فهرست
آنالیز ویژه: سیتی برای فصل آینده چه پلنی دارد؟
آنالیز ویژه: سیتی برای فصل آینده چه پلنی دارد؟

آنالیز ویژه: سیتی برای فصل آینده چه پلنی دارد؟

آی‌اسپورت - پپ گواردیولا خودش را برای دومین فصل حضورش در منچستر سیتی آماده می‌سازد. سیتی در پنجره نقل و انتقالاتی تابستانی زمان را از دست نداد و به سرعت بازیکنان مدنظرش را جذب کرد. آن‌ها دروازه بان بنفیکا یعنی ادرسون و هافبک موناکو برناردو سیلوا را به خدمت گرفتند.

آن‌ها تاکنون در پنجره نقل و انتقالاتی جاری 77 میلیون پوند برای دو بازیکن (34.7 میلیون پوند برای ادرسون و 43 میلیون پوند برای سیلوا) خرج کرده‌اند و انتظار نمی‌رود این پایان کار گواردیولا در تابستان جاری باشند. سیتیزن‌ها پس از فصل 2016/17 که بدون جام به اتمام رسید، به بازیکنان زیادی لینک می‌شوند. اما زمانی که آگوست فرا رسدف ترکیب آبی و آسمانی پوش‌ها چگونه خواهد بود؟

چیدمان سیتی

گواردیولا فصل 2016/17 را با سیستم 4-1-4-1 با حضور یحیی توره در پست هافبک دفاعی به پایان رساند. با توجه به قوای هجومی منچسترسیتی، بسیار بعید به نظر می‌رسد که پپ به سیستم 4-2-3-1 که در آن 2 هافبک دفاعی در زمین حضور دارند، بازگردد.

خط دفاعی:  ادرسون از بنفیکا به اتحاد آمد و به گران‌ترین دروازه بان تاریخ تبدیل شد. اتفاقی که نشان می‌دهد او برای جانشینی کلودیو براوو خریداری شده است. همچنین جو هارت - که جایی در برنامه‌های گواردیولا ندارد - هم انتظار می‌رود که راهی تیم دیگری شود. وست‌هام از جمله تیم‌های خواهان اوست.

گائل کلیشی و باکاری سانیا دیگر جایی در ترکیب سیتی نخواهند داشت. پابلو زابالتا نیز اتحاد را ترک خواهد کرد. این بدان معناست که سرمربی اسپانیایی به دنبال خرید مدافعان کناری در تابستان جاری خواهد بود. محتمل‌ترین گزینه برای دفاع راست سیتیزن‌ها، کایل واکر مدافع تاتنهام است. انتظار می‌‌‌‌رود آن‌ها رایان برتراند از ساوت‌همپتون و بنجامین مندی از موناکو را برای پست مدافع چپ به خدمت بگیرند.

با وجود کمپانی، استونز و اوتامندی، آبی آسمانی پوش‌ها نیازی به خرید مدافع میانی ندارند. همچنین الکساندر کولاروف نیز حضور دارد که می‌تواند در غیاب آن‌ها در ترکیب حضور داشته باشد. با خرید برناردو سیلوا توسط منچستر سیتی، این سوال پیش آمد که کدام یک از هافبک‌های هجومی این تیم از ترکیب پپ گواردیولا کنار گذاشته خواهند شد. با این حال، جایگاه ملی پوش پرتغالی نیز در ترکیب سیتزن‌ها تضمین شده نیست.

ولی آیا واقعا می‌شود یک بازیکن 43 میلیون پوندی را بر روی نیمکت گذاشت؟  وقتی شما برای سانه 37 میلیون پوند، برای رحیم استرلینگ 49 میلیون پوند و برای کوین دی‌بروین 54.5 میلیون پوند پرداخت می‌کنید، این کاملا باور پذیر خواهد بود که این بازیکن کار خود را از روی نیمکت شروع کند.

خط هافبک: بحث هافبک دفاعی هم در میان است. همان‌طور که می‌دانید، گواردیولا در منچسترسیتی تنها از یک هافبک دفاعی استفاده می‌کند و با وجود مبارزه توره و فرناندینیو برای تصاحب این پست، گوندوگان نیز از مصدومیت باز خواهد گشت!

 الکسیس سانچز هم یکی از گزینه‌های منچسترسیتی برای تقویت ترکیب است و باید دید وینگر آماده و شیلیایی آرسنال، توپچی‌ها را ترک می‌کند یا خیر. تاکتیکی که پپ برای تیم خود در نظر می‌گیرد سرار حمله است و با وجود بازیکنانی مانند سانه، استرلینگ و دی‌بروین، سانچز احتمالا جای آگوئرو و ژسوس را در نوک خط حمله خواهد گرفت.

خط حمله: با وجود حضور آگوئرو و ژسوس برای قرار گیری در نوک خط حمله، رسانه‌ها خبر از این می‌دهند که منچستر پیگیر وضعیت مهاجم گلزن دورتمند، یعنی پیر امریک اوبامیانگ است. ژسوس ژانویه سال گذشته پیشنهادات زیادی از تیم‌های مختلف داشت، ولی در آخر منچسترسیتی را انتخاب کرد و بلافاصله پس از ورود توانست خودی از خود نشان دهد و جای آگوئرو را بگیرد. مهاجم جوان و برزیلی سیتزن‌ها، قبل از اینکه دچار مصدومیت شود توانست در چهار بازی سه گل به ثبت برساند. پس از بازگشت از مصدومیت هم در پنج بازی آخر سیتی چهار گل زد. ژسوس در صورت آمادگی انتخاب اول پپ خواهد بود و گواردیولا او را به آگوئرو ترجیح می‌دهد؛ اما آگوئرو نیز در این فصل چند بازی در لیگ قهرمانان اروپا انجام داد.

در آخر، منچسترسیتی می‌تواند قهرمان لیگ جزیره شود؟ با وجود چنین بازیکنانی در تیم، صد البته! از همین الان می‌توان گفت که منچسترسیتی با پپ گواردیولا، کسی که چنین ترکیبی تهیه کرده است، قطعا یکی از مدعیان قهرمانی فصل آینده خواهد بود. پپ برای اینکه تیم خود را تکمیل کند، نیاز به دو بازیکن در پست دفاع‌های کناری دارد.

سیتی در فصل گذشته کمتر از چلسی و تاتنهام گل زد، و بیشتر از آنها هم گل خورد! هر دو ناحیه نیاز به بازسازی دارند و گواردیولا با هماهنگ کردن بازیکنان خود می‌تواند تفکراتش را کاملا پیاده کند.

۳    
آی اسپورت
2017-06-23 11:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر