فهرست
کاش ضلع ششم را تو تکمیل نمی‌کردی
کاش ضلع ششم را تو تکمیل نمی‌کردی

کاش ضلع ششم را تو تکمیل نمی‌کردی

آی اسپورت – نمی‌دانم از کجای ماجرا بگویم. اصلا نمی‌توانم چیزی بگویم. علی انصاریان نیز بیش از این غم دست دادن میناوند را نتوانست تحمل کند و فقط یک هفته بعد از فوت مهرداد، او نیز آسمانی شد تا بار دیگر یک ایران در غم از دست دادن حاج علی با بیش از ۸۰ بخیه، فرو رود. حال جوان‌مرگ شدگان فوتبالی به عدد ۶ می‌رسد.عددی که شاید چندی قبل به گوش پرسپولیسی‌ها می‌رسید یاد ۶ گلی می‌افتادند که در بازی تاریخی روانه دروازه رقیب همیشگی یعنی استقلال کردند. یاد کلی کل‌کل و کری با استقلالی‌ها که همیشه لیگ برتر را داغ و پر هیجان می‌کرد اما از روز چهارشنبه ۱۵ بهمن عدد ۶ نه تنها برای سرخ پوشان بلکه برای کل جامعه قوتبالی ایران سیاه‌ترین و نحس‌ترین عدد ممکن است. اولادی، قایقران، نوروزی، غلام نژاد، میناوند و حالا علی انصاریان ۶ ضلع دوست داشتنی این ۶ ضلعی را تشکیل می‌دهند که هر کدام از آن‌ها روی طاقچه دل‌مان کلی خاطرات خوب و بد را نهادند تا همیشه یاد خوب از آنها در قلب‌مان بماند.علاوه بر این، دو نکته مهم وجود دارد که تلخی عدد ۶ را اضافه می‌کند:

اول از همه این که هر ۶ بازیکن فوت شده عضو سابق تیم ملی بوده و روی هم ۱۸۰ بار پیراهن مقدس تیم ملی را پوشیدند‌.

نکته بعدی یک غم مشترک میان تناقضات افکاری همیشگی هوادارن پرسپولیس و استقلال است و آن اندوه مشترک این است که هر دو تیم ۳ بازیکن فوت شده در لیست دارند‌ با این تفاوت که فرشته مرگ در عرض یک هفته ۲ بازیکن را از پرسپولیسی‌ها ربود تا فوتبال ایران مدتی طولانی سیاه‌پوش آنها باشد تا همیشه حسرت نبودشان را بخوریم و سراسر حرف‌ها‌ی‌مان‌ را با کلمه حیف آغاز کنیم.

این که واقعا حیف از دست دادن آنها... حیف که دنیا به هیچ کس چه بد چه خوب وفایی ندارد و فقط نام و یاد خوب باقی می‌ماند... حیف که دیگر مهردادی نیست که به ما درس خوش اخلاقی بدهد...حیف که دیگر علی انصاریانی نیست که به ما درس عشق به مادر را بدهد...ای کاش هیچ گاه از کلمه حیف استفاده نشود... ای کاش!

روح‌تان شاد پسران آریایی ایران!

۲۹ ۳  
آی اسپورت
2021-02-04 19:59:00
نظر دهید

۳ نظر
محسن
پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹، ۲۳:۲۲
کاش شمر نبود تا درس انسان‌دوستی و ترحم بدهد!!! خدا جمیع رفتگان را قرین رحمت کند اما....
۲
محسن
پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹، ۲۳:۲۵
اما در قرن بیست‌و‌یکم هستیم.متاسفانه یا خوشبختانه فیلم و عکس و صوت عزیزان زنده و مرده در دسترس است!!! درس اخلاق؟؟؟؟
۱
اقلیت تاس
جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹، ۱۲:۳۸
حیف اون عزیزانی که برن و احمق کیسه کشی مثل تو هنوز اینجا هم عقده گشایی کنه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر