فهرست
گزارش ویژه؛ استراتژی فوق‌محرمانه انتخاب مربی تیم ملی
گزارش ویژه؛ استراتژی فوق‌محرمانه انتخاب مربی تیم ملی

گزارش ویژه؛ استراتژی فوق‌محرمانه انتخاب مربی تیم ملی

آی اسپورت – دو ماه بعد از جدایی رسمی کارلوس کی‌روش از نیمکت تیم ملی ایران گمانه‌زنی‌ها در خصوص انتخاب جانشین این مربی همچنان ادامه دارد. از همان روزی که مشخص شد دیگر امکان همکاری با مرد پرتغالی در فوتبال ایران وجود ندارد، می‌شد پیش‌بینی کرد پروسه انتخاب جانشین برای کی‌روش به این راحتی نباشد. پروسه‌ای که سران فدراسیون فوتبال بر حسب شرایط به وجود آمده با استراتژی فوق‌محرمانه آن را در دستور کار قرار دادند و این بار برخلاف موارد مشابه اجازه ندادند شایعات پیرامون گزینه‌ها نقل محافل شود. جدا از توئیت‌های برخی مسئولان وزارت ورزش و بر زبان آوردن نام‌های بزرگ که امکان حضورشان در ایران بیشتر از یکی، دو درصد نبود در هفته‌های گذشته کمتر نامی به عنوان کاندیدای هدایت ایران به گوش رسید. اتفاقی که نشان می‌داد استراتژی فوق‌محرمانه فدراسیون فوتبال برای پیگیری مذاکرات برای انتخاب جانشین کی‌روش جواب مثبت داده است.

مهدی تاج، اما در همین مدت گاهی با مصاحبه‌هایی که انجام داد بر میزان ابهامات در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی اضافه کرد، گرچه نزدیکان به رئیس فدراسیون فوتبال همچنان صراحتاً ادعا می‌کنند، تاج قصد دارد در آستانه سال جدید، با انتخاب و معرفی سرمربی سرشناس خارجی سورپرایز نوروزی و عیدی خوبی برای اهالی فوتبال داشته باشد. این اتفاق از چند حیث برای رئیس فدراسیون حائزاهمیت است که مهم‌ترین آن به بالا رفتن اعتبار متولی اول فوتبال در میان طرفدارانی باشد که به خاطر عدم قهرمانی در جام ملت‌ها حسابی سرخورده شده بودند. تاج که در این یکی، دو روز پیرامون انتخاب سرمربی تیم ملی بیش از هر زمان دیگری صحبت کرده است در آخرین اظهار نظر مدعی شد برای معرفی سرمربی جدید پولی در حساب فدراسیون وجود ندارد، اظهار نظری عجیب و غیرمنتظره که کسی متوجه دلایل علنی شدن آن از زبان رئیس فدراسیون نشد! اما آخرین شنیده‌ها از منابع مطلع در فدراسیون از جمع‌بندی نهایی رئیس فدراسیون و تیم ویژه فنی مورد اعتماد او برای انتخاب سرمربی جدید حکایت دارد.

شنیده می‌شود با برگزاری نشست‌های مختلف و محرمانه بین تاج و مشاوران فنی رئیس، دایره کاندیدا‌های جانشینی کی‌روش کوچک‌تر و به سه نام بزرگ خارجی ختم شده است، مربیانی که در حال حاضر یا شاغل هستند یا اینکه به تازگی از سمت مهمی که در تیم‌های بزرگ داشتند، کنار رفتند. آنچه محرز است فدراسیون قصد ندارد اجازه علنی شدن نامی از بین گزینه‌هایش را بدهد، چون اعتقاد دارد این اتفاق عواقب خوبی برای آن‌ها در راه مسائل مالی همین‌طورعقد قرارداد نخواهد داشت، اما در این بین در تلاش است تا با جمع‌آوری منابع لازم پروسه انتخاب جانشین کی‌روش را در واپسین روز‌های سال ۹۷ بسته و سال جدید را با برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی با مدل ۹۸ استارت بزند. تنها نکته‌ای که با قاطعیت می‌توان در خصوص سه گزینه نهایی فدراسیون به آن اشاره کرد اینکه هر سه نفر اروپایی و سابقه درخشانی در یکی، دو سال گذشته از خود به جا گذاشتند، مردانی که شرایط مالی و دستمزدی آن‌ها با وجود اعتباری که در سطح اول فوتبال ملی جهان دارند بسیار پایین‌تر از رقم کی‌روش و همخوان با قدرت مالی فدراسیون فوتبال است.

 

خبر ورزشی 

۶ ۳  
آی اسپورت
2019-03-13 10:59:00
نظر دهید

۳ نظر
گوزن نر
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۲۰
یعنی‌پرفسور بره غاز بچرونه؟!!!.،بابا این لنگیها خیلی بهش مینازن میگن آمارش خوبه.فقط حیف که میبازه
۴
فرمان خان
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۲۳
اوووووو انتخاب یک الف برانکو دیگه این همه جیمیزباند بازی نداره که !!لابد الان تاج تو اتاقش موسیقی متن فیلم ماموریت غیرممکنو گذاشته پخش بشه خودشم جوری که کسی شک نکنه با عینک دودی و بارونی و یک کیف سامسونت و با استایل خلال کردن دندون داره مخفیانه با طرفش مذاکره میکنه!!عمو تاج برو پیش برانکو بهش بگو گردش کنی میخ میشه پهنش کنی سیخ میشه حاج برانکو هم میگه سلمنا !
۱
منصور
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۲۳:۲۷
خدایا ساییه ویچ دار هارو ار سر فوتبال این مملکت دور بگردان. لامصب سمن سم. خدا لعنتتون کنه. با عقل جور در نمیاد هم اسم دار باشه هم رقمش پایین باشین. خداکنه این دروغی که میگن راست باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر