فهرست
در نقد طاهری؛ «ژوزه باران» در پرسپولیس
در نقد طاهری؛ «ژوزه باران» در پرسپولیس

در نقد طاهری؛ «ژوزه باران» در پرسپولیس

آی اسپورت – باشگاه پرسپولیس در ماجرای شکایت ریزه‌اسپور مقصر شناخته شده و علاوه بر محرومیت از در اختیار داشتن این بازیکن به مدت چهار ماه و نیز جذب بازیکن در زمستان جاری و تابستان آینده، باید چیزی حدود 800هزار یورو هم به باشگاه ترکیه‌ای بپردازد. حالا که علی علیپور جای طارمی را به خوبی پر کرده و حداقل در زمستان هم نیازی به جذب بازیکن حس نمی‌شود، تازه پرسپولیسی‌ها یاد بند آخر جرایم‌شان افتاده‌اند؛ یعنی پول کلانی که باید با مشارکت طارمی بپردازند. آنها خوب می‌دانند مهاجم بوشهری چنین پولی ندارد که بدهد؛ چه اگر غیر از این بود چند ماه پیش این مبلغ را فراهم می‌آورد و بابت دریافت رضایتنامه‌اش به خود پرسپولیس می‌داد. بنابراین ظاهرا راهی باقی نیست جز اینکه باشگاه ایرانی این جریمه سنگین را تقبل کند. به همین مناسبت جناب گرشاسبی، سرپرست موقت باشگاه راهی ترکیه شده تا شاید در مذاکزه با مسوولان ریزه‌اسپور بتواند کمی تخفیف بگیرد!

تلاش عملی پرسپولیس برای رفع و رجوع این پرونده در حالی شروع شده که خود طارمی به عنوان متهم ردیف اول راحت دارد استراحتش را می‌کند و لابد مترصد این است که به زودی با پایان فصل و طبعا خاتمه یافتن قراردادش با باشگاه، دوباره ساز جدایی کوک کند. در این میان انتظار می‌رفت طارمی حداقل به جبران اشتباهی که کرده و باشگاه را به این شکل وحشتناک به مخمصه انداخته، قراردادش را به شکل طولانی‌مدت با پرسپولیس تمدید کند، اما گویا فعلا نه چنین چیزی از طارمی خواسته شده و نه او پا پیش گذاشته است. تازه برعکس؛ برخی منابع خبری شایعه کردند طارمی از همین حالا به نزدیکانش در مورد پیشنهاد شالکه آلمان چیزهایی گفته است! پس ظاهرا قصه هر ساله، امسال هم ادامه خواهد یافت؛ بی‌اعتنا به اینکه اشتباه طارمی چطور رویای قهرمانی پرسپولیس در آُسیا را از کف یکی از بهترین نسل‌های تاریخ معاصر این باشگاه ربود.

از این مساله که بگذریم، مدیران باشگاه پرسپولیس باید به یک سوال مهم پاسخ بدهند؛ اینکه آیا بهتر نبود اگر به جای حالا، 18ماه پیش یک توک پا راهی ترکیه می‌شدند و از چند و چون جذب دوباره طارمی آگاه می‌شدند؟ استاد آمد و گفت قراردادم را تمدید کنید، هیچ مشکلی هم پیش نمی‌آید؛ واقعا پرسپولیسی‌ها چرا قبول کردند؟ یعنی آنها نمی‌توانستند همان زمان یک استعلام ساده از ریزه‌اسپور داشته باشند و جلوی این فاجعه را بگیرند؟ باشگاه ترکیه‌ای تنها چند روز بعد از آنکه طارمی بی‌خبر گذاشت و رفت، به فسخ قانونی قرارداد رامین رضاییان رضایت داد؛ این یعنی آنکه آنها آنقدرها هم به در اختیار داشتن بازیکنان ایرانی‌شان مصر نبودند، اما پرسپولیس زحمت یک سوال ساده به‌موقع را به خودش نداد تا حالا به این شکل برای کم کردن ضرر هنگفتش به آب و آتش بزند. متاسفانه این ماجرای ریزه‌اسپور در کنار داستان‌هایی مثل گولچ و بنگستون نشان می‌دهد مدیریت فعلی پرسپولیس (طاهری و اعوان و انصار) نیز چنان که می‌پنداشتیم کم‌خطا نبوده‌اند. حالا بگذریم از شکایت علی دایی که به یک تاوان چند میلیاردی ختم شده. آنها در تمام این مدت ژست تسویه‌حساب با ژوزه را گرفته بودند، در حالی که خودشان باشگاه را «ژوزه‌باران» کردند!

 

بهروز رسایلی؛ روزنامه گل

۱۲۷ ۶  
آی اسپورت
2017-12-11 13:30:00
نظر دهید

۶ نظر
حمید
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۵
همین که امثال شما از طاهری انتقاد می کنن یعنی مدیر خوبی بوده. می دونی چرا این همه مطلب علیه طاهری کار میشه؟
چون طاهری دنبال 20 میلیاردمون رفت.
چون طاهری دنبال حق پخش رفت.
چون طاهری دنبال برهان مبین و پول بلیط فروشی رفت.
چون طاهری به بازیکن ها باج نداد.
چون طاهری به دنبال پول تبلیغات محیطی رفت.
بابک پرسپولیسی
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۳
بهترین دلیل رو اوردی. ما نمیگیم که طاهری بی نقص بود ولی در بدترین حالت 55 درصد کار مثبت و 45 درصد کار منفی انجام داد ولی چون به یک سری جیره خوار آسمون جل مثل هدایتی ، داورزنی و از جمله خبرنگاران پیزوری باج نداد شده ژوزه باران
۷
احمد
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۷
طرفدارای واقعی پرسپولیس فرق بین دوست و دشمن و این که کی به تیم خدمت کرده و چه کسایی هر روز بر علیه پرسپولیس مطلب مینویسند رو میدونن.
جالبه تیم با یه بازی کمتر و 4 امتیاز بیشتر اوله. بیشترین گل زده و کم ترین گل خورده و بیشترین برد و ..... همه رکوردها دست پرسپولیسه ولی طوری هر روز مطلب مینویسن انگار تو یه بحران شدید گیر کرده.
واضحه که چرا از طاهری بدتون میاد و ناجوانمردانه هر روز بر علیه اش مطلب میزارید.. چون بهتون باج نمیداد
امیرعباس
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۴
حسسسسسین غفوری کجایی که دکتر طاهریتو قمه کشون کردن بی انصافا ...منتظر مطلب کوبنده و دندان شکنت علیه این مطلب و کلیه مطالب منتشره ایم!!!:))))))
ساشا
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۵
چرا اینقدر پرسپولیس رو می کوبند و از هر اهرمی برایه ضربه زدن استفاده می کنند چون اولا به باند اصفهانی ها چند ساله مجال نفس کشیدن به تیم هاشون تو لیگ برتر نمیده ، چون مدیران پرسپولیس سردمدار این شدند که حق طبیعی خودشون که حق پخش و بلیط فروشی هست رو بگیرند. و از همه مهمتر چون چند سالی هست به ثبات رسیده و مانند ققنوس از خاکستر هایی که این حضرات درست کرده بودند برخاسته هر روز یه بامبولی در میارند برایه این تیم. ولی نمیدونند که هوادار صبح و تا شب دعاگوی این تیم هست و آه و نفرینش تو وقت مناسب گریبان مسببان ناکامی های قبلی رو میگیره. نمونه اش همین اوضاع واحوال تیم های اصفهانی توی لیگ برتر. در ضمن دچار سوزش از نوع سوم شدند چونکه مربی پرسپولیس با منطق و عاقلانه با مشکلات برخورد میکنه و مثل برخی تو مصاحبه از مار وعقرب صحبت نمیکنه.
۵
امید از تفت
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۳
کسی منکر این نیست که طاهری اشتباهاتی هم داشته ولی در مجموع خوب کار کرده. یکی از مهم ترین محاسنش این بود که با همه این مشکلات، داد وبیداد راه ننداخته و سعی کرده بدون حاشیه و در سکوت کار خودش را انجام بده. خودش عامل حاشیه و جنجال نبوده. پرسپولیس برای موفقیت نیاز به مدیرانی داره که دنبال شهرت نباشند مثل طاهری. ما 10 سال پیش با کاشانی قهرمان شدیم که مدیر بسیار محجوب و خوبی بود و الان با طاهری.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر