فهرست
هفته‌های کلیدی لیگ برتر؛ لیورپول و کارما؟
هفته‌های کلیدی لیگ برتر؛ لیورپول و کارما؟

هفته‌های کلیدی لیگ برتر؛ لیورپول و کارما؟

آی اسپورت - لیگی با شش مدعی قهرمانی که تا لحظه آخر برای رسیدن به جام و بالای جدول دست از تلاش برنمی‌دارند. اساساً هیچ کجا پیدا نمی‌کنید که یک لیگ فوتبال آن هم در بالاترین سطح تا این حد مدعی داشته باشد. هفته گذشته منچسترسیتی با غلبه بر لیورپول توانست شانس قهرمانی خودش و سایر مدعیان را زنده نگه دارد و ترمز شاگردان کلوپ را بکشد. نتیجه‌ای که پای تقدیر را هم وسط داستان قهرمانی لیگ برتر کشاند. از حالا تا آخر فصل چندین و چند بازی وجود دارد که لغزش در آن‌ها می‌تواند سرنوشت قهرمانی را تغییر دهد. بازی‌هایی که از دیگر بازی‌های عادی بحثش جداست و هر اتفاقی که بیفتد در قهرمانی تیم‌ها تأثیر خواهند داشت.

 

هفته بیست‌و‌هشتم

منچستریونایتد – لیورپول

اورتون – منچسترسیتی

برنلی – تاتنهام

لیورپول بعد از شکست مقابل منچسترسیتی باید با برایتون و وستهم در خارج از خانه و کریستال پالاس، لسترسیتی و بورنموث در آنفیلد دیدار کند. همه چیز تا اینجا اوکی است و لیورپول مسیر دشواری را طی نمی‌کند. سختی راه در یکشنبه ۵ اسفند معلوم می‌شود که دیدار با منچستریونایتد در اولدترافورد باید برگزار شود. سختی این مسابقه از این جهت است که لیورپولی‌ها باید چند روز قبل در دور رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با بایرن‌مونیخ مصاف بدهند. به همه این‌ها باید شرایط یونایتد را هم اضافه کنید. تیمی که در دیدار رفت با مورینیو جلوی کلوپ مغلوب شد الان توسط اوله‌گنار سولشائر متحول شده و معلوم نیست تا ۵۰ روز آتی تا چه اندازه پیشرفت کند. این همان هفته‌ای است که تاتنهام و سیتی رقبای اصلی لیورپول دیدارهایی تقریباً آسان را در پیش دارند. اسپرز در تورف مور با برنلی مصاف می‌دهد و منچسترسیتی در گودیسون پارک به دیدار اورتون می‌رود.

 

هفته سی‌ام

اورتون – لیورپول

بورنموث – منچسترسیتی

تاتنهام – آرسنال

اگر اورتون حریفی آسان برای رقبای لیورپول تلقی می‌شود، برای سرخ‌های مرسی‌ساید دیداری حیثیتی به حساب می‌آید. دربی بندر در هفته سی‌ام به میزبانی اورتونی‌ها در گودیسون‌پارک برگزار خواهد شد. سختی این دیدار برای کلوپ و تیمش قابل درک است همانطور که آن‌ها در دور رفت لیگ به زحمت در دقایق پایانی پیروزی را کسب کردند. لیورپولی‌ها چند روز بعد از اینکه با یونایتد بازی کردند، به مصاف واتفورد می‌روند و سپس آماده دربی بندر می‌شوند. در این هفته منچسترسیتی کار آنچنان سختی ندارد و باید در خانه بورنموث بازی کند. تاتنهامی‌ها اما باید در خانه آماده دربی لندن شوند و از آرسنالی‌ها پذیرایی کنند.

 

هفته سی‌و‌سوم

لیورپول – تاتنهام

فولام – منچسترسیتی

برای لیورپولی‌ها هفته سی‌و‌سوم از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر تاتنهام همین مسیر را مثل لیورپولی‌ها طی کند. ۹ فروردین جدالی جذاب بین این دو تیم در ورزشگاه آنفیلد برگزار خواهد شد که نتیجه‌اش در قهرمانی تأثیر زیادی خواهد داشت. دیداری که در ومبلی با برتری ۲ بر یک لیورپول خاتمه یافته بود. در این هفته منچسترسیتی باید در زمین فولام به مصاف این تیم که برای سقوط نکردن می‌جنگد، برود.

 

هفته سی‌و‌پنجم

لیورپول – چلسی

کریستال پالاس – منچسترسیتی

تاتنهام – هادرسفیلد

مشاهده می‌کنید که هرچقدر لیگ به انتها می‌رسد بازی‌های سخت لیورپول در راه قهرمانی هم بیشتر از رقبایش به چشم می‌خورد. دیدار با چلسی در آنفیلد برگزار خواهد شد و این درحالی است که بازی رفت با تساوی یک-یک تمام شده است. در همین هفته منچسترسیتی باید در زمین کریستال پالاس بازی کند و تاتنهام هم از هادرسفیلد پذیرایی می‌کند. روی کاغذ شانس پیروزی سیتی و تاتنهام از لیورپول بیشتر است.

 

هفته سی‌و‌هفتم

نیوکاسل – لیورپول

منچسترسیتی – لسترسیتی

بورنموث – تاتنهام

نمی‌توان پیش‌بینی کرد که تا هفته سی‌و‌هفتم آیا این سه تیم مدعی اصلی قهرمانی باقی ‌اند یا خیر. اما اگر اینطور باشد بازهم لیورپولی‌ها هفته سختی را پشت سر خواهند گذاشت. بازی با نیوکاسل شاید در ظاهر ساده باشد اما آمار ضعیف این تیم در سنت جیمز پارک می‌تواند هواداران لیورپول را نگران کند. لیورپول در چهار تقابل اخیر در خانه نیوکاسل رنگ پیروزی را ندیده و دو باخت و دو تساوی کسب کرده است. در همین هفته منچسترسیتی در اتحاد از لسترسیتی پذیرایی می‌کند و تاتنهام هم در خانه بورنموث مصاف خواهد داد. شاید لیورپول با طلسم‌شکنی در سنت جیمز پارک به قهرمانی برسد، شاید هم همه چیز از دست کلوپ و تیمش بپرد و جام نصیب تیم دیگری (بخوانید سیتی) شود.

خبر ورزشی

 

۱    
آی اسپورت
2019-01-12 01:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر