فهرست
پرسپولیس برای استقلال سهمیه می‌گیرد؟
پرسپولیس برای استقلال سهمیه می‌گیرد؟

پرسپولیس برای استقلال سهمیه می‌گیرد؟

آی اسپورت - پنچ هفته به پایان رقابت های لیگ برتر باقی مانده و با این که پرسپولیس روی کاغذ شانس بیشتری نسبت به سایر مدعیان برای قهرمانی دارد اما هنوز نمی توان به طور قطع از قهرمانی یک تیم صحبت کرد. پنج بازی که شکست و حتی کوچکترین لغزش در آن ها به معنای واقعی می تواند تمام زحمات یک ساله شان را به هدر دهد. برنامه بازی های پایانی به شکلی است که نتجه بسیاری از آن ها تاثیر مستقیم در سرنوشت دیگری دارد. البته به همان اندازه که احتمال دارد تکلیف قهرمان در روز آخر مشخص شود بعید نیست دو هفته قبل از اتمام فصل، قهرمان جام را بالای سر ببرد.

1
1

پرسپولیس 9 امتیاز تا قهرمانی

بازی های پیش روی پرسپولیس نسبت به سایر رقبایش سخت تر است. شاگردان برانکو به ترتیب باید با ذوب آهن در اصفهان، سپاهان در تهران، تراکتورسازی در تبریز، ماشین سازی در تهران و پارس جم جنوبی در جم بازی کند. قرمزهای پایتخت با توجه به فاصله امتیازشان با سایر رقبا در چند حالت می توانند قهرمانی لیگ را برای سومین سال تجربه کنند. آن ها اگر 12 امتیاز از پنج بازی بگیرند دیگر کاری به نتایج سایر تیم ها ندارند. در حالت دوم اگر آن ها در هر سه بازی پیش رو برنده شوند با همان 9 امتیاز هم جام را بالای سر خواهند برد. اگر این اتفاق بیفتد آن وقت استقلال تهران در صورت کسب نتایج خوب می تواند به کسب سهمیه آسیایی امیدوار باشد. در واقع پرسپولیس ناخواسته برای استقلال بازی می کند. مگر این که نتایج دیگری رقم بخورد و تیم برانکو در همین هفته ها از شرایط آرمانی اش فاصله بگیرد.

بازی های مشترک مدعیان

برنامه بازی ها به شکل ناخواسته ای عجیب شده است. به عنوان مثال دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی در پنج هفته پایانی غیر از رویارویی با یکدیگر با دو تیم ذوب آهن و پارس جم و دو تیم استقلال و سپاهان هم با سه تیم ماشین سازی، پدیده و استقلال خوزستان روبه رو خواهند شد. هر کدام از این بازیها می تواند تعیین کننده و سرنوشت ساز باشد. سپاهان والبته پدیده که مثل تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند امروز حسرت امتیازهای از دست رفته در هفته های گذشته را می خورند.

تقابل ماشین سازی با چهار مدعی

با بررسی برنامه بازی ها مشخص می شود تیم ماشین سازی تبریز که نه شانس کسب سهمیه دارد و نه این که خطر سقوط تهدیدشان می کند تا چه اندازه در تعیین سرنوشت قهرمانی مدعیان تاثیرگذار است. شاگردان رضا مهاجری تا پایان فصل در چهار بازی از پنج مسابقه باید با تیم های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و پدیده بازی کند که این می تواند فرصت مناسبی برای تراکتورسازی باشد تا در صورت کسب امتیاز ماشین سازی از این چهار مدعی شانس قهرمانی اش را افزایش دهد.

دو بازی حساس پدیده

یحیی گل محمدی سرمربی پدیده می داند که اگر پرسپولیس از پنج بازی باقی مانده هشت امتیاز بگیرد به هیچ وجه قهرمان نمی شود حتی اگر هر پنج بازی اش را ببرد. اما آن ها دو بازی حساس با استقلال و سپاهان در مشهد دارند که می تواند نه تنها جایگاه خودشان را در جدول بهبود بخشد بلکه معادلات را در صدر جدول به هم بزند. البته سه بازی دیگر آن ها خارح از خانه و مقابل تیم های نساجی، سایپا و ماشین سازی است. بازی هایی که به هیچ وجه آسان نیست.

ذوب آهن برای سپاهان بازی می کند

امیر قلعه نویی که در یک قدمی صدر جدول بود و با نتایج ضعیفی که در هفته های اخیر به دست آورد حالا شانس های زیادی را از دست داده دو بازی اولش با سایپا و پرسپولیس فوق العاده اهمیت دارد. چرا که هر دو بازی خارج از خانه است. اما او نگاه ویژه ای هم به بازی های ذوب اهن دارد. چون طبق برنامه شاگردان علیرضا منصوریان در همین دو هفته باید با پرسپولیس و تراکتورسازی روبه شوند. نتایج این دو بازی برای قلعه نویی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

ایران ورزشی

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-04-14 21:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
مصطفی
يكشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۵۳
آخرش برا سهمیه هم محتاج پرسپولیس شدید. اذعاتون هم گوش خلق پاره کرده.
سیامک
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۴:۱۰
برا خودتون به کمک داوران جام بگیرید حالا، سهمیه گرفتن برای استقلال پیشکشتون .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر