فهرست
آنالیز نفر به نفر ستاره ها؛ تیم سرحال
آنالیز نفر به نفر ستاره ها؛ تیم سرحال

آنالیز نفر به نفر ستاره ها؛ تیم سرحال

آی‌اسپورت- کارلوس کی روش و شاگردانش در تورنمنتی که بسیاری از بزرگان شروع چندان خوبی در آن نداشتند، نمایشی توفانی مقابل یمن داشتند تا با توجه به برد با 5 گل برای همه آسیا خط و نشان بکشند. این برد می توانست پرگل تر از این هم باشد اما دوبار تیرک دروازه و برخی بی دقتی ها از سوی بازیکنان تیم ملی مانع عبور از 5 و رسیدن به عدد 6 شد. با این وجود نمایش خوب و تماشاگرپسند تیم ملی یک بار دیگر شور و حرارت برای طرفداران و فوتبالدوستان در راه رسیدن به چهارمین قهرمانی تاریخ آسیا را بیشتر کرد. بعد از این برد شیرین و روحیه ساز نگاهی انداختیم به عملکرد تک به تک ملی پوشان، بازیکنانی که در نود دقیقه بدون فراز و نشیب با نمایشی یکنواخت زمینه این برد را فراهم کردند. 


علیرضا بیرانوند؛ آسوده خاطر بخواب


گلر شماره یک ایران سوای از دقایق ابتدایی بازی که یکی دو بار چارچوب دروازه اش تهدید شد در باقی دقایق اصلا به زحمت نیافتاد تا آسوده خاطر کلین شیت دیگری در ترکیب ایران به نام خود ثبت کند. در نیمه دوم بازی جز چند پاس به عقب و بازیسازی دیگر چیز خاصی از بیرانوند ندیدیم چون توپی روی دروازه اش نیامد.


حضور در زمین؛ 90 دقیقه
پاس؛ 15
پاس صحیح؛ 14
درصد پاس صحیح: 93.3%
توپگیری: 5
سیو: 0
دفع توپ با مشت: 0


رامین رضائیان؛ پاس گل و کارت زرد الکی


کمتر کسی تصور می کرد او بتواند وریا را نیمکت نشین کند و دوباره به ترکیب اصلی برسد اما کی روش مثل جام جهانی رامین را به عنوان انتخاب اول در سمت راست خط دفاعی به میدان فرستاد و نمایش خوبی هم از این بازیکن دیده شد به خصوص در صحنه پاس گلی که برای مهدی طارمی ارسال کرد و روی گل سردار آزمون هم تاثیرگذار بود. البته رامین با گرفتن یک کارت نمایش خوب خود را تا حدودی تحت الشعاع قرارداد چون حالا با یک اخطار او می تواند یک بازی را از دست بدهد.


مدت زمان حضور در زمین؛ 90 دقیقه
پاس: 59
پاس صحیح:51
درصد پاس صحیح: (86.4%)
پاس گل: 1
پاس کلیدی: 2
دوئل: 12 (50%)
تکل: 3 (33.3%)
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 17
توپ گیری: 5


احسان حاج صفی؛ در انتظار احسان همیشگی


کاپیتان سوم ایران مقابل یمن نه خوب بود، نه بد. مدافع چپ سال های گذشته ایران به عنوان یکی از بازیکنان قدیمی تیم ملی با کوله باری از تجربه می توانست نمایش بسیار بهتری از خود ارائه بدهد اما انتظارات برآورده نشد. حال با این نمایش همه منتظر خواهند بود تا در بازی های بعدی همان احسانی را ببینند که در جام جهانی درخشش فوق العاده ای داشت.


مدت زمان حضور در میدان؛ 90 دقیقه
پاس: 69
پاس صحیح: 52
درصد پاس صحیح: 75.4%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 1
دوئل: 9 (66.7%)
تکل: 2 (100%)
دور کردن توپ: 2
از دست دادن توپ: 31
توپ گیری: 6


مرتضی پورعلی گنجی؛ مثل همیشه


مرتضی مثل تمام این سال ها که به عنوان یکی از دو انتخاب اصلی کی روش در پست مدافع میانی برای ایران به میدان رفت، نمایشی بدون اشتباه و فراز و نشیب ارائه داد و در برخی دقایق هم با پوشش فوق العاده خود توانست ضدحملاتی که یمنی ها می خواستند ترتیب بدهند را خنثی کند. پورعلی گنجی قطعا با این نمایش می تواند یکی از ستون های کلیدی ایران لقب بگیرد.


مدت حضور در زمین؛ 90 دقیقه
پاس: 82
پاس صحیح: 77
درصد پاس صحیح: 93.9%
پاس گل: 1
پاس کلیدی: 1
دوئل: 10 (80%)
تکل: 4 (100%)
دور کردن توپ: 4
از دست دادن توپ: 5
توپ گیری: 12

 

سیدمجید حسینی؛ هشدار را جدی بگیر


پدیده ایران در جام جهانی این بار در اولین حضور خود در تاریخ جام ملت های آسیا اصلا انتظارات را برآورده نکرد. دو اشتباه در دقایق ابتدایی و متعاقب آن بازی بدون تمرکز باعث شد تا کارلوس کی روش بلافاصله دست به کار شده و با تعویض زودهنگام به ستاره جوان خود هشدار بدهد که این جا، جای اشتباه و بازی بی انگیزه نیست. پس سیدمجید به عنوان یکی از امیدهای اصلی تیم ملی باید این هشدار را جدی بگیرد چون بازی های مهمی پیش روی ایران است.


مدت حضور در زمین؛ 45 دقیقه
پاس: 38
پاس صحیح: 36
درصد پاس صحیح: 94.7%
دوئل: 3 (66.7%)
تکل: 1
دور کردن توپ: 1
توپ گیری: 4

 

پژمان منتظری؛ باهوش و زیرک


پرسن و سال ترین بازیکن میدان کسی نبود جز پژمان منتظری. مدافع کارکشته استقلال که مویرگی مسافر جام ملت ها شد در آغاز نیمه دوم جای هم تیمی جوان تر خود را گرفت تا در کنار پورعلی گنجی سرو سامان خوی به ساختار تدافعی ایران بدهد. منتظری مثل تمام این سال ها با هوش و ذکاوت خود در پوشش ها و بازیسازی توانست نشان بدهد تعویض به موقعی از سوی کادر فنی بود.


مدت زمان حضور در میدان؛ 45 دقیقه
گل: 0
شوت درچارچوب: 0
پاس: 40
پاس صحیح: 35

درصد پاس صحیح: 85%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 1
دوئل: 2 (100%)
تکل: 0
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 6
توپ گیری: 3


امید ابراهیمی؛ فرمانده


امید به عنوان تک هافبک تدافعی ایران نقشی کلیدی در روند بازی داشت. اوج هنرنمایی این بازیکن از لحظه ای بود که توانست وظایف خود را به عنوان نظم دهنده ساختار تاکتیکی ایران نشان بدهد. امید در نقش فرمانده میانه میدان ایران در نیمه اول چند باری شانس خود برای گلزنی را امتحان کرد اما به نتیجه نرسید. در نیمه دوم اما امید به خواست کی روش بیشتر روی نظم دادن به نمایش ایران تمرکز کرد.


مدت حضور در میدان؛ 90 دقیقه
گل: 0
شوت درچارچوب: 1
پاس: 69
پاس صحیح: 65
درصد پاس صحیح: 94.2%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 0
دوئل: 8 (75%)
تکل: 2 (100%)
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 4
توپ گیری: 10

 


اشکان دژاگه؛ جنگجوی بزرگ


در بازگشت به ترکیب اصلی با بازوبند کاپیتانی به جنگجوی بزرگ خط میانی تبدیل شد. قبل از آغاز تورنمنت با شرایطی که دژاگه در تراکتورسازی داشت کمتر کسی شانسی برای قرار گرفتن او در بین 11 انتخاب اصلی کی روش قائل بود اما این اتفاق افتاد تا اشکان از ان فرصت طلایی برای نشان دادن توانایی های فوق العاده خود در رهبری و بازی تهاجمی تیم نشان بدهد. هنرنمایی های این بازیکن در لحظه گل دوم ایران با آن ضربه دیدنی ایستگاهی بیشتر از همیشه به چشم آمد، گلی که همچون آب سردی بر پیکر یمن بود تا راه برد پرگل ایران هموار شود. اشکان با کلاس بازی بالایی که دارد قطعا اگر در فرم مطلوب خود باشد مهره ای غیر قابل انکار برای موفقیت های تیم ملی خواهد بود.


مدت حضور در زمین؛ 90 دقیقه
گل: 1
شوت خارج از چارچوب: 2
پاس: 74
پاس صحیح: 66
درصد پاس صحیح: 89.2%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 2
دوئل: 13 (61.5%)
تکل: 3 (66.7)
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 13
توپ گیری: 5

 

مهدی ترابی؛ پسرک بدشانس


جوان اول این روزهای اردوی تیم ملی دوباره خوش درخشید. سورپرایز کارلوس در مصاف با یمن به عنوان یکی از بهترین بازیکنان زمین هر کاری دلش خواست انجام داد. توپ گرفت، دریبل زد، روی گل ها تاثیر گذاشت و در پایان هم هنر شوتزنی خود را به رخ کشید و تنها بدشانس بود که تیرک دروازه مانع ثبت نام او در بین گلزنان شد. مسلما کی روش با شناخت کامل از توانایی تکنیکی و تاکتیکی ترابی از این بازیکن در ترکیب اصلی بهره برد تا مهدی میانه میدان را به تسخیر خود در بیاورد. نمایشی شناور و ویرانگر که به کابوسی بزرگ برای مدافعان یمنی تبدیل شده بود.با این شروع رویایی قطعا از ترابی خبرهای امیدوارکننده بسیاری در جام هفدهم مشاهده خواهیم کرد.


مدت حضور در زمین؛ 90 دقیقه
پاس: 52
پاس صحیح: 44
درصد پاس صحیح: 84.6%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 2
دوئل: 11 (63.6%)
تکل: 0
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 12
توپ گیری: 5


سامان قدوس؛ جشن با والی دیدنی


وقتی ترکیب تیم ملی اعلام شد و نام سامان قدوس در بین 11 بازیکن اصلی دیده نشد این سئوال ذهن همه طرفداران را به خود معطوف کرد که کی روش چه زمانی به ستاره ایرانی لیگ فرانسه اعتماد خواهد کرد؟ بازیکنی که با نمایش دیدنی خود به دلربایی از فوتبالدوستان فرانسوی طرفدار آمیان پرداخته بود و عنوان مرد سال سوئد را یک بار دیگر به خود اختصاص داده بود این بار هم برای درخشش با پیراهن ایران باید تا نیمه دوم و 30 دقیقه پایانی صبر می کرد. تعویض طلایی ایران چند دقیقه بعد از ورود در اولین فرصت خوبی که نصیبش شد با یک والی دیدنی زننده آخرین گل به یمن لقب گرفت تا به این ترتیب جشنی بزرگ در ابوظبی برپا کند، جشنی که می تواند او را به یکی از مهره های کلیدی و ثابت ایران در ادامه راه تبدیل کند.


مدت زمان حضور در میدان؛ 30 دقیقه
گل: 1
شوت درچارچوب: 1
شوت دفع شده: 1
پاس: 17
پاس صحیح: 12
درصد پاس صحیح: 70.6%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 0
دوئل: 3 (667%)
تکل: 0
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 7
توپ گیری: 1

 


کریم انصاری فرد؛ بدرخش آقاکریم


کریم انصاری فرد هم درست مثل خیلی از ستاره های روی نیمکت در ترافیک مهره های تهاجمی چاره ای نداشت تا کار را از روی نیمکت آغاز کند. شماره 10 تیم ملی در نیمه دوم در دقایق پایانی به میدان آمد اما فروغ چندانی نداشت. به هر حال آن چه مشخص است این که انصاری فرد باید از همین دقایق و فرصت ها برای تثبیت خود به ترکیب اصلی بهره ببرد در غیر این صورت چاره ای ندارد جز این که مثل تیم باشگاهی در رده ملی هم نیمکت نشینی را تحمل کند.


مدت حضور در میدان؛ 19 دقیقه
گل: 0
شوت درچارچوب: 0
پاس: 4
پاس صحیح: 4
درصد پاس صحیح: 100%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 0
دوئل: 1 (100%)
تکل: 0
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 1
توپ گیری: 1

 

مهدی طارمی؛ پیش به سوی آقای گلی

 

مهاجم اول ایران در نبرد با یمن همانی بود که انتظارش را داشتیم؛ گلزن، دونده و خطرناک در تمامی دقایق روی دروازه حریف. طارمی با دو گل و یک پاس گل شروعی طوفانی در جام ملت‌های آسیا داشت. همانند نمایشی که پیش از این از او در ترکیب الغرافه و پرسپولیس در قیاس لیگ قهرمانان دیده بودیم و با گل‌های خود مدعی دستیابی به عنوان آقای گلی قرار می‌گرفت. باید دید اینبار طارمی قادر به دستیابی به این عنوان خواهد شد یا خیر. هماهنگی بی نظیر او با سردار آزمون و ضرباتی اینبار تمام کننده برخلاف فرصت سوزی‌های همیشگی یک مهاجم زهردار را در ترکیب کی‌روش به نمایش گذاشت و باید دید در دیدارهای آتی نیز به همین شکل پیش خواهد رفت یا خیر؟


مدت حضور در میدان؛ 71 دقیقه
گل: 2
شوت درچارچوب: 3
شوت دفع شده: 1
پاس: 55
پاس صحیح: 44
درصد پاس صحیح: 84.6%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 2
دوئل: 11 (63.6%)
تکل: 0
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 12
توپ گیری: 5

 


سردار آزمون؛ امان از تیرک لعنتی


بعد از ماجراهای مربوط به جام جهانی او بار دیگر با اعتماد کارلوس کی‌روش و در شرایطی که قلبا نیز هیچ فوتبالدوست ایرانی نمی‌خواست بزرگترین استعداد چند سال اخیر فوتبال ایران را دور از پیراهن شماره 20 ببیند، جواز حضور در جام ملت‌ها را به دست آورد. سردار از همان دقایق ابتدایی با ضربات خود دروازه یمنی‌ها را مورد هدف قرار داد و با سود بردن از خصوصیت شوتزنی و برتری در نبردهای هوایی یک چالش بزرگ برای خط دفاعی یمن شکل داد. او در نهایت با پاس گل مهدی طارمی یک گل ارزشمند را به نام خود تا اکنون در جمع شاگردان کی‌روش به بازیکنی تبدیل شود که در دو جام ملت‌ها سابقه گلزنی دارد.البته تیرک مانع دبل آزمون شد تا او در کنار طارمی در صدر بهترین گلزنان بایستد.


مدت زمان حضور در میدان؛ 90 دقیقه
گل: 1
شوت درچارچوب: 4
شوت خارج از چارچوب: 2
شوت دفع شده: 2
پاس: 20
پاس صحیح: 11
درصد پاس صحیح: 55%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 0
دوئل: 8 (62.5%)
تکل: 0
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 16
توپ گیری: 4

 

وحید امیری؛ اوج بگیر پسر


وینگر محبوب کارلوس کی‌روش از نفت تهران تا ترابوزان اسپور بار دیگر در سمت چپ تیم ملی مجوز حضور در ترکیب را به دست آورد تا با استارت‌های پیاپی و خستگی‌ناپذیر  خود فرصت‌های مناسبی را برای هم‌تیمی‌هایش شکل دهد. با این حال می‌توان کاملا ادعا کرد با روزهای اوج خود فاصله زیادی داشت و چند دریبل ناموفق و ارسال بی هدف او را از وحید امیری همیشگی دور کرد. خصوصا اینکه زوج او یعنی احسان حاج صفی نیز شرایط ایده آلی را دنبال نمی‌کرد تا در این سمت تیم ملی نتواند فرصت‌های مناسبی را شکل دهد. با این حال بعید است امیری که از جام ملت‌های قبلی خاطره تلخی در ذهن دارد، به کار خود به همین شکل پایان دهد و باید منتظر درخشش او در ادامه بود.


مدت زمان حضور در میدان؛ 60 دقیقه
گل: 0
شوت درچارچوب: 0
پاس: 40
پاس صحیح: 33
درصد پاس صحیح: 825%
پاس گل: 0
پاس کلیدی: 1
دوئل: 17 (52.9%)
تکل: 4 (75%)
دور کردن توپ: 0
از دست دادن توپ: 14
توپ گیری: 4

۱۳ ۳  
آی اسپورت
2019-01-08 00:22:00
نظر دهید

۳ نظر
خوزستانی
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۰۲
و کیروش ...
یک انسان پست و فرومایه که همچون اجداد ناپاک استعمارگرش از ایران عزیر با خاری خواهد رفت
محسن
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۴۷
خوزستان میداند که اون عراقی ها بودند که با خاری ایران را ترک کردند
درود بر کیروش کبیر معمار نوین فوتبال ایران و ننگ ابدی بر خائنین به ایران و ایرانی
خوزستانی
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۰۳
در جواب محسن
درود بر ایران و ایرانی صد درصد
زنده باد تیم ملی ایران و بازیکنانش
نفرین بر کیروش پست و حقیر
نفرین بر حامی کیروش دلال نا عادل کثیف فردوسی پور و دارو دسته اش
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر