فهرست
حق پخش از انحصار صداوسیما خارج می‌شود
حق پخش از انحصار صداوسیما خارج می‌شود

حق پخش از انحصار صداوسیما خارج می‌شود

آی اسپورت – سالهاست در مورد حق پخش تلویزیونی رویدادهای ورزشی بین اهالی ورزش و مسئولان صداوسیما چالش وجود دارد که این امر در حوزه فوتبال چشمگیرتر و تاثیرگذارتر است اما هنوز این مشکل حل نشده و سازمان صداوسیما حاضر نیست به خاطر درآمدی که از این بخش دارد، سهم فوتبال و ورزش را بدهد.

در بند «ل» لایحه بودجه سال ۹۹ آمده است:« به استناد بند (پ) ماده (٩٢) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، وزارت ورزش و جوانان و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلفند درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را به ردیف درآمدی شماره ١٤٠١٨٤ نزد خزانه دای کل کشور واریز نمایند. وجوه واریزی به نسبت مساوی از محل ردیف ٤٩-٥٣٠٠٠٠ مندرج در جدول شماره (٩) این قانون در اختیار وزارت ورزش و جوانان (برای کمک به فدراسیون های مربوطه) و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد.»

به نظر می رسد در صورتی که این لایحه در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد بخش عمده ای از مشکلات ورزش و فوتبال از سال آینده حل خواهد شد. در این صورت از فروردین ماه سال آینده این تصمیم اجرایی خواهد شد.

 

 

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-12-08 13:33:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۱۸:۵۲
تیمها دولتی بودجه تیمها دولتی صدا و سیما دولتی . حق پخش معنی نداره اصلا با این شرایط . هر چند میدونم تیمهای دولتی خوصوصی بشن از صفحه روزگار محو میشن ولی حق پخش وقتی معنی میده که تیمها خصوصی باشن .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر