فهرست
رویکرد رونالدو-محور رئال در فینال
رویکرد رونالدو-محور رئال در فینال

رویکرد رونالدو-محور رئال در فینال

آی‌اسپورت – کریستیانو رونالدو با زدن 15 گل در این فصل از چمپیونز لیگ کلیدی‌ترین مهره‌ی رئال برای رسیدن به فینال بوده، ستاره‌ای که در این مرحله هم می‌تواند بیشترین امیدِ زین‌الدین زیدان برای کسب سومین قهرمانی پیاپی‌اش در این تورنمنت باشد.

با اینکه فرم رونالدو این فصل در لا لیگا بالا و پایین داشت، به خصوص در نیمه‌ی اول فصل، اما او همچنان در 33 سالگی مرد بازی‌های بزرگ است و به همین خاطر رویکرد رئال هم در تمام این سال‌های اخیر رونالدو-محور بوده. نکته‌ی جالب اینجاست که در سال‌های اول فوتبالش رونالدو بازیکنی به نظر می‌رسید که اتفاقا در بازی‌های بزرگ گم می‌شود.

شاید انتظار ما از رونالدوی 19، 20 ساله زیاد بود، و شاید چون زیاد در لیگ برتر تماشایش می‌کردیم احساس می‌کردیم در بازی‌های بزرگ به اندازه‌ای که باید نقش ندارد. عوامل دیگری هم البته در این دید تاثیر داشتند که تقصیر خود رونالدو نبودند، مثلا اینکه سر الکس فرگوسن در بازی‌های بزرگ اروپایی، به خصوص خارج از خانه، از او به عنوان یک شماره‌ی 9 استفاده می‌کرد، پستی که چندان مناسبش نبود و گاهی خیلی در خط دفاعی حریف تک و تنها می‌ماند.

اما این دوران سال‌هاست به پایان رسیده و رونالدو خیلی وقت است خودش را به عنوان مرد بازی‌های بزرگ ثابت کرده. برای همین است که دیگر بازیکنان رئال حاضرند یک بار دیگر در بزرگ‌ترین بازی فصل‌شان برای رونالدو و با محوریت او بازی کنند.

رونالدو نقطه‌ی شروع ضدحمله‌های رئال است و معمولا خودش هم این ضدحمله‌ها را به پایان می‌رساند و تلاش می‌کند با بهترین جایگری در باکس حریف ضربه‌ی آخر را بزند. اولین فکر بازیکنان رئال این است که توپ را به رونالدو برسانند و از قدرت تمام‌کنندگی او بهترین استفاده را ببرند.

رئال با توجه به تجربه‌اش در این تورنمنت و این حقیقت که دنبال 13اُمین قهرمانی‌اش است تا فاصله‌اش را با دیگر تیم‌های پرافتخار اروپا بیشتر و بیشتر کند، از شانس بیشتری برای پیروزی در فینال کیف برخوردار است. اما لیورپول هم این فصل نشان داده در شب خوبش قادر است هر حریفی را از پیش رو بردارد و نابود کند.

برتری رئال نسبت به لیورپول در بازی‌ای که هر سرنوشتی برایش متصور است، توانایی آن‌ها در حفظ گل زده و نتیجه است. من هفته‌ی پیش با یورگن کلوپ حرف زدم و او اصلا اعتقاد نداشت رئال لیاقت صعود به فینال را نداشته. بله بایرن مونیخ فرصت‌های گل زیادی در نیمه نهایی داشت، اما حرف کلوپ این بود که رئال بازیکنانی دارد که در هر لحظه می‌توانند سرنوشت بازی را عوض کنند. در این میان قطعا بهترین نمونه از چنین بازیکنانی خود رونالدو است.

نکته مهم درباره‌ی رئال این است که آن‌ها برای بردن لزوما نیازی به خوب بازی کردن ندارند. به نظرم این کیفیت در فینال کیف کمک زیادی به تیم زیدان خواهد کرد. در جریان این فینال هر اتفاقی ممکن است بیفتد، ممکن است لیورپول در همان دقایق ابتدایی دو گل بزند. در چنین شرایطی اما به هیچ وجه نمی‌توان بازی را تمام شده فرض کرد.

در نقطه‌ی مقابل اما اگر رئال در مقطع اول بازی دو بار دروازه‌ی لیورپول را باز کند، شانس بیشتری برای حفظ نتیجه خواهد داشت. در نهایت پیش‌بینی این فینال واقعا سخت است و قابلیت خلق سناریوهای عجیب و غریبی دارد.

۸ ۱  
آی اسپورت
2018-05-23 09:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Jgfjjf
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۱۵
Jffhud
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر