فهرست
احتمال روز؛ ۶ تیم آسیایی در جام جهانی ۲۰۲۲
احتمال روز؛ ۶ تیم آسیایی در جام جهانی ۲۰۲۲

احتمال روز؛ ۶ تیم آسیایی در جام جهانی ۲۰۲۲

آی اسپورت - بر اساس اعلام فدراسیون جهانی فوتبال، علاوه بر قطر که میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است، ۴.۵تیم آسیایی دیگر هم جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب می‌کنند که بر این اساس مجموع سهمیه آسیا در جام جهانی فوتبال برای نخستین بار به عدد ۵.۵ می‌رسد و در صورت موفقیت نماینده ششم در مرحله پلی‌آف، برای نخستین بار در تاریخ این امکان وجود دارد که قاره کهن با ۶ نماینده در جام جهانی فوتبال شرکت کند. بر این اساس مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در واقع انتخابی دور نهایی این رقابت‌ها و همچنین انتخابی مسابقات جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین به شمار می‌رود.

تیم ملی قطر که برای کسب سهمیه جام ملت‌های ۲۰۲۳ در مرحله نخست دور مقدماتی حضور خواهد داشت در صورت صعود به دور نهایی مرحله مقدماتی جام جهانی و حضور در بین ۱۲ تیم برتر قاره کهن جواز حضور در جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین را کسب می‌کند اما در دور نهایی انتخابی جام جهانی حاضر نخواهد بود و تیمی که در گروه، بعد از قطر قرار بگیرد به عنوان جانشین میزبان جام جهانی راهی دور نهایی مرحله انتخابی خواهد شد.

به این ترتیب قطر در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی که با حضور ۱۲ تیم و در دو گروه ۶ تیمی برگزار می‌شود حضور نخواهد داشت. دو تیم برتر هر گروه به صورت مستقیم به جام جهانی صعود می‌کنند و تیم پنجم آسیا در تقابل دو تیم سوم گروه‌ها مشخص خواهد شد و برای دریافت سهمیه ششم قاره کهن تلاش خواهد کرد که احتمالا نماینده اقیانوسیه یا منطقه کونکاکاف خواهد بود. در صورتی که نماینده پنجم آسیا هم در پلی‌آف موفق باشد، قاره آسیا برای اولین بار با حضور ۶تیم در جام جهانی فوتبال حاضر می‌شود. قرعه‌کشی مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر چهارشنبه ۲۶ تیر در شهر کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.

۱    
آی اسپورت
2019-07-15 10:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر