فهرست
آدام و سردار، برانکو و کی‌روش؛ لج و لجبازی!
آدام و سردار، برانکو و کی‌روش؛ لج و لجبازی!

آدام و سردار، برانکو و کی‌روش؛ لج و لجبازی!

آی اسپورت - طی دو روز گذشته دو خبر متفاوت در حوزه تیم‌ملی و پرسپولیس منتشر شد که در نوع خودش جالب بود. خبر اول مربوط به چراغ سبز کارلوس کی‌روش برای بازگشت سردار آزمون به تیم‌ملی می‌شد. کی‌روش که پیش از این برخورد سرسختانه‌ای با بازیکن‌سالاری داشت و تحت هیچ شرایطی حاضر نمی‌شد نفرات خداحافظی‌کرده را به تیم‌ملی برگرداند، این بار برابر آزمون انعطافی بی‌سابقه نشان داده و گفته با او حرف می‌زند تا برگردد! این در حالی است که نفراتی مثل مهدی رحمتی، هادی عقیلی و علی کریمی بلافاصله بعد از اعلام خداحافظی برای همیشه از تیم‌ملی کنار گذاشته شدند. اینکه چرا کی‌روش به‌طور ناگهانی در برابر بازیکنی مثل سردار آزمون از تمام اصولش عدول کرده، واقعا جای تعجب دارد. بعید به‌نظر می‌رسد این موضوع فقط «فنی» باشد. برخی عقیده دارند سردار از زمانی نزد کی‌روش محبوب‌تر شد که در متن درگیری‌های او با مخالفانش قرار گرفت. در فاصله یک ماه تا جام‌جهانی، سردار یک بار مصاحبه بسیار تندی علیه منتقدان کی‌روش انجام داد که با توجه به کدهای داده شده به نظر می‌رسید منظور او علی کریمی باشد. در مقطعی دیگر، کی‌روش از کیفیت بازیکنان داخلی انتقاد کرد و همین مساله منجر به اعتراض وحشتناک برانکو شد. برانکو بعد از مسابقات دوستانه تیم‌ملی در نوروز، به آمادگی لژیونرها طعنه زد و گفت: «دیدم سردار آزمون در زمین پرواز می‌کرد!» بعدتر هم که این دعوا با پیامک عجیب و تهدیدآمیز پدر سردار برای برانکو ادامه یافت. حالا برخی ناظران بر این باورند که کی‌روش به همین دلایل قصد ندارد سردار را از دست بدهد؛ جنگاوری که درون و بیرون از زمین برای او سنگ تمام گذاشته است!

آن طرف داستان هم جالب است. آدام همتی در حالی دیروز قراردادش را با پرسپولیس به مدت دو‌سال دیگر تمدید کرد که این بازیکن تا به حال یک‌دقیقه هم شانس بازی برای سرخپوشان را پیدا نکرده است. برانکو نه‌تنها همتی را بازی نمی‌دهد، بلکه یک بار بعد از طرح سوالی درمورد نیمکت‌نشینی او به‌شدت از خبرنگار سوال‌کننده شاکی شد و سرش داد و بیداد راه انداخت. برانکو از خبرنگار شاکی بود که چرا بین همه جوانان مستعد تیم، یک‌راست سراغ آدام همتی رفته و در مورد او سوال می‌کند. مجموعه این مسایل نشان می‌داد سرمربی پرسپولیس برنامه‌ای برای حفظ این بازیکن در فصل جدید نداشته باشد؛ به‌خصوص که او در این فصل جزو سهمیه بالای 23سال محسوب خواهد شد. با این وجود در کمال شگفتی قرارداد همتی برای دو سال دیگر تمدید شد. شاید این نکته بی‌ارتباط با یکی از جملات طعنه‌آمیز اخیر کی‌روش علیه برانکو نباشد؛ جایی که سرمربی تیم‌ملی برای زیر سوال بردن صلاحیت فنی برانکو گفته بود: «شما همان کسی هستی که آدام همتی را جذب می‌کنی!» به‌نظر می‌رسد دوگانه سردار آزمون- آدام همتی، پرده‌ای جدید از جنگ کی‌روش و برانکو باشد؛ جدلی که بیش از هر زمان دیگری بوی لج و لجبازی می‌دهد.

همشهری ورزشی

۹ ۸  
آی اسپورت
2018-07-19 18:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
بی طرف
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۲۹
کی روش مجبوره شکستهاش رو با همین بازیهای رسانه ای توجیه کنه.
علی زارع
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۴
مقایسه درستی نیست.
حالا میخاید یه ایراد کیروش رو عادی جلوه بدین؟
اکبر
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۳
آفرین... ماشالله به شماها... بالاخره قاتل بروسلی پیدا شد و یک توطئه دیگه علیه عالیجناب با کشف یک سرنخ مهم علیه برانکو خنثی شد. بعد میگیم نون شما تو دعوای کیروش و برانکو چرب میشه جز و ناله میزنید. باریکلا
شاهین
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۳
کافر را همه را به کیش خود پندارد مصداق این مورد است.
برانکو هیچ شباهتی به فرد نامتعادل و دلال ندارد که برای لجبازی کاری را انجام دهد. آدام همتی در لیست خروج بود و با اعلام اجازه به در اختیار داشتن سه بازیکن زیر ۲۵ ساله قراردادش تمدید شد.
سردار آزمون تمام هوچی گران کیروشی پور را مبنی بر اقتدار عجیب و ترک ناخورده کیروش زیر سوال برد.
فردا در فیسبوک کیروش هم سردار جون مادرت برگرد را خواهد نوشت:))
علیرضا
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۰۶:۵۵
دلیل نمیشه حتا چنین سهمیه ای بسوزه برامون...تعصب هوادارای داشته باشیم اما به نفع تیم نه کری خوانی به زیان تیم محبوبمون پرسپولیس.
رضا
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۴۲
کیروش خیلی نازه ، اذیتش نکنین ، میره ها ، از این مربی با دانش تر گیرمون نمیاد ، از من گفتن
ابیدل
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۵
نفرمایید برانکو و دلالی گلر دوم که نانوا بود (طبق گفته قلیچ)اون که هیچی از داستان گولیچ و دو تا اکراینی و همتی که اتفاق جالبتر اینکه از سر دلسوزی دلارها رو از پرسپولیس گرفت و اونها رو برد کمپ پسرش که هیچی نداشت عجب مرد نازنین و دلسوزی هست برانکو
mehr
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
حالا برخی ناظران بر این باورند که کی‌روش به همین دلایل قصد ندارد سردار را از دست بدهد؛ جنگاوری که درون و بیرون از زمین برای او سنگ تمام گذاشته است!


خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

بیرون اره ولی درون زمین که مثل ماست میمونه چیزی ندیدیم ازش - جز این که بره میلان ریکاوری بعد برای اقای یه کادو اسب هدیه بده و فیکس باشه با 0 گل زده - بعد مفسرین ما به ژیرو گیر میدن که تو فرانسه هیچی گل نزد فیکسم بود
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر