فهرست
ضعیف‌ترین مدعیان تاریخ در لیگ بیستم
ضعیف‌ترین مدعیان تاریخ در لیگ بیستم

ضعیف‌ترین مدعیان تاریخ در لیگ بیستم

آی اسپورت - صدرنشینی لیگ برتر فوتبال ایران در لیگ کرونا زده این فصل با کسب 23 امتیاز از 12 دیدار در اختیار آبی‌پوشان است و اگر پرسپولیسی‌ها بتوانند دو دیدار معوقه‌شان را هم با برد پشت سر بگذارند، به 24 امتیاز می‌رسند و صدرنشین می‌شوند؛ جالب آن‌که این صدرنشینی استقلال هم نتوانسته هواداران آبی‌پوش را راضی کند، اتفاقی که در نوع خود عجیب به نظر می‌رسد که از صدرنشینی تیمی انتقاد شود اما واقعیت این که استقلال در قیاس با فصول گذشته، در قامت یک صدرنشین امتیاز نگرفته است!

نگاهی به تاریخچه لیگ برتر به خوبی نشان می‌داد که هیچ‌گاه تیمی با 23 امتیاز در پایان هفته سیزدهم صدر جدول را در تسخیر خود نداشته است؛ در واقع اگر بخواهیم تیم محمود فکری را مدت مشابه فصل گذشته مقایسه کنیم، آن‌ها با تفاضل گل بهتر نسبت به شهر خودرو در جایگاه ششم قرار می‌گرفتند! یا در قیاس با فصول گذشته، تیمی با امتیازات استقلال در لیگ بیستم تا پایان سیزدهم می‌توانست جایگاه پنجم در لیگ هجدهم، چهارم در لیگ هفدهم و سوم در لیگ شانزدهم را در اختیار داشته باشد.

در ادوار لیگ برتر، بهترین جایگاه برای تیمی که توانسته بود در 13 هفته، 23 امتیاز کسب کند، جایگاه دوم جدول رده‌بندی بوده است که در لیگ نهم این اتفاق رخ داد و حالا استقلالی‌ها در لیگ بیستم، این آمار را تغییر دادند و توانسته‌اند صدر جدول را از آن خود کنند.

عدم وجود مدعی قدرتمند در لیگ این دوره باعث رقابت نزدیک در بالای جدول شده است. به جز این، این آمار، خبر خوبی برای تیم‌های مطرح که از قافله رقبا جا مانده‌اند محسوب می‌شود. تیم‌هایی نظیر پرسپولیس، تراکتور، فولاد و ... در صورت کسب 2 یا 3 پیروزی پیاپی می‌توانند عقب‌ماندگی خود را جبران کنند و به رده‌های بالای جدول برسند.

 

ورزش سه 

۴ ۱  
آی اسپورت
2021-02-01 15:30:00
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹، ۱۴:۱۴
همه تیمها داغون هستند از دم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر