فهرست
آنالیز گل به گل استقلال؛ نقش مهم تیام
آنالیز گل به گل استقلال؛ نقش مهم تیام

آنالیز گل به گل استقلال؛ نقش مهم تیام

آی اسپورت – استقلال تنها سى دقيقه زمان لازم داشت تا فولاد را در زمين خودش زمين گيركند. در همان ابتداى بازى حركت عالى تيام در كانال سمت راست خط دفاعى فولاد كه با پاس عالى تر جباروف همراه بود استقلال را به گل رساند. اما نقطه اوج استقلال چند ثانيه قبل از گل بود. در فوتبال ترانزيشن يا همان لحظه انتقال  مهم است، در حالی که وريا غفورى توپ را از دست داده بود اما پرسينگ سنگين و سريع شجاعيان به محض از دست رفتن توپ به بازيكن حريف موجب شد تا استقلال دوباره صاحب توپ شود. در اين صحنه پاس تك ضرب فرشيد باقرى به جباروف و پاس در عمق او براى تيام از لحظه هاى ديدنى بازى بود. تيام در گل دوم نيز نقش موثرى داشت اما صرف نظر از ارسال تيام بايد به حضور همزمان چهار بازيكن استقلال در محوطه جريمه اشاره كرد كه نشان از ميل پيروزى در اين تيم است. همواره در فوتبال اين بازيكنان هستند كه مى توانند با توانايى هاى خود همه چيز را تغيير دهند. راموس در رئال نمونه اى از مدافعين مركزى است كه با گلزنى هاى خود فرشته نجات رئال مادريد قلمداد مى شود و روزبه چشمى هم در گل دوم استقلال نشان داد كه نه تنها در دفاع بلكه درحمله نيز به بازيكنى تاثيرگذار تبديل شده.

بايد به نقش موثر فرشيد باقرى و هماهنگى او با اميد ابراهيمى اشاره كرد. در گل سوم و با حركت تيام به كناره ها فضاى زيادى در جلو و عمق خط دفاعى فولاد ايجاد شد كه حركت باقرى به اين فضا و پاس ابراهيمى به فرشيد يكى ديگر از صحنه هاى ديدنى بازى را رقم زد تا شجاعيان توپ برگشتى را به گل سوم تبديل كند.

استقلال پس از گل اول فولاد در بهترين زمان ممكن دوباره فاصله را به دوگل رساند و پس از آن بخوبى جريان بازى راكنترل كرد موضوعى كه در گذشته كمتر در استقلال مى ديديم.

در تركيب استقلال قدرت و سرعت تيام سيستم تهاجمى استقلال را غيرقابل كنترل كرده است. در دقيقه ٣١ حركت تيام به مركز زمين و سپردن توپ به هافبكها و دريافت دوباره توپ در پشت خط دفاعى فولاد نمونه اى از حركات تاثيرگذار اين بازيكن است.

در گل چهارم نيز حركت سريع او به دهانه دروازه در ضد حمله و در دقيقه نود و پنج و پاس خوب انصارى نشان از توان بدنى بى نظير اين بازيكن داشت. بايد خوشحال باشيم سرانجام بازيكنى خارجى و با كيفيت در سطح بين المللى به فوتبال ايران اضافه شده است.

 

۳۲ ۱  
آی اسپورت
2018-02-25 08:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۵۱
سالاره این تیام.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر