فهرست
غفوری چطور بهترین شد؟ شارژ روحی بعد از گل
غفوری چطور بهترین شد؟ شارژ روحی بعد از گل

غفوری چطور بهترین شد؟ شارژ روحی بعد از گل

آی‌اسپورت- ۷ دوئل موفق پیاپی، پایانی رویایی برای روز خوب غفوری بود. وریا غفوری بی‌شک بهترین بازیکن دربی بود. این بهترین بودن صرفا به تک گل سه امتیازی‌اش وابسته نبود و علاوه بر این گل حساس به کارهای دفاعی‌اش که به حفظ این گل کمک کرد هم ربط پیدا می‌کند. گل وریا غفوری را علاوه بر سه امتیاز شیرینی که به حساب استقلال واریز کرد باید یک نقطه عطف برای شماره ۲۱ آبی‌ها هم دانست. نگاهی به کارنامه ستاره استقلال، نشان می‌دهد که او با این گل دوپینگ کرد و بازی وریا را می‌شود به دو بخش قبل از گل و بعد از گل تقسیم کرد.

عملکرد وریا غفوری قبل از گل شامل ۵ نبرد ناموفق و یک خطای انجام شده روی بازیکن پرسپولیس در برابر فقط دو نبرد موفق است. او تا قبل از دقیقه ۴۲ فقط یک نبرد هوایی را مقابل فرشاد احمدزاده برنده شد که اتفاق عجیبی هم نیست و یک نبرد دیگر را هم در اول بازی از وحید امیری گرفت. آمار شماره ۲۱ اما بعد از گل با پیشرفت عجیبی مواجه می‌شود. شش نبرد موفق و یک خطایی که بازیکنان پرسپولیس روی او انجام دادند در مقابل فقط یک دریبل ناموفق و یک خطای انجام داده روی بازیکن پرسپولیس.

وریا قبل از گل در ۲۵درصد نبردها برنده شد و بعد از گل در حدود ۸۰ درصد دوئل‌ها برنده میدان بود. تفاوتی چشمگیر و آشکار که نشان از روحیه و جنگندگی بیشتر وریا غفوری بعد از گلی که زد دارد. این آمار به خوبی نشان می‌دهد که وریا غفوری اگرچه فقط به خاطر گلش بهترین بازیکن میدان نشد اما گلش چه نقشی در این برتری داشت.

یک فاکتور دیگر برای بازی خوب وریا غفوری در این دربی پوشش بسیار خوب او در جناح راست بود. همانطور که در این عکس مشخص است او توانسته تمام نقاط جناح راست را پوشش داده و در تمام نقاط حرکت دفاعی یا هجومی داشته باشد. همانطور که انتظار می‌رود کناره راست زمین که محل استقرار غفوری است با ۴۳ حرکت موثر کاملا توسط این بازیکن پوشش داده شده است. او همچنین در این جناح در زمین حریف هم فعال بوده و ۱۶ حرکت هجومی را در آن مناطق انجام داده است.

البته مدافع راست آبی‌ها فقط به محل استقرار خودش اکتفا نکرده و در دفاع به روزبه چشمی که در کنارش حضور داشته کمک کرده و ۱۷ حرکت دفاعی در منطقه متعلق به چشمی و هفت حرکت هجومی داشته است. نکته جالب یک بار حضور غفوری در سمت چپ استقلال یک بار در حمله و یک بار در دفاع بوده است که نشان از دوندگی بسیار بالای این بازیکن در دربی دارد.

مجموع این عملکرد باعث شد تا بازیکن ناراحت و گریان بازی رفت، به خوشحال‌ترین و موثرترین بازیکن بازی برگشت تبدیل شود و نقش پررنگی در سه امتیاز آبی داشته باشد.

 

نود

۶ ۱  
آی اسپورت
2018-03-04 00:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ووریا غفوری هستم
يكشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶، ۰۳:۳۳
من نابودگر لنگ هستم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر