فهرست
آنالیز سورپرایز شفر؛ درخشان ولی گل‌نزن!
آنالیز سورپرایز شفر؛ درخشان ولی گل‌نزن!

آنالیز سورپرایز شفر؛ درخشان ولی گل‌نزن!

آی اسپورت - پست جدید امید نورافکن، سورپرایز شفر برای بازی با الهلال بود. نورافکن در این مسابقه به عنوان وینگر چپ بازی کرد. منطقه‌ای که فقط یک بار در بازی جام حذفی مقابل گلگهرسیرجان در دوران علیرضا منصوریان آن را تجربه کرده بود. مسابقه‌ای که اتفاقا گل اول استقلال را هم خود او به ثمر رساند. امید در آن دیدار روی ریباند گل زد تا نشان دهد به عنوان مهاجم هم بازیکن فرصت‌شناسی است. نورافکن در بازگشت به این پست، باز هم عملکردی مثبتی داشت. امید در این بازی ۲۹ پاس داد که فقط سه تا از آن‌ها به مقصد نرسید. بازیکن متقارن او یعنی داریوش شجاعیان ۱۲ پاس کمتر از او ارسال کرد و دقت پاس‌اش هم ۲۰ درصد پایین‌تر از نورافکن بود.

امید نورافکن در این بازی هم به خوبی خودش را در موقعیت گل قرار می‌داد. او بیشترین شوت در چارچوب را بین بازیکنان استقلال داشت و دو مرتبه دروازه حریف را تهدید کرد. اتفاقا هر دو شوت در چارچوب نورافکن هم از درون محوطه جریمه زده شد که نشان می‌دهد جاگیری مناسبی برای قرار گرفتن در موقعیت گل داشت. دیگر شوت او که بلاک شد هم از نزدیکی شش قدم زده شد.

در این فریم مشاهده می‌کنید که امید نورافکن چقدر جایگیری مناسبی دارد و به خودی در موقعیت گل قرار گرفت. هر چند که امید مهاجم شش دانگی نیست و نتوانست از این پتانسیلش، گلی برای استقلال بزند. حتی او در ثبت دریبل هم ناموفق بود و هر دو اقدامش برای دریبل، با از دست دادن توپ همراه شد.

امید علاوه بر حضوری فعال در حمله، به دفاع استقلال هم کمک می‌کرد. او در نیمی از ۸ دوئلش برنده شد، ۲ توپ از حریف گرفت و یک شوت بلاک کرد. ضمن اینکه دفعات زیادی هم مالکیت توپ را به بازیکنان هم‌تیمی‌اش برگرداند. نقاطی که امید نورافکن در این بازی عملکرد دفاعی ثبت کرد:

نود

 

۵ ۱  
آی اسپورت
2019-04-24 00:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
.
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۸
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر