فهرست
برانکو که در مقابل شما عددی نیست!
برانکو که در مقابل شما عددی نیست!

برانکو که در مقابل شما عددی نیست!

آی اسپورت - جعفر کاشانی که انگار باید او را رییس مادام‌العمر هیات‌مدیره پرسپولیس بدانیم، باز هم ساز ناکوک زده است. جعفرخان ۹۵ درصد مواقع در مصاحبه با خبرنگاران فقط جمله کلیشه‌ای «پرسپولیس تیم است، باید به باشگاه تبدیل شود» را تکرار می‌کند که دیگر برای خود بچه‌های رسانه هم تبدیل به یک اتفاق بامزه و سرگرم‌کننده شده است. 5 درصد باقی‌مانده از سخنان او اما خطرناک است؛ خیلی خطرناک. آنجا که جناب کاشانی تصمیم می‌گیرد وارد جزییات شود، پشت کوه هم می‌لرزد. اخیرا که دوباره شایعات در مورد احتمال جدایی برانکو از پرسپولیس قوت گرفته، در این مورد از کاشانی سوال کرده‌اند. پاسخ او عالی است؛ چیزهایی شبیه به این مضمون: «اگر هم رفت برود. پرسپولیس متکی به فرد نیست و با رفتن یک نفر شخصیتش خدشه‌دار نمی‌شود. این برانکو نبود که پرسپولیس را قهرمان کرد، بلکه با مدیریت باشگاه و حمایت هواداران چنین اتفاقی رخ داد.» این البته اولین بار نیست که استاد از این حرف‌ها می‌زند. دو سال پیش، بعد از اولین قهرمانی پرسپولیس با برانکو هم کاشانی گفته بود: «شاگردی که به کلاس بالاتر می‌رود باید معلمش را عوض کند.» اما چه خوب که این معلم عوض نشد؛ وگرنه از قهرمانی دوم و ترکتازی این روزها و نایب‌قهرمانی آسیا اثری باقی نمی‌ماند. در این رفوزگی، لذتی بود که با همه تجویزهای شما تکرار نشد. دیگر امروز از جان تیم چه می‌خواهید؟

درست بر عکس آنچه کاشانی می‌گوید، پرسپولیس هرگز قائم به جمع و سیستم نبوده و شاید حداقل 80 درصد از بار این موفقیت‌ها فقط روی دوش یک نفر به اسم برانکو ایوانکوویچ قرار داشته است. در غیر این صورت، مگر همین آقایان سال‌ها تیم مدیریتی پرسپولیس را تشکیل نمی‌دادند؟ پس چرا خبری از این روزهای خوش نبود؟ اصلا همین امروز کدام کار سیستماتیک در پرسپولیس دیده می‌شود؟ اثر امثال کاشانی روی کدام پیشرفت و ترقی ملموس است؟ تیمی که بعد از دو روز بارندگی بدون زمین تمرین می‌ماند، تیمی که پرداخت طلب سرمربی‌اش را 8 ماه 8 ماه عقب می‌اندازد، تیمی که اتوبوس اختصاصی‌اش را می‌فروشد تا خرج یومیه‌اش را جور کند، تیمی که یک پسر بچه به اسم مهدی طارمی تا خرخره سرش کلاه می‌گذارد و دو پنجره محرومش می‌کند، تیمی که هر 6 ماه یک مدیرعامل عوض می‌کند و تیمی که پرونده طلبکاران خارجی از در و دیوارش بالا می‌رود، سیستمش کجا بوده؟ نظم و نظامش کجا بوده؟ اصلا شما و رفقای‌تان در همه این سال‌ها برای پرسپولیس چه کرده‌اید؟ کدام گام را رو به جلو برداشته‌اید؟ جناب کاشانی البته بازیکن قدیمی باشگاه بوده که زحماتش را کشیده و حرمتش هم واجب است، اما انصافا امضای رییس ازلی و ابدی هیات‌مدیره، پای کدام پروژه بلندمدت و درست و حسابی دیده می‌شود؟

از قرار معلوم علی دایی همیشه گزینه مورد علاقه جعفر کاشانی برای هدایت پرسپولیس بوده است. او چندی پیش در واکنش به شایعه بازگشت دایی روی نیمکت قرمزها گفته بود: «امیدوارم روزی بتوانیم از داشته‌های خودمان استفاده کنیم.» داشته‌های خودتان البته همان کسانی هستند که سه سال دنبال صد میلیون پول مالیات دویدند و سیصد تا مصاحبه علیه باشگاه کردند. بروید به جان برانکو دعا کنید که اگر نبود، این چهار سال را هم مثل سال‌های قبلش در کوچه و خیابان باید جواب نتایج ضعیف تیم را می‌دادید. بله پرسپولیس نیاز به تغییر دارد، اما آنکه حضورش طولانی شده و باید برود، برانکو نیست.

گل

 

۱۰۲ ۱۲  
آی اسپورت
2019-04-15 01:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
اسمان
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۲۵
این پیرمرد خرفت اخرش کار دست تیم میده.هواداران تهرانی لطفا برین جلوی وزارت ورزش و حق کاشانی را بزارین کف دستش.تا مجبور بشن از هییت مدیره اخراج کنن.
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۴:۳۲
خفه شو جوجه یه روزه.
حسینی
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۵۱
در مورد کاشانی فقط باید گفت :تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد.
۳
حسینی
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۵۷
کاشانی رئیس هیئت مدیره باشه، عرب مدیر عامل و نبی هم عضو هیات مدیره دیگه دشمن میخایم چه کار
۲
شاهین ممسنی ❤❤
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۲:۰۹
کاشانی مواجب بگیر وزیر ورزش و با دوزاری که می گیره به ساز اونا می رقصه!
هوادار پرسپولیس باید هشیار باشه و به باشگاه فشار بیاره
این سکوت و انفعال عواقب بدی برای همه ماها داره
۳
منطق اسدقلالی
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۲:۵۴
اگه کمترین اثری از تعقل وعقلانیت در هیئت مدیره ومدیر عامل پرسپولیس مشخصا اغای عرب،،مهدی محمدنبی وهمین آغای کاشانی میبود،،میبایستی قرارداد برانکو برای 5سال آینده تمدید ودستمزد دوسال آیندش پیشاپیش بایستی در حساب شخصیه پروفسور واریزشده میبود
اغای کاشانی از سن وسالت شرم کن
کاملا مشخصه حرفها واعمالتون از روی عقلانیته یا حقدو بغض وکینه!!!!
پ ن:با قطبی هم همینطوری تا کردن واین جماعت رجاله
۳
حسين
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۲:۵۵
بايد ديد منطقى داشت و نبايد احساسى نظر داد. برانكو ناراحت كه دست مزدش رو نگرفته و فقط هم او نيست. بازيكنان هم از همين موضوع ناراحت هستند. بهر حال اين راه درآمد آنهاست. قرار نيست با فحش و دعوا مسائل حا بشه. از كادر مديريت بايد در خواست بشه بيايند شفاف سازى كنند و راه حلى براى پرداخت حقوق اين تيم مربيان و بازيكنان دارند يا خير.
۱
امید
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۶:۲۲
آقای کاشانی بازنشسته هستند. یکی قضیه بازنشستگی ایشون را پیگیری کنه
۲
فرشته چمنت
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۷:۲۰
در اینکه برانکو چقدر موثر بوده بحثی نیست ولی همین شماها وقتی تیمی نتیجه نگیره از وزیر ورزش تا مدیریت را مقصر می دانید ولی کمترین قصوری برای مربی قائل نیستید؛
نمونه اش نظر سنجی های گذشته نود راجع به عدم ناکامی پرسپولیس در سالهای گذشته و استقلال
ارمان
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۸:۳۸
ادب مرد به ز دولت اوست. دوست عزیز ( آسمان) کمی مودب باشید، روزی هم انشالا شما به سن و سال او می رسید و هم این که پیش کسوت تشریف دارن ایشون.
f
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۳۴
.
امیرعباس
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۰۵
جعفر کاشانی نماد شاهین در پرسپولیس وپیرمرد باشخصیت که از معدود باسوادهای عرصه فوتبال است و سال ها از کارمندان عالیرتبه مملکت بوده است و قطعا یکی از صاحبان معنوی واقعی پرسپولیس حالا باید از این یک وجب غوره نشده در توهم مویز اینطور حرف بخورد واقعا شرم آور است نوشته ای سرشار از بی حرمتی و تحقیر مثل اینکه کسی به دهان پیر مطبوعات ورزشی ایران اردشیرخان لارودی بکوبد و بگوید که تو درباره فوتبال حرف نزن !!درست است که پیاز این روزها خیلی گران شده حتی گرانتر از موز اما قطعا جز میوه ها نیست ! :-) :-) :-)
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر