فهرست
وقتی همه از خبر جا می‌مانیم
وقتی همه از خبر جا می‌مانیم

وقتی همه از خبر جا می‌مانیم

آی اسپورت - حوالی ظهر بود که در فضای مجازی این خبر منتشر شد که رضا آذری از سوی استراماچونی جواب شده. باشگاه استقلال که طبق معمول هیچ خبری در این مورد منتشر نکرد تا هواداران برای یافتن اخبار استقلال به پیج‌های طرفداری، پیشکسوتان باشگاه و چهره‌های شناخته‌شده رسانه‌ای روی بیاورند.

شایعه پشت شایعه در فضای مجازی منتشر می‌شد. بعضی‌ها خیلی صریح از این صحبت می‌کردند که وزیر ورزش دستور داده تا این بازیکن آینده‌دار از استقلال حذف شود تا بعدا حسرت داشتنش را بخورند! شاید این چند خط برای شما خنده‌دار به نظر برسد، اما آدم‌هایی که این‌گونه فکر می‌کنند، زیادند و در فضای مجازی هم این صحبت‌ها را به دیگران منتقل می‌کنند تا آدم‌های بیشتری به‌خاطر بی‌خبری و تردید به این سمت بروند.

تعدادی دیگر از دست‌های پنهان فتحی در این جدایی خبر می‌دادند و تلاش‌های او برای نابود کردن استقلال! عده‌ای رد کردن این بازیکن را به دلالی استراماچونی ربط می‌دادند و عده‌ای دیگر نیز با بقیه دعوا می‌کردند که باید پای مربی ایستاد و هرچه او گفت را پذیرفت.

اصل مطلب چه بود؟ اصل مطلب این بود که با آمدن علی کریمی ترافیک خط میانی در استقلال بیشتر می‌شد و رضا آذری جوان نگران میزان بازی کردنش بود. او و مربی در این مورد حرف زدند و استراماچونی به صراحت به بازیکن جوانش گفت که بین ماندن و جنگیدن یا رفتن به تیم دیگری برای بازی کردن یکی را انتخاب کند.

نه پای وزیر در میان است، نه مدیرعامل دستوری داده و نه استراماچونی دنبال دلالی بوده. یک دیالوگ ساده بین بازیکن جوان تیم و سرمربی‌اش صورت گرفته، اما همین دیالوگ ساده آنقدر بد در فضای مجازی منتقل شده که ذهن هوادار هزار جا رفته و دیده، غیر از جای اصلی.

این فضای مجازی است. خبرنگار و باشگاه از آن جا می‌مانند. هیچ‌کدام  نمی‌توانند جلوی درج اخبار نادرست یا برداشت‌های غلط از اخبار نادرست را در فضای مجازی بگیرند. قاعده این است که خبر در ابتدا از منبع رسمی منتشر شود تا این‌همه حرف و حدیث پیش نیاید، اما منبع رسمی  نمی‌تواند همیشه و همه‌جا در محل حاضر باشد! خبرنگارشهروندها همیشه همه‌جا هستند، اما مدیر روابط‌عمومی یک باشگاه نمی‌تواند همیشه همه‌جا حاضر باشد یا همیشه خبر را سروقتش منتشر کند.

قبلا این‌طوری نبود. خیلی از دعواها مقابل خبرنگارها رخ می‌داد و خبرش بعدها درز پیدا می‌کرد. فضای مجازی اما همه‌چیز را تغییر داده. این روزها کار کردن در مجموعه‌های پرطرفدار از همیشه سخت‌تر است. هیچ‌کس نمی‌تواند حدس بزند توفان فضای مجازی کی از راه می‌رسد و تا قبل از متوقف کردنش چند نفر باید فحش بخورند!

 

فرهیختگان 

۵ ۳  
آی اسپورت
2019-07-30 10:48:00
نظر دهید

۳ نظر
محسن
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۵۷
وزیر گفته بره تا بعدا حسرتش رابخورند :))) امیدوارم آذری بمونه چون فوق العاده آینده درخشانی داره
۲
کنت دراکولا
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۱۵
کی این تخم لق رو که وزیر از همه کارهاش دست شسته و فقط میخاد کیسه رو نابود کنه,تو دهن طرفدارهای کیسه انداخته؟؟'!همین امثال شما و دوستان گرمابه و گلستان شما مثل شقایق و چیا فوادی و جفرمومنی ووو بودن دیگه.البته کم هم از این شایعه نفع نبردین تا حدی که وزیر تمام کارهاشو ول میکنه و به خاطره کیسه بلند میشه میره مالزی تا مشکلشو حل کنه!!دیگه تو مناظره ی خودت با اون فوادی کثافت به میون اومد.موندم چقدر میتونه یه کیسه کش وقیح و بی شرف باشه و بازهم از فرق گذاشتن وزیر بین دو تیم حرف بزنه!!البته حرومزادگی جز لاینفک رفتار کیسه کشان هست و هیچ موقع هم درست بشو نیست.
۹
حرف حساب
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۵۴
کیسه ها هوچیگری میکنن تا امتیاز بگیرن
تیم سرتاپا لجن کیسه به امید خدا امسال هم برای کسب سهمیه میجنگه
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر