فهرست
کاپیتان کین و جدال تا نفس آخر
کاپیتان کین و جدال تا نفس آخر

کاپیتان کین و جدال تا نفس آخر

آی‌اسپورتتونسی‌ها انواع و اقسام خطاها را روی هری کین انجام دادند و تلاش کردند با ترکیبی از فنون کشتی و راگبی او را در باکس خودشان به زمین بکشند، اما کاپیتان انگلیس هرگز زانو نزد و در نهایت با دو گل از روی ضربات کرنر سه امتیاز این بازی را به تیمش هدیه داد. کین دو سال پیش در یورو 2016 حتی یک گل هم برای انگلیس نزد و وظیفه ارسال کرنرها را به عهده داشت، اما این بار داستانِ دیگری در کار بود.

در شرایطی که به نظر نمی‌رسید وار قصد مداخله در اتفاقاتی که در باکس تونس می‌افتاد را ندارد، برعکس باکس انگلیس، کاپیتان کین زیر فشار زیادی تحمل می‌کرد کمر خم نکرد و اولین گل‌هایش برای انگلیس در یک تورنمنت بزرگ را زد. گل دوم او که پیروزی 1-2 را برای شاگردان گرت ساوتگیت به همراه آورد هم اولین گل انگلیس در وقت‌های اضافه یک بازی در جام جهانی بود.

اما خود نمایش قهرمانانه کین و نیاز انگلیس به گلی بعد از 90 دقیقه برای شکست دادن تونس بیانگر این حقیقت بود که این تیم هنوز جای زیادی برای پیشرفت دارد. در این میان البته نشانه‌های بسیار مثبتی هم دیده شد، به خصوص در نیمه اول. تیم جوان انگلیس با سرعت و شور بالایش اجازه نفس کشیدن به تونس در دقایق ابتدایی را نمی‌داد و باعث پدید آمدن اشتباه پشت اشتباه از سوی حریف می‌شد.

انگلیس در نیمه اول قادر بود کار را یک‌سره کند و فرصت زدن پنج گل را داشت، فرصت‌هایی که با حرکات جسی لینگارد و رحیم استرلینگ شروع شد. جدا از سرعت انتقال بازی سه‌شیرها، تیم ساوتگیت روی ضربات کرنر هم بسیار خطرناک نشان داد، جایی که هری مک‌گوایر و جان استونز اکثر نبردهای هوایی را می‌بردند. در نهایت هم این ضربه سر مدافع مرکزی سیتی بود که با سیو فوق‌العاده معز حسن در برگشت جلوی پای کین افتاد تا اولین گل بازی به ثبت برسد.

در ادامه بازی اما یک لحظه از دست دادن تمرکز توسط کایل واکر و دستی که بی‌مورد تکان داد باعث شد تا داور خطای پنالتی روی فخرالدین بن یوسف اعلام کند و تونس بر خلاف جریان بازی با باز کردن دروازه جردن پیکفورد کار را به تساوی کشید. و البته تنها چند دقیقه بد بود که خطای مشخص روی کین در باکس تونس گرفته نشد و وار هم هیچ دخالتی در این صحنه نداشت.

با این وجود انگلیس باز هم فرصت گلزنی در نیمه اول داشت و این جسی لینگارد بود که توپ را با ضربه‌ای هوشمندانه از فرخ بن مصطفی، دروازه‌بان جانشین تونس، رد کرد اما در نهایت تیر دروازه مانع از پیش افتادن دوباره انگلیس شد.

اگر قرار بود انگلیس در نیمه دوم هم همان نمایش جذاب نیمه اول را داشت شک و تردیدی در پیروزی این تیم مقابل تونس پیش نمی‌آمد. اما آنچه از شاگردان ساوتگیت در نیمه دوم دیدیم بیشتر شبیه انگلیس همیشه پرمشکل در تورنمنت‌های بزرگ بود. انرژی بازیکنان به شدت افت کرده بود و دفاع پرتعداد تونس دیگر فضای لازم برای حرکات رحیم استرلینگ و لینگارد ایجاد نمی‌کرد. به این موارد اضافه کنید بی‌تفاوتی دوباره وار به خطا روی کین در باکس و البته آن پشه‌های بزرگ و به شدت آزاردهنده.

به زمین آمدن مارکوس رشفورد و روبن لوفتس-چیک در ادامه بازی انرژی دوباره‌ای به انگلیس داد و درصدی از فوتبال پرشور نیمه اول را تکرار کرد، اما در نهایت این یک ضربه کرنر دیگر بود که سه امتیازی که لایقش بودند را برایشان قطعی کرد. این بار هم کرنر کیران تریپیه با دخالت دیگری از مک‌گوایر مواجه شد و در حالی روی سر کین آمد که مدافع تونس ازش جدا شده بود.

این گل هواداران انگلیس در استادیوم را به هوا فرستاد و باعث شد حالا که به بازی دیشب نگاه می‌کنیم نظری مثبت‌تر نسبت به نمایش شاگردان ساوتگیت داشته باشیم. در ادامه تورنمنت یک پیروزی مقابل پاناما، تیمی که دیشب مقابل بلژیک نشان داد یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های حاضر در روسیه است، می‌تواند انگلیس را به دور بعد ببرد.

اما مسئله اینجاست که این فرصت پشت فرصت از دست دادن‌ها و این افت کیفیت و انرژی از یک نیمه به نیمه دیگر مقابل تیم‌های بزرگ‌تر می‌تواند تبعاتی غیرقابل جبران برای انگلیس به همراه داشته باشد. با این حال تا وقتی سه‌شیرها کاپیتان کین را در چنین فرم و با چنین روحیه‌ای دارند هرگز نباید ناامید شوند.

۲    
آی اسپورت
2018-06-19 10:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر