فهرست
جواد نکونام آقای رکوردها!
جواد نکونام آقای رکوردها!

جواد نکونام آقای رکوردها!

آی اسپورت - جواد نکونام در فوتبال ایران رکوردهای خاصی از خود بر جای گذاشته است که مهمترین و معروفترین آن تعداد بازی ملی است. این بازیکن با ۱۵۱ بازی ، بیشترین بازی ملی را انجام داده است اما رکوردهای این بازیکن منحصر به این مورد است. او امشب میهمان برنامه 2018 و عادل فردوسی‌پور است و به همین بهانه رکوردهای او را در فوتبال ایران مرور می‌کنیم.

رکورددار بازی ملی ایران با بیش از ۱۶ سال حضور مستمر در تیم ملی در این زمینه در فوتبال ایران رکورددار است. این بازیکن با ۳۹ گل ملی پس از کریم باقری بیشترین گل ملی را بین هافبک های تاریخ ایران به ثمر رسانده است. اما گلهای ملی این بازیکن یک ویژگی خاص دارد آنکه به جز گلی که او در آخرین بازی ملی خود مقابل سوئد به ثمر رساند و در اواسط بازی تعویض شد در تمام دیدارهای ملی که گل زد ایران متحمل شکست نشد.

در آستانه بازیهای جام جهانی باید به رکوردهای جالب توجه نکونام در این مسابقات نیز اشاره شود. نکونام با ۳ بار کاپیتانی در جام جهانی به همراه علی پروین رکورددار کاپیتانی ایران در جام جهانی است. شماره ۶ سابق تیم ملی از نظر تعداد ادوار حضور در جام جهانی نیز، از جمله رکوردداران است هر چند که مسعود شجاعی با حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ این رکورد را خواهد شکست. البته نکونام رکورد منفی در جام جهانی نیز دارد و با ۳ کارت زرد خشن ترین بازیکن ایران در تاریخ این مسابقات است.

کاپیتان نکونام به جز موفقیت در بازیهای ملی، در بازیهای باشگاهی  حضور متداومی در فوتبال اروپا داشت. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ در اوساسونا حضور داشت و در فصل در ۲۰۱۴-۱۵ نیز مجددا به این تیم بازگشت. این بازیکن در سال ۲۰۱۳ نیز در فهرست ۳ نفره برترین بازیکنان سال آسیا قرار گرفت.

نکونام در دوران مربیگری خود نیز آغاز موفقیت آمیزی داشته و توانست نساجی مازندران را پس از ۲۴ سال به سطح اول فوتبال ایران بازگرداند.

نود

۸ ۴  
آی اسپورت
2018-06-13 18:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
Vahid
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۳۶
دمه اقا جواد لالیگایی خودمون گرم:)
پرچمت بالا کاپیتان:)
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۴
بعد از من نکونام با یه نیم فصل اسطوره:))
۱
Vahid
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۰۹
حالا چرا گریه میکنی:) چون استقلالیه؟ :)
حقداری گریه کن :)
۶
ميلاد
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۱۱
يك كاپيتان تمام معنا.
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر