فهرست
تبری که کی‌روش به کاخش زد!
تبری که کی‌روش به کاخش زد!

تبری که کی‌روش به کاخش زد!

آی اسپورت - علی کریمی با چهره ای تلخ و تهاجمی پا به مناظره‌ای گذاشت که علیرغم مستدل نبودن بخشی از صحبت‌هایش و یا عدم اشراف به یکسری از مسائل، توانست بار دیگر محبوبیتش را نشان داده و پرده ناپاکی‌ها را کنار بزند. علی کریمی به قصد ویران کردن فدراسیون فوتبال و مردانش به 90 رفت و توانست به خواسته‌اش برسد هر چند که کنترلی بر کلام و ادبیاتی که به کار می‌برد نداشت، اما در نهایت تمام مناظره را به نفع خودش مصادره کرد چون خانه فوتبال از پای بست ویران است. کریمی حتی اگر بیش از این پرخاش می‌کرد، تپق می زد، اطلاعات اشتباه می‌داد آنقدر چهره فوتبال برای مردم روشن است که نیازی نبود تا کریمی چراغ‌های روشن دیگری بر زوایای تاریک آن بتاباند.

خرده‌ای به علی کریمی نیست. کسی هم انتظار نداشت او همچون یک سخنور از خود و مواضعش دفاع کند. اما دبیرکل فدراسیون پنج ستاره آسیا بایستی با ادله و بدون شانتاژ و استفاده از تحریک حس میهن پرستی افکار عمومی، مچ کریمی را در نبرد چهره به چهره با همان ملایمت و لبخند می‌خواباند. تماشاگران برنامه 90 این انتظار را هم نداشتند. آنها به خوبی ماهیت کسانی که در فوتبال کار می‌کنند را می‌شناسند. سیستم مدیریتی «پوتین – مدویدف» چیز بدیعی در ساختار مدیریتی فوتبال نیست. پلشتی‌ها و فسادی برای اثبات آن گلویش را پاره می‌کرد، تازگی ندارد.

اما بخشی که هیچ کس نه انتظار داشت و نه قابل پیش بینی بود، حمله بی‌رحمانه کی‌روش به علی کریمی بود. راهی را که کی‌روش با پول و آسایش و «اولدوروم بلدوروم» برای خودش ساخته بود با یک پیامک آکنده از خشم و کینه نابود کرد. کسانی که به حق یا ناحق از او انتقاد می‌کردند برگ برنده‌شان را پیدا کردند. کی‌روش بازیکنی را «بزدل» خطاب کرد که در رک گویی و صراحت و حتی در توپ و تشر زدن به مردان سیاست هم همتا ندارد. نگاه حقیرانه و از بالا به پایین کی‌روش و دستیارانش به فوتبال و حتی رسانه‌ها که از ابتدا وجود داشت، همچون چماق، بر سر ملتی فوتبالدوست کوبیده می‌شود تا او بتواند خواسته‌هایش را عملی کند. بدون تردید کی‌روش دایه دلسوزتر از مادر نیست. این همه جار و جنجال و «الم شنگه» و قهر و آشتی‌هایی که به راه می‌اندازد بدون منفعت برای خودش و دستیارانش نیست و چه فدراسیون ضعیف و منفعلی که نمی‌تواند ترمز این همه تندروی را بکشد.

کینه ورزی کی‌روش آنقدر آشکار بود که بعید به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال بتواند بار دیگر حمایتش کند و یا پشت سرش سنگر بگیرد. کی‌روش دانسته یا نادانسته به کسی حمله کرد که زبان این روزهای مردم است. تیم ملی حتی اگر به جمع هشت تیم جام جهانی هم راه یابد دیگر زیبا و ارزشمند نیست. کی‌روش چه ناشیانه و بچه گانه این خبط و خطا را مرتکب شد. چقدر راحت تغییراتی را که در فوتبال ایجاد کرده بود از چشم مردم انداخت، چون او در کنترل کلام و رفتارش یک آماتور واقعی است. برای این فوتبال باید خون گریه کرد، شاید هم در این قبری که همه بالای آن زار می‌زنیم مرده‌ای نیست. آیا این فوتبال باز هم قشنگ است؟

۱۴۲ ۶۳  
آی اسپورت
2018-02-13 10:28:00
نظر دهید

۶۳ نظر
4 تا
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
سخن بزرگان: بزدل
هر اسمی باشه یکی دیگه کپی می کنه.
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۸
همینکه هواداران نفهمی مثل جیم اینطوری از حرفهای کریمی جر خوردن معلوم می شه حق با کیه.
۵
پدرام
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۴۵
1- ممنون و متشکر از مقاله زیباتون

2- طرف علی کریمه مارتین لوترکینگ که نیست شاید حتی دیپلم هم نداشته باشه ولی کوه معرفت و شجاعت و شرافته

3- منتظرم ببینم باند کیروشی پور چه استدلال هایی میکنند تا کیروش رو تبرعه کنند ولی به اینها توصیه میکنم به اندازه ظالم

باهوش باشند اینقدر باهوش بود که خودش رو کنار بکشه و با علی کریمی در نیفته -چون علی کریمی خود فوتبال فارسیه

همون طور که حجازی بود الان هم نوبت شاگرد ان حجازیه -کریمی و جباری
دارمیان
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۲
دادشاش نگران نباش . عشوندی و دارو دستش به همراه اون بشکه (سیا رحمانی) همه چیو راست و ریس میکنن. کیروش رو میکنن قهرمان ملی و علی کریمی رو میکنن نون به نرخ روز خور.
من نمیگم نمیشه از علی کریمی انتقاد کرد و یا اینکه بی ایراده ،اتفاقا ایراد هم زیاد داره ولی این جنابان (عشوندی و رحمانی )قابلیت اینو دارن که کریمی رو تا سطح یک منفعت طلب تنزل بدن
حمید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۳
بیسواد تبرئه نه تبرعه خخخخخ . حقتون همون مایلی بیسواد و قلعه نویی لاته
در جواب جیم( با اسم مستعار حمید)
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۶:۳۴
سواد مهم نیست
از سواد مهم تر شرافت است چیزی که ندارین.
مایلی کهن لیسانس زمان شاه داره ارشد بعد از انقلاب
که هنوز کل خاندان جنابعالی به اندازه ایشان سواد ندارن
۲
Hasan
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۴۶
تا وقتی که باند کثیف تاج و دارو دسته اش در این فوتبال باشند آب خوش از گلوی این طفل مظلوم پایین نمی رود کیروش اول به خودش جیبش فکر می کند و در درجه چندم به تیم ملی نه برای مردم برای رزمه کاریش وگرنه کریمی برای ما ثابت شده است مردی از جنس خودمان که به دنبال حقیقت است نه چیز دیگری تا شفافیت در فوتبال نیاید این فوتبال درست نمی شود و هر منفعت طلبی برای جیب خود به این بچه سر راهی حمله می کند امثال کریمی آخرین فریاد ها هستند باید جلو خاموش شدن این شعله را بگیریم وگرنه سیل تمام فوتبال را با خود می برد
ویلی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۴۶
براوو به فردوسی پور زبروزرنگ با ترجمه دلبخواهی لغت quiter که ربطی به "بزدل" نداره و معنیش فرد بی ثباتیه که هرجا میره موندگار نیست و نمیشه روش حساب کرد (یه چیزی تو مایه های رفیق نیمه راه) یه آتوی فراموش نشدنی و تاریخی به امّت همیشه در صحنه داد که هم حواسا رو از خودش پرت کنه و هم کریمیو کامل روبروی کیروش قرار بده...
بعیده فردوسی پور با سوادش ندونه معنی لغاتو شاید تعمدی پیازداغ ماجرا رو اضافه کرد، خدا میدونه برنامه پشت پرده چیه.....
pasha
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۳
بزدل ترجمه کلمه coward هستش نه quiter. یکبار دقیقتر بخوتی متوجه میشی
جواد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۷
البته با این توضیح که فردوسی پور coward رو به بزدلی ترجمه کرد و Mr Quitter رو سانسور کرد. ولی خب coward هم اینجا ناجوانمرد و کسی که نارو میزنه معنی میده. استفاده از بزدل فقط جو رو رادیکال کرد متاسفانه.
خخخخخخخ
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۵
بدون توجه به قضیه و اینکه فردوسی پور یا کریمی و یا کیروش کدوم حق دارن باید بهت بگم که فردوسی پور اون پاراگراف بعدی رو گفت که نوشته بود coward accusation که معنی اتهام بزدلانه رو میده . اینکه فردوسی پور دقیقا گفته quiter و بعد این رو ترجمه کرده بزدل نمیدونم ولی اتهام بزدلانه تو پیام فیسبوکی کیروش بوده .
البته اگه بهت بر نمیخوره و باز برچسب پاپتی و ساندیس خوار و آتش به اختیار نمیزنی.
تاج
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۰
سلام برادر بسیجی و ارزشی
لفاظی نکن مهم اینه کیروش برای دفاع از فدراسیون فاسد اون اسم اس را زد
به هر حال بعد از 8 سال میدونه در ایران علی کریمی کنار مردم و باند کثیف تاج کفاشیان ساکت غارتگر و سرکوبگر مردم هستند
ولی چون کیروش پول و باج را از این باند میگیره برای حمایت از اونا خودشو قاطی کرد
کیروش در فوتبال با دانش هست ولی در اخلاق ثابت کرده بی شرفترین مربی های دنیاست
حمید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۴۰
هیچ اشتباهی در ترجمه رخ نداد. کیروش در فیس بوکش هم از لغت coward استفاده کرد که معنیش میشه بزدل . واقعا نمی دونی یا جرات اعتراف به اشتباه رو نداری؟
ویلی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۰
سپاس از دوستان "pasha" و "جواد" و "خخخخخخخ" بابت توضیحاتشون، بنده چون سرسری دیدم تصور کردم اصل مطلب همون Mr Quiter بود، بهرحال فردوسی پور رگ خواب ملت دستشه و از خداخواسته یه کلیدواژه داد که تا صدسال دیگه هم ملت یادشون نمیره!! کار یه رسانه قوی و استاندارد همینه.....
۲
جيم
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۴
بي شرف اونيست كه تهمت ميزنه .... يه بار ميگه دلال يه بار ميكه سياه باز و الخ. فرداش ويست ميشه بنا به فراخور ايكس و ايگرگ رو عوض ميكنه و ملت هم مثل گوسپند پشتش هوار مي كنند.

اپوزوسيون فوتبال ما شده ممد مايلي، خداداد عزيزي و علي كريمي.

خاكبرسرمون با اين نمادهامون .... مردان سرزمين پارس اكه هزار بار خريتي انجام بدهند، براي بار هزار و يكم هم تكرارش مي كنند.
ویلی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۶
"تاج" حالا شما شلوغ نکن کیروش گرگ بارون دیدست علی کریمی نیست که کنترلش دست خودش نباشه که از عصبانیت حرف بزنه....به قدر کافی از چاه ایران آب کشیده و قصد رفتن داره پیشنهادای چرب آسیاییم واسش موجوده معلومه ایده آلشه خودشو تعمدی با مردم دربندازه تا با فشار افکار عمومی اخراج بشه و بدون دردسر جام جهانی پولشو بزنه به جیب و سرفرصت بره تیم جدید...حالا باید دید آینده نشون میده طرح و نقشه چیه....حالا هرچی فریاد دارید سر کیروشو تاج بکشید ولی با نود کار نداشته باشید که سرگرمی ماست دیگه باقیش به خودتون مربوطه....
۶
خاطره بازی العین
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۲
در جواب اون اقای کاج
می گی کیروش بی شرف ترین مردمه....مگه قراره جهان پهلوان تختی یا پوریای ولی بشن ؟؟؟شما یه نگاه به کارنامه دایی و قلعه مرغی بندازی می فهمی کیروش خیلی هم باشرافت تر بوده،......من نمی خوام از کیروش دفاع کنم..هم کیروش و هم کریمی برای ما عزیزن...اما مشکل تو فدراسیون سراسر فاسد تاج و.کفاشیان و ساکت ه.....ای کاش کریمی به جای گیر دادن به سپاستین می رفت سوال می کرد جریان محسن قهرمانی چی بود؟؟؟یا داستان دوپینگ های دسته جمعی.....و حریان عزیز محمدی....خیلی مساء ل دیگه هم بود....که به علت کمبود وقت انجام نشد......خود کریمی گفت کیروش زرنگی کرد این فدراسیون پپپه هست که به جای سرمایه گذاری در فوتبال دنبال دله دزدی و فساده......
ویلی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۴
"حمید" دوستان لطف کردن توضیح دادن ایراد از بنده بوده البته بازم فردوسی پور نعناداغشو زیاد کرد میتونست زیرسبیلی رد کنه ولی تعمدی یه چیزی گفت که ترِند بشه....شاید نقشه همین بوده....
۲
آرش
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۶
سالار معنی coward چیه اونوقت؟ دستت درد نکنه این رو هم پیدا کن.
ویلی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۳
"آرش" دوستان توضیح دادن من فقط سرسری شات متنو دیدم که mr quiter بولد شده بود تصور کردم فردوسی پور همینو گرفته پیرهن عثمون کرده....
۲
حمید: به جواد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۳
جناب جواد آقا. تصورم اینه که لغت coward از معادل فارسیش خیلی رادیکال تره. ‌برای این که مطمئن شم رفتن و یه نگاه به آکسفورد انداختم و ریشه لغت رو بررسی کردم که اینجا میذارم. ‌با این حساب فرودسی پور به صورت ناخواسته پیازداغ شو کم هم کرده

Middle English: from Old French couard, based on Latin cauda ‘tail’, possibly with reference to a frightened animal with its tail between its legs, reflected in sense 2 of the adjective (early 16th century).

حمید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۱
یک توضیح هم به همه دوستان بدم. آقا شما از کجا به متن پیامک عادل دسترسی داشتین که دارین در مورد چیزهایی که گفته شده یا نشده قضاوت می کنین. هیچ دلیلی نداره که پیامک با پیام فیس بوک یکی باشه و قاعدتا هم نباید یکی باشه. حدسم اینه که عادل همه پیامش رو بدون سانسور و کامل خوند.
بی طرف
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۰
با تشکر از متن بسیار خوب نویسنده و ای کاش خبرنگاران ورزشی از همون روزی که کی روش این نوع ادبیات رو در بیانه نویسی استفاده می کرد از اون حمایت نمی کردن که باعث بشه کی روش امروز اینقدر بی مسئولیت رفتار کنه.
خاطره بازی با العین
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۵
کدوم خبرنگار حمایت کرد؟؟؟؟کیروش حمایت مردم و داره.....و با حمایت مردم و براساس کارنامه فنی اش به اینجا رسید خبرنگار ان همیشه روی موج سوارن...اگه به نغعشون باشه کیروش و می زنن و اگه حمایت از کیروش باشه ازش حمایت می کنن
حرف حساب
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۵
خاطره جون فقط تعداد لایکهای خودت رو با لایکهای بی طرف مقایسه کن و بعد حرف از حمایت مردم از کیروش بزن! البته بعدش هم دهنتو ببند و برو پی ...مالی کیروش و کیروشی پور!
۵
محمد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۱
شرم آوره.آقای کیروش بزدل افرادی هستند که اینقدر بهت باج دادن. کوچکترین احترامی برای ایرانی قائل نیستی.تو جام ملتها چه کردی. ایشان سرپرست و مدیر رسانه ای و مربیان ایرانی را با تحقیر بیرون کرد.در سال چند هفته ایران است. چند بازی را از نزدیک می بیند.و چقدر حقوق می گیرد.از پس تیم هایی مثل سوریه و عراق برنیامده.با سیستم 9-1-0 تو جام جهانی چه می کند .البته مشکل اصلی ارکان ضعیف و ناتوان فدراسیون می باشد.
جيم
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۰
نترس شش ماه دوام مياره ميره جاش اونايي كه مي پسندي ميان

تجربه سال ٢٠٠٦ يادمونه ... مومن اگه دو بار از يه جا كريده نميشه، مردمان سرزمين پارس اگه خريتي رو براي هزار بار انجام دهند، براي بار هزار و يكم هم انجام ميدهند ...
محمد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۸
آقای جیم چرا فکر میکنین با سالی دو میلیون یورو نمیشه یه مربی تاپ در کلاس جهانی برای ایران پیدا کرد ؟!!!! فقط آسمان تپیده این آقای کیروش به عنوان مربی از آسمون افتاده ؟
آنتی شومن
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۷
در جواب جیم:
کافر همه را به کیش خود پندارد! خریت حمایت کورکورانه از دلال موزامبیکی بود که الان خیلی ها این خریت رو کنار گذاشتند جز جماعت اندکی مثل تو! پس همه را جمع نبند!خیلی ها چشم دانرد عقل دارند منطق دارند! جیره خوار کیروش و کیروشی پور نیستند!
۳
آنتی شومن
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۱۶
در جواب محمد
اگه ده برابر این مبلغ هم خرج کنیم خودت بهتر میدونی که چرا مربی تراز اول دیگه ای پاش تو ایران نمیذاره.مشکل از بحث فوتبالی فراتر است.
۱
آنتی شومن واقعی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۲۰
به انتی شومن عقده ای
حالا تمام گیر فوتبال ما شده یک کلمه که کیروش به گفته.بذار حرفهای کیروش هم بشنویم .این کریمی همون کریمی دو هزار و شش هست که یه تنه افتاد به جون برانکو و تیم ملی.خیلی به خودت فشار نیار و از کریمی با اون عقبه ی دعوا و محرومبتش قدیس درست نکن
۲
آنتي شومن
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۳۰
تمام بهانه مخالفان علي کريمي هم شده همون لگد به ساک! خوبه چيز ديگه اي از کريمي نداريد! همين نشانه صداقت و پاکي کريميه! البته اينها بهانه است و مشکل اصلي شما بي اسطوره بودنه! اسطوره يه تيم و کل فوتبال کشور ميشه علي کريمي براي يه عده اقليت هم ميشه فرهاد مجيدي! همينه که شما رو اتيش زده!
جيم
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۰
پريدن تو بغل جهانباني و حاج حسين هدايتي و مدير عامل خونه بخونه كاملا مشون ميده صداقت و شفافيت مالي داره .... پول از قوادگي در بياري ارجحيت داره تا از دولاب بگيري
00
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۴
الان کشته مرده های کیروش میان بدوبیراه میگن؛ شما یه نگاهی به برنامه های مضحکی که کیروش واسه بازیکنان تیم ملی گذاشته بکنید متوجه میشین چه خبره! ریکاوری بعد هربازی که اتفاقا کامیابی نیا در جریان همین برنامه مصدوم شد و حالا طرح بی همتای عدم استفاده تیم ها از ملی پوشانشون تو اسیا! اخرش تو جام جهانی تاسیس پایانه اتوبوسرانی جلوی دروازه اس دیگه
جيم
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۳
درست گفته... هم مستر كويتر ه هم كوارد ... تيمش باخته به زمين و زمان گير داده. از اول فصل تا الان سه بار استعفا داده از ترس رويارويي با دايي ... با اولين فشار و ترس جا ميزنه و كنار ميكشه و با فرافكني و هوچي گري عامه پسندانه يار كشي ميكنه و مواجهه نميشه با ترس از باخت.

ايشون در بهترين حالت يه صادق احمقه .... و بزرگترين اشتباهات و فجايع رو همين ها بار ميارن نه حتي دروغگويان باهوش. ورژن آپديت شده ي ممد مايلي كهن!

با كثيف ترين ادم هاي فوتبال كشور از جهانباني و مدير عامل خونه بخونه دست داده و پولاشون رو گرفته ... حالا نماينده ي مبارزه با فساد شده. تو مربي سپيد رود هستي! به باشگاهت تعهد داشته باش و تمركز كن نتيجه بگيره ... سقوط تيم رو حتمي كرد و براي لاپوشاني شكستش اين هوچي گري ها رو راه انداخته.

كسي منكر فساد فدراسيون نيست، ولي مبارزه با فساد فدراسيون هم كار ابله امي و بي بنيه اي مثل اين نيست.

اين شازده با همين حرف ها و تهمت هاي دلالي و پول از بازيكن گرفتن به گند كشيد يكي از بهترين تيم هاي ملي مون رو و با بتد بازي باعث و باني اخراج همين برانكو شد ... حالا يادش رفته ميگه برانكو بهترين ه. برانكو عوض نشده، اين شازده اون موقع از روي حماقت يه چيزي مي گفت حالا يه حرف ديگه... نه اصول حرفه اي گري رعايت ميكنه نه اصول اول اخلاق و رفتار... البته دليل عصبانيتش درست و بجاست ولي رفتارش احمقانه ست و اينه با زمين و زمان، اسمون و ريسمون، با هر كسي كه بيش از يك هفته باهاش كار كنه درگيره ... اين يعني هر چقدر سيستم معيوب باشه، اين ادم هم مشكل داره و سالم نيست.

يك كاري رو نتونسته تو عمرش درست و كامل انجام بده تا ته ش... حتي استفاده از نبوغ خدادايش... نه توهمه اش نيمه تمام بوده. فقط خوب ياد گرفته خوب با افكار عمومي ملت بازي كنه؛ يتركشي از ايكس و ايگرگ. تا ديروز برانكو بد بود، الان كه برانكو با كيروش بده، برم پشت برانكو طرفدار بخرم .... ادم حقير!

من پرسپوليسي تير هستم از بچگي، ولي خاك برسرمون كه بجاي جنتلمن هايي مثل جباري و وحيد هاشميان اين شده نماد مبارزه با فسادمون.

علي دايي بهترين حرف رو در موردش زد: كبوتر با كبوتر باز با باز كند همجنس با همجنس پرواز...
حرف حساب
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۳
جالبه که با این همه چرند گفتن و با اسامی مختلف به نفع کیروش پست و کامننت گذاشتن، یکی از کامنتاتون بالای 10 تا لایک نداره! اون وقت میگید مردم از کیروش حمایت میکنند! کدوم مردم؟ حتما همون مردمی که حکومت ادعا میکنه همیشه پشتش هستند؟! شما جماعت دلواپس چشم ندارید حقایق رو ببینید! کاش یه نظر سنجی تو همین نود بذارند تا ببینیم چند درصد مردم به کیروش رای اعتماد میدن دوباره!
۴
جيم
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۵۵
مصداق كيروش نيست... مصداق حماقت مردمي ست كه بت هاشون لمپن هايي مثل كريمي و خداداد و ممد مايلي هستن.

نه مردم بلاهت زياد انجام ميدهند، تا دلت بخواد در طول تاريخ خوب حماقت جمعي امثال شماها رو ميخوريم ... كي مفتن افكار عمومي تصميماتش درسته. خربت رو هزار بار تكرار ميكنند
۱
سعیداز خوزستان
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۵
این حماقت یه خارجی که امثال کریمی بزدل میدونه این همون پسریه که جلو احمد نژاد هم پا نشد این همون پسریه که به خاطر ایران به داور سیلی زد
جيم
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۴۵
اينا اسمش شجاعت نيست ... چون ميدون طرفدار ميخره بابتش

ترسش از باخت ه ... از اينكه سه بار استعفا داده تو به فصل كه به تيم علي دايي نخوره. ترس از شكست و سقوطه كه سرمربي سپيد روده بجاي تمركز رو تيمش وقتي ديده داره ميره دسته دو حالا فرار به جلو ميكنه و مبترز با فساد شده.

توسش از اينه كه دو بار با جهانباني دست داده، تا وقتي اول جهانباني و خونه بخونه تو كيسه اش ه فساد سيخي چند، وقتي موقع نتيجهگيري ه ميره سروقت اينستا و پست فيسبوكي برا رييس جمهور نوشتن. اكه شجاع ه اينارو واسه اونايي بنويسه كه دودمانش رو به باد ميدهند ... بره به جنگ اونايي كه وقت جنگيدن باهاشون عمدي ميري افقي در مياي ... همونهايي كه الان براش اس ام اس ميدن يادش ميدن چي بگه
۷
مشخصات یک لنگی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۰
سعیدخوزستانی هوادار پیروزی؟ خاطره جان خودتی این قدر جای د یگران نظر نده.
۲
مجمع حرام...‌
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۶:۳۶
خودش کامنت میده و خودش لایک میده و خودش ریپلی میکنه
۱
مجید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۵
اما شما خانم محترم هم پیازداغش رو زیاد نکن دیگه....چرا حالا همه علیه کیروش بزرگ گارد میگیرید...مگر سرمربی تیم ملی آدم محترمی نیست که کریمی هرجا تریبون دید علیه اش تهمت زد...کادر کمکی تیم ملی رو سرمربی انتخاب میکنه با باید از کریمی اجازه میگرفت...این رسمش نیست اقای کریمی که بخواهی دو کلمه حرف حساب بزنی اما پا رو هم روی عدالت بگذاری....کیروش در این چند سال کاری کرده که دهها مربی نتوانستند....چرا از بالا کشیدن پولهای بیت المال توسط علی پروین و شرکا چیزی نگفت....چرا از دلال بازی برانکو رگ گردنش بیرون نزد....چرا و هزاران چرایی که آقایان هم رنگش در این سالها سنت فوتبال کرده اند....
110
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۶
کلا همه مون با کاراکتر علی کریمی اشنا هستیم؛ فردی که نمیتونه در برابر ناحقی ها سکوت کنه اما شما چرا اقای کیروش؟ قبلا که راه به راه علیه برانکو بیانیه میداد و از لفظ مار و عقرب استفاده میکرد توپخانه رسانه ای کیروش علیه برانکو به راه افتاد و کیروش از هیچ کاری واسه ضربه زدن به پرسپولیس دریغ نکرد و باز دوباره شاهد بیانیه نویسی های متوالی ایشون خواهیم بود
soltan
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۰
همیشه تهمت زدن آسان و دفاع کردن سخت تر است ! حرف های ساکت مستدل و کافی بود !
۹
مهدی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۳
بی صبرانه منتظر مقاله شقایق اشکریز هستیم در باب مظلومیت کیروش
منتقد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۹
برای من همین کافی هست که کیروش بزرگ چنان تیم ملی ساخته که ژاپن و کره و قطر و امارات و...میخواهند با ما بازی کنند به ...ترتر...می افتند...دیدید که برانکو و منصوریان و ژنرال ساخته شما چگونه در آسیا گند زده و میزنند....کریمی بازیچه باند ممد مایلی و قلم به مزدهای بی نصیب از شکلات علی پروین شده...شکلاتی که کیروش به کسی نمیده.....خودشان باید با زحمت و کوشش بدست بیارند.....کریمی کیه که دهانش رو باز کنه و چند سال هرچی از دلش بخواد به کیروش بگه.....
666666
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۳
تو کی هستی ک در مورد علی کریمی حرف میزنی؟
کامیار کاتبی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
نویسنده چه راحت حکم داده و همه‌چی رو تموم شده دونسته! حتی اگر به جمع هشت تیم هم برویم ارزشی نداره؟ از نظر شمای نویسنده نداره؟‌
باید بفهمیم که همه‌چیز صفر و صدی نیست. همه‌ی جبهه‌ها ساده نیستن. حقانیت کریمی دلیل بر ناحق بودن کیروش نمی‌شه.
و ضمناً، ای کاش روزنامه‌نگاران ما کمی انگلیسی می‌دانستند تا می‌توانستند ترجمه‌ی اشتباه فردوسی‌پور را رسوا کنند و در بوق و کرنا کنند اما افسوس که این‌ها فارسی هم نمی‌دانند چه برسد به انگلیسی!
۷
کامیار کاتبی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
نویسنده چه راحت حکم داده و همه‌چی رو تموم شده دونسته! حتی اگر به جمع هشت تیم هم برویم ارزشی نداره؟ از نظر شمای نویسنده نداره؟‌
باید بفهمیم که همه‌چیز صفر و صدی نیست. همه‌ی جبهه‌ها ساده نیستن. حقانیت کریمی دلیل بر ناحق بودن کیروش نمی‌شه.
و ضمناً، ای کاش روزنامه‌نگاران ما کمی انگلیسی می‌دانستند تا می‌توانستند ترجمه‌ی اشتباه فردوسی‌پور را رسوا کنند و در بوق و کرنا کنند اما افسوس که این‌ها فارسی هم نمی‌دانند چه برسد به انگلیسی!
۶ ۱
شما که اینقدر انگلیسی خوبه
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۵
به ما بگو ترجمه لغت coward چی میشه؟
امیر
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۶
کیروشیا کیروشیا دیگه تمومه ماجرا ...
امید از تفت
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۶
فردوسی پور زمان مناسبی را برای این مناظره و جنجال انتخاب نکرد. این مناظره باید شب قبل از اولین بازی ایران در جام جهانی مقابل مراکش برگزار بشه که کیروش هم پیامک بده!! البته جدای از این کنایه ای که زدم، علی رغم خیلی از انتقاداتی که به کیروش وارد است، من این ضرب المثل کیروش که از عربها نقل میکنه قبول دارم که میگه: یک دشمن داخل خیمه بدتر از 1000 دشمن خارج از خیمه است. یعنی اینکه ما برای موفقیت تیم ملی نیاز به همدلی و همگرایی ملی داریم ولی متأسفانه فردوسی پور علی رغم میل باطنیش، تیم ملی و کیروش را به مسلخی میبره که قبلاً پرسپولیس را برده بود. شاید خیلی ار حرفهای کریمی درست باشه ولی این جنجالها هیچ کمکی به فوتبال ملی ایران نخواهد کرد. الان جو منفی دادن علیه کیروش و تیم ملی فقط قربانی کردن تیم ملی است. شاید الان خیلی ها متوجه بشوند که باخت پرسپولیس به الهلال به یک برنامه تلوزیونی هم ربط داره. البته حمایتهای فردوسی پور از تیم ملی و کیروش قابل مقایسه با پرسپولیس نیست ولی جان کلام اینکه این جنجالها فارغ از اینکه حق با چه کسی است، کمکی به فوتبال ایران و اصلاح امور نخواهد کرد. والسلام.
۵ ۱
خاطره بازی با العین
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۱
باز این نفتی اومد نظر داد باخت الهلال چه ربطی به فردوسی‌پور داره؟ فردوسی‌پور گفته بود برانک ترکیب بد بچینه ؟؟؟ربیع خواه رو بزاره هافبک دفاعی و نوراللهی ذخیره...محسن مسلمان تو زمین در حال قدم زدن بود...بشار رسن روی نیمکت بود....بعدم بازی برگشت که هیچی برای از دست دادن نبود و باید انتهاری بازی می کرد با دو تا هافبک دفاعی بازی کرد که بازی رو نبازه...دقیقه هشتاد و نه و هم دفاع میاره بازی رو نبازه......همه این ها مقصرش فردوسی پوره؟؟؟؟
۸
تراكتور
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۶
با اين دفاع اتوبوسي كه كيروش براي تيم ملي درست كرد ه يك نفر درون دروازه 10 نفر هم جلوي دروازه ديوار كشي كردن اونم جلوي تيم هاي درجه 2 و 3 جلوي تيم هاي بزرگ هم حق نداريم از 18 فدم خارج شويم انگار دفاع اتوبوسي فقط از طرف گسترس و پديده عيب داره و دفاع اتوبوسي كيروش عيبي نداره جالب است اين نوع دفاع اتوبوسي كيروش اسمش تاكتيك است ولي اگه از طرف كسترش و پديده و... اجرا بشه از نظر خبرنگاران طرفدار كيروش اسمش ضد فوتبال است
مجید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۷
من هم چند نرم افزار ترجمه رو زیر و رو کردم لغت quiter به معنای ....اضطراب ....ترجمه میشه...که با ..بزدل...زمین تا آسمون..توفیر داره....حالا باید دید استاد خاله زنک بازی آقای فردسی پور چه جوابی داره
۶ ۱
ویلی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۶
quitter یعنی کسی که روش حسابی نمیشه کرد و همه جا دستتو میذاره تو پوست گردو (رفیق نیمه راه) که از حق نگذریم به کریمی میخوره چون هر جا رفته دعوا درست کرده و موندگار نشده!! کیروشم با مسما اسمشو گذاشت Mr Quitter
۱
علی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۰
چه جالب اگر تیم ملی به جمع ۸ تا تیمم بره ارزش نداره چون کیروش به کریمی جواب تهمتاشو داد حتی اگه بهش گفته باشه بزدل واقعا خانم حضرتی یه وطن پرست واقعی ان که شادی یه ملتو به یه کلمه به کسی که هیچ جا ثبات نداشته رو ترجیح میده جالبیش اینجاس که این حرفا در برنامه ای زده شد که یه هفته زیر فشار وحشتناک بود بخاطر همین آقای کریمی
۷
حمید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۲
این دیدگاه کودکانه و ابلهانه شماست . قطعا کی روش ، محبوب خواهد ماند و این تحلیل های آبدوخیاری و آبکی امثال شماها ره به جایی نخواهد برد .
۶
مسعود
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۴
من واقعا نمیدونم کی باید ادم حرفشو بزنه . قبل مقدماتی جام جهانی که حساس بود الان که میخواهیم بریم جام جهانی حساسه ، بعدش جام ملتهای اسیا حساسه ، کلا عین اوضاع مملکت همیشه در برهه حساس کنونی هستیم و باید خفه شیم . انچه به صورت ریشه ای مشکل فساد در کشور و به تبعش فوتبال هست خود سانسوری از سر ترس یا مصلحت اندیشیه . علی کریمی از این نقطه نظر به شدت قابل تقدیره ،خودش میدونست سخنور نیست و ممکنه قسمتی از محبوبیتش از دست بده یا حتی بدتر از اوون دیگه نتونه تو این فوتبال کار کنه ، جایی که استحقاقشو بیشتر از خیلی ها داره . دوستان علی کریمی و محتبی جباری و شجاعی باشیم از جنس شجاعت نه مثل بعضی از اقایون که با 24 میلیون رای از جنس ترس هستند
بهمن
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
ای امان از اين مردم نمک نشناس بی حافظه ايران! و بيشتر از اون خاک بر سر ملتی که يکی
مثل کريمی بشه "زبان" اونا! خانم ژورناليست، اين پسرک يک سال و نيم
همش دنبال اينه که هر طوری شده تيم ملی رو زمين بزنه و حاشيه ايجاد کنه تا يه جوری
از کروش انتقام بگيره. حالا شما داری غش ميکنی که چرا کروش جوابشو داد؟
اگر اين "زبان" شما واقعاً از فاميل بازی بدش مياد چرا سراغ داداش برانکو رو نميگيره؟
مگه همين برانکو 12 سال پيش برای "زبان" شما اخ نبود؟ گرچه اين بشر
انقدر چرخشهای 180 درجه داشته که قابل درکه اگه يادتون رفته باشه چه واژه هايی
بعد از جام جهانی المان بار همين برانکو کرد.

اين کريمی همزاد مايلی کهنه.
هر کاری بهش ميدن بعد از دومين شکست از همه قهر ميکنه
و شروع ميکنه يار کشی و مظلوم نمايی و بازی با احساسات هوادارای هالو.

البته زياد خودشو ناراحت نکن ژورباليست عزيز! 4 ماه ديگه اين هيولای موزامبيکی گورشو
کم ميکنه و اين فوتبالو پس ميده به امثال کريمی و مايلی تا هر سال يه تيمو ببرن دسته دو و
بعد از هر باخت به يه لولوی جديد بند کنن تا ساده لوح های رنگ پرست براشون هورا بکشن و
با تختی مقايسشون کنن.
تا اون موقع اين وجدان عصر ما بايد با ميلياردهای رانتی هدايتی و برادران حسن زاده
بسوزه و بسازه. آدم دلش کباب ميشه به خدا!
۷ ۱
خاطره بازی با العین
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۵۶
جناب بهمن خان شاید حرفت درست باشه...اما از روی حق نیست...شما کیسه کش ها فقط به خاطر برانکو و پرسپولیس دنبال کیروش هسنین..نه به خاطر منافع ملی...شما دنبال حب حسین نیستین...به خاطر بغض معاویه جبهه می گی رین
۳
ميلاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۶
متن دقيق پيامك coward accusations يعني تهمتهاي بزدلانه. عادل در ترجمه اشتباه كرده. معناي پيغام كلا عوض ميشه. كلا برنامه ديشب نكته جديدي نداشت. اكثر پروندهاي موجود مربوط به دوران كفاشيان بوده . از جيوا گرفته تا برهان مبين كه برنامه نود هم به اونها پرداخته بود. و ايفارمرك كه يك شبه تبديل به بيمارستان شد. كلا علي كريمي گول ساكت رو خورد و حرفهاش به سمتي رفت كه هيچ دستاوردي نداشت. در فوتبالي كه به كودكانش تجاوز ميشه موضوع دستيار كروش اولويت صدم هم نيست. ايشون در انتخاب كادر خود مختاره . و اون اقاي معتمدكيا كه رييس رسانه تيم ملي شده يك ادم امينتي براي كنترل بازيكنان تيم ملي و غيره استخدام شده. كلا من انتظار بيشتري داشتم و دوست داشتم نكات جديدي بشنوم. جلسه ديشب فقط حاشيه درست كرد و ديگر هيچ.
۲
علي
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۲۳
تاكي بايد افراد تحت عنوان مدير يا هر باندي ديگر اين مردم رو بدوشن ؟ چرا كريمي بايد تنها بره جنگ يه ارتش فاسد ؟ تا كي بايد تاوان بديم ؟ شايسته سالاري و مديران ارزشي كجان؟ چرا هركي مسئولتي ميگيره ديگه فكر ميكنه بايد به چاپه و خسارت وارد كنه و ول كن هم نباشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر