فهرست
آنالیز داوری فولاد-پرسپولیس: همه یا هیچ؟
آنالیز داوری فولاد-پرسپولیس: همه یا هیچ؟

آنالیز داوری فولاد-پرسپولیس: همه یا هیچ؟

آی اسپورت- برتری 3 بر صفر پرسپولیس برابر فولاد یکی از سوژه های اصلی برنامه نود این هفته می شود اگر کارشناس داوری اش نظراتی مشابه رضا غیاثی داشته باشد. مشاور تازه حکم گرفته دپارتمان داوری معتقد است داور بازی، یک پنالتی به سود طرفین نگرفته، یک بازیکن هر تیم را اخراج نکرده و یک گل پرسپولیس هم به اشتباه آفساید اعلام شده است. اما اگر یکی مثل سعید مظفری زاده، کارشناس باشد اتفاقی نمی افتد چون به عقیده او، تمامی تصمیمات داور و کمک هایش صحیح است.

 

رضا غیاثی: دو پنالتی، دو اخراج، یک گل

دقیقه ٣٠ انصاری (مهاجم فولاد) در ضلع غربی محوطه جریمه پرسپولیس مواجه با خطایی از سوی هم فامیلی اش شد. محمد انصاری با استفاده از دست و پایش مرتکب خطا شد که داور معتقد به خطا نبود و از اعلام پنالتی به سود فولاد چشم پوشی کرد. داور به دلیل اعتراض مهاجم فولاد به او کارت زرد نشان داد درحالیکه باید به محمد انصاری اخطار می ‌داد و او را در همان دقیقه 30 از بازی اخراج می کرد چون قبلا در دقیقه 14 یک کارت زرد گرفته بود. در دقیقه ٥٦ بازی کرمی روی طارمی مرتکب خطای پنالتی شد. مدافع فولاد چون با خطای هل دادن از شانس گلزنی طارمی جلوگیری کرد باید با کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج می ‌شد. کمک داور اول (علی نژادیان) دقیقه ٤٣ به اشتباه علیه پرسپولیس اعلام آفساید کرد. مهمترین اشتباه طوسی، کمک داور دوم، در دقیقه ٧٠ روی داد که به اشتباه گل چهارم پرسپولیس را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.

 

سعید مظفری زاده: همه چیز اوکی!

محمدرضا اکبریان در دقیقه 15، خطای بی ملاحظه انصاری روی مهاجم فولاد و دقیقه 26 خطای ماهینی که باعث قطع حمله موثر فولادی ها شده بود را به درستی با کارت زرد جریمه کرد. در دقیقه 30 ساسان انصاری، مهاجم فولاد در محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد که داور به درستی دستور به ادامه بازی داد. دقیقه 56 طارمی در موقعیت تک به تک با دروازه بان فولاد سرنگون شد که در بازبینی تصاویر تلویزیونی مشخص شد خطایی روی این بازیکن صورت نگرفته و تصمیم داور درست است. دقیقه 57 ضعف کارگردان تلویزیونی سبب شد تا شانسی برای دیدن مجدد صحنه سرنگونی ساسان انصاری در محوطه جریمه پرسپولیس نداشته باشیم.  دقیقه 68 کمک داور دوم گل پرسپولیس را مردود اعلام کرد که با توجه به عدم وجود دوربین روی خط باید به نظر کمک داور بازی که زاویه بهتری نسبت به ما داشت احترام گذاشت.

۲ ۲  
آی اسپورت
2017-01-18 20:57:00
نظر دهید

۲ نظر
علی
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۱۰
آی اسپورت که چند روزه داورای آبی را کشف میکنه، چرا گرایش غیاثی را کشف نمیکنه آدم و عالم میدونند که غیاثی و اصفهانیان لونگی هستند اصفهانیان از صفر و گدایی با پول گرفتن برای قضاوت ها به خونه و زندگی رسیده
۱
منتقد
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۲۸
125
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر