی پرطمطراق وعده درآمدزایی داده بود. عبدیان در تاریخ 13 تیرماه سال جاری مصاحبه‌ای انجام داده که در آن عیناً به درآمدزا بودن اعضای هیأت مدیره اشاره کرده است. او در بخشی از مصاحبه بلند بالای خود چنین گفته است: «استقلال ۵ عضو هیأت مدیره اقتصادی می‌خواهد که درآمد کسب کنند. هیأت مدیره باید توان این را داشته باشد که اگر روزی باشگاه دچار مشکل شد از جیب خود خرج کند و مدتی بعد آن پول را دریافت کند.» گرچه امروز اعتراض‌های گسترده بازیکنان و مربیان سطح عملکرد عبدیان و همکارانش را به وضوح نمایان می‌کند اما از عضو هیأت مدیره استقلال باید پرسید که آیا اجاره برند باشگاه درآمدزایی است و صرفاً عقد قرارداد با یکی دو شرکت تبلیغاتی می‌تواند پاسخگوی نیازهای امروز باشگاه استقلال باشد؟ از عبدیان که در امور نقل و انتقالاتی استقلال هم دخالت دارد باید سؤال‌های مهم‌تری را هم پرسید. شما به جز خرید بازیکنی که در لیست مازاد پرسپولیس قرار داشت چه کار مثبتی برای این باشگاه انجام دادید؟ آیا برای آینده استقلال اقدامی شده است؟ استقلال در آینده می‌تواند به کدام یک از دستاوردهای سخت‌افزاری شما دلخوش باشد؟

۳ ۱  
آی اسپورت
2021-02-11 15:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
دوپینگ و جعل و جهل و دروغ!
پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹، ۲۱:۱۸
این همه عبدیان هزینه کرده از جیب خودش اما خودتونو زدین به اون راه که مظلومیت نمایی کنین؟!

خجالت بکشین
به کارما باور ندارین اما
به خدا سالهاست چوب بی شرفی خودتونو می خورین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر