فهرست
عددبازی با شکست شرم‌آور چلسی در اتحاد
عددبازی با شکست شرم‌آور چلسی در اتحاد

عددبازی با شکست شرم‌آور چلسی در اتحاد

آی اسپورت - به دنبال شکست ۶-۰ چلسی مقابل منچسترسیتی در حساس ترین بازی هفته بیست و ششم لیگ برتر، انبوهی از رکوردهای منفی برای مائوریتسیو ساری و شاگردانش ثبت شد. کمتر از دو هفته بعد از شکست ۴-۰ آبی ها در برابر بورنموث، چلسی از منچسترسیتی هم ۶گل دیگر دریافت کرد تا اعتبار سرمربی ایتالیایی با خدشه ای جدی مواجه شود. چلسی که مسابقه را به عنوان تیم پنجم جدول شروع کرده بود، در این بازی آنقدر گل خورد تا تفاضلش برابر با ارسنال شود و به دلیل گل زده کمتر به رده ششم سقوط کند! چلسی برای اولین بار بعد از دسامبر ۱۹۹۹ و شکست ۴-۱مقابل ساندرلند، در یک نیمه ۴گل دریافت کرد سرخیو آگوئرو و سایر ستارگان سیتی هیچ فرصتی برای جبران به چلسی ندادند و آبی های لندن را به سختی مجازات کردند. به این بهانه، با استفاده از آمار و ارقام اوپتا، قصد داریم نگاه ویژه تری داشته باشیم به اعدادی که در روز سیاه اتحاد برای چلسی ثبت شد.

۱: این نخستین باری بود که تیمی تحت هدایت مائوریتسیو ساری در یک مسابقه بیش از ۴ گل دریافت می‌کرد. این شکست همچنین سنگین ترین باخت دوران مربیگری ساری در رقابت های لیگ محسوب می‌شود.

۴: برای نخستین بار از دسامبر ۱۹۹۰، چلسی در دو بازی متوالی دور از خانه رقابت های لیگ ۴گل دریافت کرده است. البته در آن مقطع چلسی ابتدا دربی کانتی را با نتیجه عجیب ۶-۴ شکست داد و در ۴-۱مغلوب لیدز یونایتد شد.

۶: برای نخستین بار در تاریخ ۲۷ ساله لیگ برتر، چلسی در یک بازی 6 گل خورد. همچنین بعد از شکست ۷-۰ مقابل ناتینگهام فارست در آپریل ۱۹۹۱، این سنگین ترین شکست آبی ها در تمامی  رقابت ها محسوب می‌شود.

۷: چلسی در ۷ بازی خارج از خانه اخیر مقابل دیگر تیم های «بیگ سیکس» پیروز نشده و هر ۵ بازی آخر را با شکست به پایان رسانده است.

۱۳: با دریافت ۱۳ گل، چلسی دومین خط دفاع ضعیف لیگ برتر از آغاز سال ۲۰۱۹ را در اختیار دارد. تنها فولام فانوس به دست (۱۵) در سال ۲۰۱۹ گل های بیشتری نسبت به چلسی دریافت کرده است.

نود

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-02-11 16:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
عارف
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۰۶
کیسه لندن هم شش تایی شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر