فهرست
یک تورنمنت جدید؛  لیگ ملت‌های اروپا
یک تورنمنت جدید؛ لیگ ملت‌های اروپا

یک تورنمنت جدید؛ لیگ ملت‌های اروپا

آی‌اسپورت- یوفا از تابستان آینده تورنمنتی به نام "لیگ ملت های اروپا" را جانشین بازیهای دوستانه ملی خواهد کرد. این مسابقات از سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز می شود و قهرمان آن در ژوئن ۲۰۱۹ مشخص خواهد شد. یوفا قرعه کشی و زمان بندی مسابقات را مشخص کرده.

لیگ A

آلمان، پرتغال، بلژیک، اسپانیا، فرانسه، انگلیس، سوئیس، ایتالیا، لهستان، ایسلند، کرواسی و هلند

تیمها به چهار گروه سه تیمی تقسیم می شوند و صدرنشین گروه ها به مرحله پایانی لیگ ملت های اروپا در ماه ژوئن ۲۰۱۹ صعود خواهند کرد. در دسامبر ۲۰۱۸ از میان کشورهای فینالیست یکی به عنوان میزبان معرفی می شود. چهار تیمی که قعرنشین گروه هایشان شوند برای سال ۲۰۲۰ به لیگ B صعود می کنند.  چهار تیم برتر لیگ A که به یورو صعود نکرده باشند، در مارس ۲۰۲۰ برای صعود به مسابقات در پلی آف شرکت می کنند و یکی از آنها شانس صعود دارد.

لیگ B

اتریش، ولز ، روسیه، اسلواکی، سوئد، اوکراین، ایرلند، بوسنی، ایرلند شمالی، دانمارک، جمهوری چک و ترکیه

تیم ها به چهار گروه سه تیمی تقسیم می شوند. چهار تیم صدرنشین گروه به لیگ A صعود می کنند و چهار تیم قعرنشین به لیگ C برای سال ۲۰۲۰ صعود می کنند. چهار تیم برتر لیگ B که به یورو ۲۰۲۰ صعود نکرده باشند در مارس ۲۰۲۰ در پلی آف شرکت می کنند و یکی از آنها شانس صعود دارد.

لیگ C

مجارستان، رومانی، اسکاتلند، اسلوونی، یونان، صربستان، َآلبانی، نروژ، مونته نگرو، رژیم صهیونیستی، بلغارستان، فنلاند، قبرس، استونی و لیتوانی.

تیمها به یک گروه سه تیمی و سه گروه چهار تیمی تقسیم می شوند.چهار تیم صدرنشین گروه به لیگ B صعود می کنند و چهار تیم قعرنشین گروه ها برای سال ۲۰۲۰ به لیگ D سقوط می کنند.  چهار تیم برتر لیگ C که به یورو صعود نکرده باشند در پلی آف  شرکت می کنند و یکی از آنها به یورو می رود.

لیگ D

آذربایجان، مقدونیه، بلاروس، گرجستان، ارمنستان، لتونی، جزایر فارو، لوکزامبورگ، قزاقستان، مولداوی، لیختن اشتاین، مالت، آندورا، کوزوو، سن مارینو و جبل الطارق.

تیمها به چهار گروه چهار تیمی تقسیم می شوند. چهار تیم صدرنشین گروه ها به لیگ C سقوط می کنند. چهار تیم برتر لیگ D که به یورو صعود نکرده باشند در مارس ۲۰۲۰ در پلی آف شرکت می کنند و شانس صعود خواهند داشت.

۵۵ تیم شرکت کننده در مسابقات لیگ ملت های اروپا بر اساس رنکینگ یوفا به چهار لیگ تقسیم خواهند شد و در زمان بازیهای ملی به جای بازیهای دوستانه بازیهای لیگ ملت های اروپا برگزار می شود. لیگ A شامل ۱۲ تیم برتر رنکینگ یوفاست، لیگ B شامل دوازده تیم رنکینگ بعدی، لیگ C شامل تیمهای ۲۵ تا ۳۹ ام و لیگ D شامل تیمهای ۴۰ تا ۵۵ ام.

قرعه کشی مسابقات ۲۴ ژانویه  ۲۰۱۸ در شهر لوزان سوئیس برگزار خواهد شد. زمان مسابقات را هم در زیر می‌بینید.
۶-۸ سپتامبر ۲۰۱۸
۹-۱۱ سپتامبر ۲۰۱۸
۱۱-۱۳ اکتبر ۲۰۱۸
۱۴-۱۶ اکتبر ۲۰۱۸
۱۵-۱۷ نوامبر ۲۰۱۸
۱۸-۲۰ نوامبر ۲۰۱۸
قرعه کشی بخش پایانی مسابقات: اوایل دسامبر ۲۰۱۸
زمان بخش پایانی مسابقات : ۵ تا ۹ ژوئن ۲۰۱۹

تیم‌های اوکراین و روسیه و همچنین ارمنستان و آذربایجان به علت اختلافات سیاسی کشورهایشان در یک گروه قرار نگرفته اند.

نود

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2017-10-11 18:13:00
نظر دهید

۱ نظر
محمد
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۰۵:۵۱
دمشون گرم. ایده خیلی خوبه. هیجان به مسابقات ملی برمیگرده...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر