فهرست
اسرار تیمی که می‌خواهد قهرمان شود
اسرار تیمی که می‌خواهد قهرمان شود

اسرار تیمی که می‌خواهد قهرمان شود

آی اسپورت - در شرایطی که تنها ۷ هفته به پایان مسابقات پرماجرای لیگ نوزدهم باقی مانده، پرسپولیس با فاصله ۱۲ امتیازی از رقبا شانس اصلی قهرمانی این رقابت‌ها به شمار می‌رود. با این مقدمه بد نیست ۷ نکته را در مورد حال و هوای این روزهای پرسپولیس بخوانید:

۱-  مسلما یکی از مهم‌ترین رازهای موفقیت پرسپولیس در این سال‌ها، ساختار دفاعی مستحکم بوده است. سرخپوشان بعد از  ۲۳ بازی در لیگ نوزدهم فقط ۱۱ گل خورده دارند؛ یعنی ۳ گل خورده کمتر از فولاد که دومین خط دفاعی برتر لیگ را در اختیار دارد. از 3فصل گذشته هم که پرسپولیس قهرمان شده، دو فصل را با کسب عنوان بهترین خط دفاعی لیگ پشت سر گذاشته و یک فصل دیگر در این زمینه دومین تیم برتر بوده است. برای پی بردن به ارزش ساختار دفاعی ایده‌آل، بد نیست به یاد بیاورید در لیگ پانزدهم تیم رؤیایی برانکو صرفا به‌خاطر دفاع و دروازه متزلزل قهرمانی را به استقلال خوزستان واگذار کرد. سرخ‌ها آن سال ۳۴ گل خوردند که از مجموع گل‌های خورده ۳ سال گذشته بیشتر بوده است.

 ۲- یک نکته شگفت‌انگیز؛ پرسپولیس پارسال به سختی و در آخرین هفته قهرمانی‌اش را مسجل کرد، اما امسال از هفته‌ها جلوتر کاندیدای قطعی کسب جام است. مهم‌ترین دلیل این موضوع، کاهش تعداد مساوی‌هایش است. پرسپولیس پارسال در فصل آخر برانکو ۱۳ مساوی داد؛ درحالی‌که امسال فقط دو مساوی داده. این مسئله باعث می‌شود حتی ۴ شکست هم خللی در پیشروی آنها به سمت قهرمانی ایجاد نکند. بدون تردید در سیستم پیروزی‌های ۳امتیازی، مساوی فرق چندانی با شکست ندارد.

۳-  امسال انتقادهای بسیار زیادی از خط حمله کم‌رمق پرسپولیس شده، اما بد نیست بدانید تا همین‌جای فصل این تیم با ۳۵ گل‌ زده، فقط یک گل از پارسال کمتر زده. پرسپولیس در کل دیدارهای لیگ هجدهم ۳۶گل زد؛ فصلی که بسیاری اعتقاد دارند کسالت‌بارترین تیم برانکو اکران شد.

۴- پرسپولیس تا این مقطع از فصل با ۱۷ پیروزی، یک پیروزی بیشتر از کل لیگ هجدهم به‌دست آورده است. در ۵ سال اخیر بیشترین تعداد پیروزی‌های سرخپوشان مربوط به لیگ شانزدهم می‌شود که این تیم ۲۰ پیروزی به‌دست آورد. رسیدن به این حدنصاب در ۷ هفته باقیمانده چندان دشوار به‌نظر نمی‌رسد؛ مخصوصا که پرسپولیس بازی‌های چندان سختی ندارد و می‌تواند حداقل 3تا از آنها را با برتری مقابل رقبا پشت سر بگذارد.

 ۵- در دو قهرمانی اول پرسپولیس، آقای گل مسابقات هم از این تیم بود. لیگ شانزدهم مهدی طارمی با ۱۸ گل به این موفقیت دست یافت و لیگ هفدهم علی علیپور با ۱۹ گل. در لیگ هجدهم اما آقای گلی از کف سرخ‌ها رفت و علیپور با ۱۴ گل پشت سر استنلی کی‌روش ۱۶ گله باقی ماند. امسال هم بعید است آقای گلی به پرسپولیس برسد. فعلا ترابی ۹ گله و علیپور ۸ گله پشت سر مغانلوی ۱۲ گله از پیکان قرار دارند. پس مهاجمان سرخ برای بازپس‌گیری این عنوان کار سختی دارند.

 ۶-  با قهرمانی یحیی گل‌محمدی در لیگ نوزدهم، تعداد ایرانی‌ها و خارجی‌های فاتح لیگ برتر در پرسپولیس مساوی خواهد شد. ۳ تا برای یحیی، افشین قطبی و علی پروین، ۳تا هم برای برانکو. البته نیمی از قهرمانی احتمالی امسال متعلق به گابریل کالدرون آرژانتینی خواهد بود.

۷- قهرمانی احتمالی در لیگ نوزدهم، پرسپولیس را به تنهایی در صدر فهرست پرافتخارترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر قرار خواهد داد. تا امروز پرسپولیس و سپاهان هر دو ۵ قهرمانی و ۲ نایب‌قهرمانی دارند، اما پوکر پرسپولیس تعداد جام‌های لیگ برتری این تیم را به عدد ۶ خواهد رساند.

۱۷ ۱  
آی اسپورت
2020-07-09 02:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
پرسپولیس عشقه
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹، ۱۶:۲۶
باید تیتر می زدین خطر سکته برای تاسی ها :)))
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر