فهرست
این ۲۵ دگرگونی مثبت با ویلموتس
این ۲۵ دگرگونی مثبت با ویلموتس

این ۲۵ دگرگونی مثبت با ویلموتس

۱- تاکنون در ۸ نشست خبری قبل و بعد بازیها حضور یافته اما کسی خاطره خاصی از این نشست‌ها ندارد. مردی محجوب و محترم که آنقدر کوتاه سخن می‌گوید تا مجالی برای دروغگویی نباشد. هیچ تیتری که فونت ۲۴ به بالا بخواهد را به زبان نیاورده.

۲- تنها بیانیه‌اش تبریک به سرمربیان لیگ برتری برای آغاز فصل بوده. هیچ دعوایی نکرده. یک غرغر ساده مگر چیست؟ آن را هم از جلد خبرورزشی دریغ کرده.

۳- ویلموتس توییتر تایید شده دارد. غش و ضعف ما ایرانیان از عکس با مشت گره کرده، بوسه به مچ‌بند و کپشن‌های سانتی مانتالیستی را می‌شناسد اما بهره‌برداری نمی‌کند. تمرکزش فقط روی کارش است.

۴- عزت‌اللهی یک رکورد جهانی دارد که بازی‌های ملی‌اش ۳ برابر بازی‌های فیکس باشگاهی‌اش است. ویلموتس به امتیازات ویژه برای برخی بازیکنان خاتمه داد. دورانی که تا لژیونر بشوی به تیم ملی بیایی، منقرض شده.

۵- زندگی در پرتغال برای دعوت دائمی به تیم ملی کافی نیست، عابدزاده باید بازی کند و بدرخشد.

۶- صیادمنش اولین بار توسط ویلموتس دعوت شد و اولین گلش را هم زد. با این شروع عالی تصور می‌شد مهره ثابت اردوها باشد، اما دعوتش نکرده تا بگوید من دردانه و نورچشمی ندارم. فقط باید آماده باشید.

۷- سه فیفا دی را از دست دادیم. ویلموتس قهر نکرد چون آگاهانه قرارداد بسته. بازی نکردیم اما پول ناحق به تیم جعلی سیرالئون ندادیم.

۸- شش تیم با صلح و آرامش در اردوگاه تیم‌های ملی تمرین می‌کنند. دریغ از یک مشاجره. هیچ مورد حمله به ایفمارک گزارش نشده.

۹- عراق و بحرین از عمان و هند دوره قبلی قوی‌ترند اما خطر قرعه را صدبار که هیچ، حتی یک بار توی سر هواداران نزده. هرگز نگفته عراق بخت اول است که خبردلارها بنویسند می‌خواهد فشار را از بازیکنان کم کند!

۱۰- برای بزرگ جلوه دادن کارش در ایران، به هیچ رسانه بین‌المللی نگفته که کفش نداریم. لباس نداریم. اینجا برخی غذا برای خوردن ندارند. پولم را نداده‌اند.

۱۱- به تیم‌های لیگی زور نمی‌گوید و مجبورشان نمی‌کند در قانونی مضحک که هیچ جای جهان اعمال نمی‌شود، ملی‌پوشان را بعد از هر بازی از تبریز و اصفهان و ... برای دویدن روی تردمیل، بفرستند تهران.

۱۲- به کسی نگفته کروکودیل، عقرب، میمون، مار. در واتس‌اپ برای خبرنگار تسنیم آرزوی مرگ نکرده.

۱۳- ده‌ها دستیار دائم، پاره وقت، روزمزد یا توریستی بین تهران با جنوب اروپا و آمریکای جنوبی در آمد و شد نیستند.

۱۴- از بازی با سوریه پس از سال‌ها دیدیم که صحبت هیچ بازیکنی شبیه آن یکی نیست. بازیکنان آزادند هر چه بخواهند بگویند. دوران مصاحبه‌های دستوری به سر آمده.

۱۵- بازی تراکتور با پارس جم هربار دوربین نشانش داد نه تنها چرت نمی‌زد بلکه مثل اسپند روی آتش بود. به شهرهای دیگر هم می‌رود. نه اینکه بگوید از پرواز داخلی می‌ترسم اما تا بوی پول بانک نابسامان به دماغش خورد، زودتر از خدمه وارد هواپیمای مشهد شود.

۱۶- امشب ۵۰ خبرنگار خارجی بودند اما او هیچ حرف مفتی به زبان نیاورد. به دروغ نگفت تا حالا کامبوج را نبرده بودید. حتی وقتی طلسم ۱۱ ساله سوریه را شکست به خودش اجازه منت‌گذاری نداد. امشب فقط گفت: هنوز کار خاصی نکردیم!

۱۷- رسانه‌ها برایش برابرند. رانت شاخ‌های رسانه‌ای در تیم ملی از بین رفته چون ویلموتس نیازی به خبرنگار پوششی ندارد.

۱۸- نوچه‌پرور نیست. برای کسی سوال نمی‌نویسد و نمی‌گوید اینها را بپرس.

۱۹- مطبوعاتی که سرمربی تیم ملی سردبیر افتخاری‌شان بود، برای اتصال مجدد به آب و آتش زده و این ۵ ماه، چه دروغ‌ها که درج نکردند. اما ویلموتس نگفت منتقدینم حق آمدن به تمرین را ندارند.

۲۰- با هیچ مجری و گزارشگر سیما ملاقات خصوصی نگذاشته تا اوامرش را به او تبیین کند.

۲۱- دستیار ایرانی بجای تهیه دلستر برای سرمربی، نقش اصلی فنی را به عهده دارد. هیچ ایرانی تاکنون مسیر وحید هاشمیان را در مدارج علمی مربیگری پشت سر نگذاشته.

۲۲- لیست پیشکسوتان منتقد را به کمیته انضباطی نمی‌دهد. زنده‌یاد پورحیدری یکسال پیش از درگذشتش بخاطر انتقاد از کی‌روش احضار شد. دورانی ننگین برای حسن‌زاده که از قضا خودش هم با تحقیر از اردو اخراج شد.

۲۳- فهرست اردونشینان و ترکیب تیم ملی قبل از بازی از سایت فدراسیون اعلام ‌می‌شود نه فیسبوک سرمربی.

۲۴- هدایتی‌ها را به اتاقش راه نمی‌دهد تا آنها را به خاطر پولشان به شکار شیر در آفریقا دعوت ‌کند!

۲۵- مترجم ویلموتس آتش بیار معرکه نیست. مترجم ویلموتس قدرتمندترین ایرانی در تیم ملی نیست. ویلموتس اصلاً مترجم ندارد!

پانوشت: هیچ مدال طلا، هیچ جام قهرمانی ارزش تیغ کشیدن بروی جامعه و بجان هم انداختن هواداران را ندارد. تیم ملی با ویلموتس، اصل "سرگرمی عمومی و لذت همگانی" را احیا می‌کند. کاش زودتر می‌آمد تا طلسم جام ملتها را بشکنیم.

۱۶۷ ۱۶  
آی اسپورت
2019-10-11 01:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
Sirnic
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۹
این متن بیشتر برای انتقام از کیروش نوشته شده تا حمایت از ویلموتس... این فوتبال با زور راه میوفته و کیروش به این نکته در یکی دو سال اول رسید... برای کوچکترین چیزها جنگید... امروز لباس بچه ها خیس خیس بود و چسبیده به بدن و سنگین، که از تلویزیون هم کیفیت اونا معلوم بود...
کیرتوش هم خوارگیسه بود
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۶:۴۹
و به درک واصل شد
۷
سامان
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۰:۲۵
آخ کجایی شقی که کارلوست رو کشتن...

هزار تا لایک داری آقای رستم پور!
اف سی جمیله رقاصه سرخپوش اعراب و ژاپنی ها
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۰:۳۳
این تیم ملی لنگیون ح ر ا م ز ا د ه و خبیث است نه تیم ملی ما تاجیای اصیل آریایی. مطمئنا از پول‌های کثیف هدایتی (مالک شهرنوی سرخ) هم به کامبوج داده بودند تا گل بخورد و زنان بدکاره لنگی خوشحال بشوند به امید تحقیر این تیم کثیف و گلباران شدن توسط برادران عرب بحرینی و بازگشت شاه کی‌روش لنگی کش کبیر و اعدام تک تک ز ن ا ز ا د گ ا ن لنگی
۶ ۱
پدر اف سی کیسه عروس زیبای العین
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۶:۴۹
شما فرزندان برانکو هستین
درسته حاصل صیغه ۴ ساله اما تربیت شما باید بیانگر این باشد از برانکو به عمل آمده باشین پس طوری حرف نزنین اهل بیت منزل شما زیر سوال برود کیسه کش:))))
۸
فرزاد مهریار
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۱:۰۰
با احترام
باید گفت یک مطلب بد از یک ژورنالیست خوب
1_ ویلموتس گلایه نکرده؟ خب مگر بیش از 5 ماه است که سرمربی تیم ملی شده؟ مگر از روز اول کارلوس کی‌روش همین موجود غرغرو وبد اخلاق و مستبد این اواخر بود؟ تازه، در برخی موارد غر زدن نه تنها جایز که لازم است. ماجرای دعوت نورافکن اگر حقیقت داشته باشد یک نمره منفی در کارنامه مرد بلژیکی است
2_واقعیت این است که ریکاوری تیم ملی برای حضور آبرومندانه در جام جهانی (به رغم همه انتقادات) لازم بود. اگر آن ریکاوری نبود قطعا در جام جهانی با اعتماد به نفس کمتری بازی می‌کردیم و طبعا اون نتایج خوب رقم نمی‌خورد
3_حیرت انکیز ترین بخش مقاله رستم پور اینجاست : اگر هیچ مدال طلا و جام قهرمانی و دستاوردی ارزش تیغ کشیدن به روی جامعه را ندارد، پس به طریق اولی در این شرایط وحشتناک اقتصادی و تحریم و نبود دارو و فقر و گرسنگی مردم ایران هم دستمزد 1 میلیون و 300 هزار یورویی جناب ویلموتس هم بسیار نابجاست :شاغلام پیروانی را سرمربی تیم ملی کنید تا هم جوانگرایی کند و هم با اشعار نابش فضای تیم ملی را شاعرانه بسازد!
پ. ن : آنچه اینجانب در مورد کی‌روش بارها گفته بودم، غرق شدن و استحاله اش در جامعه استبداد زده ایران بود که متاسفانه در اواخر کار فساد هم اضافه اش شد. در جامعه مستبد افراد خواه یا ناخواه یا تحت سلطه می‌شوند یا خود مستبدی دیگر : نوچه پرورش می‌دهند، مخالفان و منتقدانشان را منکوب و سرکوب می کنند، چشم دیدن محبوبیت دیگران در جامعه را ندارند و اصولا محبوبیت فردی به جز خودشان را نامطلوب می‌دانند و برای پایین کشیدن دیگران دست به هر کاری می‌زنند چه دادن آنالیز تیم رقیب به رفیق پیتزا فروش بادمجان دور قاب چینشان باشد چه پول پاشی به رفقای رسانه ای و بعد دستور به نخبه های تیم رقیب برای ترک آن تیم و تهدید به محرومیت از تیم ملی و خط زدن ستون تیمشان به خاطر تمرد از دستور ظالمانه و غیر اخلاقی اش و دست آخر هم خودشان وارد گود می‌شوند و حرف های اراذل و اوباش کوتوله های فضای مجازی را تکرار می‌کنند
حسین اهوازی
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۱:۵۷
دمت گرم نویسنده
خوارکیسه ها
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۶:۴۶
خوارومار خبردلالان نوچه کیروش و شخص عادل فردوسی پور و خبر ورزشی و خبر آنلاین و رویای مضحک ۲۰۱۹ و فرهاد عشوندی و جعفر مومنی و سایر توله های همیشه آماده پاچه گرفتن منتقدان مرتیکه دلال پرتغالی را بد سپوختی
۹ ۱
لنگی با اسامی مختلف
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۲۶
پس چطوریه که کامنت های این ننه هرزه رو تایید می کنید اما جواب ما رو پاک می کنید
فرامرز
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۲۸
این صحبتها بعد از بازی با 14 تا گل زده است. امیدوارم ایشون همین صحبتها رو بعد از بازیهای سخت تیم ملی هم بنویسند. تمام دلخوشی و عرق ملی ما شده حمایت از تیم ملی کشورمون لطفا تیم ملی رو با مسائل شخصی خودتون قاطی نکنید. کی روش هم برای تیم ملی تلاش کرد و تیم ملی در زمان او نتایج خوبی گرفت. امیدواریم ویلموتس هم نتایج بهتری برای تیم ملی بدست بیاورد.
۶
مرد منطقی
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۳:۱۳
.
۲
.
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۱۹
.
nima bagheri
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۶:۱۶
رستم پور با اختلاف فاسد ترین ژورنالیست ایرانی است مواجب بگیر باندهای قدرت در داخل و میرزا بنویس مافیای فساد
خوب کی روش اینا رو سوزونده حال می کنم
زنده باد کارلوس کی روش
معلوم شد ویلموتس هم یه بله قربان گوی دیگه است
۵
کیروش کبیر بزرگترین سرمربی تاریخ ایران
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، ۰۹:۲۲
۲۵ عقده گشایی چُسْتَم پول!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر