فهرست
عذرخواهی فدراسیون یا اعاده حیثیت م.پ؟
عذرخواهی فدراسیون یا اعاده حیثیت م.پ؟

عذرخواهی فدراسیون یا اعاده حیثیت م.پ؟

آی اسپورت - از شگفتی‌های فدراسیون تاج همین بس که به پایان محرومیت ۵ ساله آقای (م.پ) در کمتر از ۹ ماه اشاره کنیم! آن رای بلندبالایی که ۹ ماه پیش صادر شده بود را به یاد دارید؟ رایی که اواخر فروردین ماه روی خروجی سایت‌ها قرار گرفت و در آن با اعداد و ارقام به تخلفاتی که برخی مسئولان پیرامون تیم ملی مرتکب شده بودند اشاره و تاکید شده بود که آقای(م.پ) تا 5 سال نمی‌تواند هیچ فعالیتی در فوتبال داشته باشد. در رای مذکور عینا به چک‌هایی که در این ماجرا رد وبدل شده بود نیز اشاره کرده بودند و حتی صراحتا گفته شد که دیگر مسئولان متخلف تیم ملی ارقامی که از شرکت طرف قرارداد با فدراسیون فوتبال اخذ کرده بودند را پس دادند تا بتوانند به کار در این حوزه ادامه بدهند. در واقع آن دو نفر با بخشش ازسوی فدراسیون فوتبال مواجه شدند تا به قول معروف آب از آب تکان نخورد اما درباره آقای (م.پ) قاطعیت خاصی درحکم صادره وجود داشت و همه شواهد نیز دال برتخلف بود. بعد ازگذشت 9 ماه اما فدراسیون فوتبال دراقدامی غیرمنتظره حکم به برائت (م.پ) داده و حتی نام او را صراحتا در رسانه‌ها اعلام کرده است.

اولا که اگر در حکم صادره 9ماه قبل از فرد مورد نظر با نام اختصاری یاد شده، پرسش این است که حالا چرا نام او علنا در رسانه‌ها برده شده تا همه به قطعیت برسند که فرد مذکور کیست. به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال با افشاگری خود درباره هویت آن شخص جانب اخلاق را هم درنظر نگرفته و باید در صدور حکم برائت خود نیز با همان نام مختصر از او نام می‌برد. سوای این اشتباه بزرگ سوال دیگر این است که اگر تخلفی صورت نگرفته چرا فدراسیون فوتبال رسما از (م.پ) عذرخواهی نمی‌کند و پرسش دیگر اینکه چرا (م.پ) درباره اینکه طی این ماه‌ها که علیه او جوی منفی شکل گرفته مصاحبه‌ای با رسانه‌ها انجام نمی‌دهد تا شفاف‌سازی شود؟

پارادوکس بسیاربزرگی میان آن حکم بلند بالا، آن ادله‌ها واسناد با این بخشش وجود دارد که فدراسیون فوتبال و کمیته‌های ذیربط باید به طور شفاف به آن بپردازند تا ابهام‌های بیشتری درباره این ماجرا درذهن اهالی فوتبال شکل نگیرد. به واقع اگر فدراسیون فوتبال درمتخلف اعلام کردن (م.پ) دچاراشتباه شده باید رسما و کتبا از او عذرخواهی کرده و ضررهای مادی و معنوی این اشتباه را نیز تقبل کند اما رفتارهایی که از دو طرف ماجرا بعد از صدورحکم جدید می‌بینیم ظاهرا به این معنی است که فدراسیون فوتبال به نوعی خواسته به این ماجرا فیصله دهد و به شکلی اعتبار از دست رفته را بازگرداند. به هرحال نیکو است که فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق قبل از صدور حکم همه جوانب را هم درنظر بگیرند تا این حجم از تناقض‌ها بعد از لغو محرومیت تنها پس از 9 ماه ذهن مخاطبان را در بر نگیرد.

ایران ورزشی

۱۰    
آی اسپورت
2018-11-29 01:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر