فهرست
وریا شاکی شد؛ به تمرین فکر هم نمی‌کنیم
وریا شاکی شد؛ به تمرین فکر هم نمی‌کنیم

وریا شاکی شد؛ به تمرین فکر هم نمی‌کنیم

آی اسپورت – در فاصله حدود یک هفته تا آغاز فصل جدید لیگ برتر، اوضاع استقلال به شدت بحرانی است. امروز افتخاری استعفا کرد و تکلیف جانشین او هنوز مشخص نیست. تیم در اردوی ترکیه به سر می‌برد و تیام و جپاروف نمی‌دانند باید با چه کسی مذاکره کنند. ماجرای بازی سوپرجام هم حسابی بازیکنان و هواداران را عصبانی کرده است. در این شرایط وریا غفوری مصاحبه‎ای با تسنیم انجام داده و از شرایط وخیم تیم و تمرینات پرده برداشته است. بخشی از حرف‌های غفوری را بخوانید:

  • همه تیم‌ها برنامه‌های‌شان را انجام می‌دهند، اما وضعیت ما مشخص نیست. سال گذشته این مقطع، فصل را به بدترین شکل به پایان رساندیم و همه هواداران، بازیکنان و حتی مدیریت تیم خون دل خوردند. با گذشت زمان، لیگ فصل گذشته را به خوبی تمام کردیم، قهرمان جام حذفی شدیم و به جمع هشت تیم برتر راه یافتیم و آماده فصل جدید بودیم تا به فینال آسیا راه پیدا کنیم. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد و چطور برنامه‌ریزی شد تا استقلال به این وضعیت گرفتار شود. تیم پارسال حفظ نشد و نتوانستند جپاروف و تیام را هم نگه دارند. فقط مشکلات ما اینها نیست و چیزهای دیگری هم هست.
  • هنوز نتوانسته‌اند هزار تومان به بازیکنان جدید بدهند، این هم از برنامه‌ریزی سوپرجام. بازیکنان از این وضعیت ناراحتند، چطور باید حق‌ استقلال و هواداران خورده شود و جام را به حریف هدیه بدهند؟ سؤال من این است که چطور برنامه‌ریزی کردند که استقلال در سوپرجام شرکت نکرده و راحت نتیجه را سه بر صفر اعلام کنند؟
  • به تنها چیزی که فکر نمی‌کنیم، تمرین کردن است. یک هفته دیگر لیگ شروع می‌شود و یک ماه دیگر هم حساس‌ترین بازی استقلال برابر السد قطر در لیگ قهرمانان آسیاست. هنوز تیم کامل نشده و نمی‌دانم چه اتفاقی قرار است بیفتد.
  • افتخاری شرایط مناسبی نداشت. شاید از دور نگاه کنند و بگویند همه تقصیرات گردن مدیریت است، اما اینطور نیست. مدیریت باشگاه تنهاست و هیچ کمکی به آنها نشد. چطور ممکن است اول فصل پولی نباشد؟ من دو سال از طلبم را نگرفتم و قراردادم را تمدید کردم، پول فصل آینده هم که هیچ. سؤال من این است که چطور حتی پول هم برای بازیکنان خارجی نیست؟ واقعا جای تعجب دارد. تیم‌های دیگر برنامه‌ریزی کرده‌اند، اردوهای‌شان را برگزار کرده، اما استقلال ترکیده است و افتضاح‌ترین وضعیت ممکن را دارد. چه کسی مسئول است؟ وزارت ورزش و جوانان به داد استقلال برسد و جوابگوی هواداران باشد. چطور ممکن است تا یک ماه و نیم پیش همه از وضعیت خوب استقلال و رفتن به فینال آسیا صحبت می‌کردند، اما الان شرایط به بدترین شکل پیش می‌رود؟ قطعا با این وضعیت استقلال هفته‌های اول نتیجه نمی‌گیرد.
  • بازیکنان راضی بودند که در سوپرجام بازی کنند. حداقل بازی می‌کردیم، نه اینکه خیلی راحت از حق‌مان بگذرند و نتیجه را سه بر صفر اعلام کنند. باز هم سؤال می‌پرسم، چه کسی باید جوابگو باشد؟ به همه چیز شک کرده‌ایم، چرا تیمی که شرایط خوبی داشت، الان اینگونه شده است؟
۴ ۱۵  
آی اسپورت
2018-07-18 14:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۵ نظر
.
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۱
برنامه سوپرجام رو 13 فروردین اعلام کردن شما بگو سرمربیت چیکار میکرد که دیرتر از همه تمرینات رو شروع کردین؟
//
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۵
وقتی سرمربی جشن 400k شدن صفحه اش رو میگیره مشخصه بازیکن هم درست تمرین نمیکنه. تاریخ سوپرجام مشخص بود شماها از شفر حساب پس بگیرین بابت روزهایی که باید تو تمرین می بود ولی با شبکه سوییسی قرارداد بسته بود الان هم اصرار به جذب دوتا بازیکن که کل نظم تیم به خاطرشون بهم ریخته
حرف حساب
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۹
دوست من این جماعت دسته سومی اگه قدرت تحلیل درست اوضاع تیم رو داشتند که هر روز مثل بچه ها جلوی وزارت جمع نمیشدند و آبروی خودشون رو نمیبردند! اینها 50 ساله در کار فرافکنی و توهم هستند!
۴
احسان
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۸
ووریان جان عشقی بخدا چکار کنیم اون پسر لعنتی وزیر به جان تاج کبیر آسیا افتاده و قصد نابودیش داره اگر قراره استقلال رو نابود کنند ما هوادارا هم وزارت لنگی و تیم محبوب بی افتخارشون رو نابود میکنیم.
۷ ۱
كسري
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۲۴
تو هيچ غلطي نميتوني بكني تو كي باشي كه بخاي تيم سرورت رو نابود كني حرف مفت زدن كار شما كيسه جماعت هست و تو فضاي محازي و پشت كامپيوتر فكر ميكني اصغر خارجي هستي.نشستي داري چرت چرت ميكني بشين بابا تو اگه اينكاره اي اول يقه ي شفرشومن بزرگ رو بگير كه تخم هندوونه هم شما رو حساب نكرد و هر موقع دلش خواست اومد سر تيمتون.
۷
HHEE
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۸
مشخص بود یه شخصیت بیسواد و هیچی نفهم داره حرف میزنه. افتخاری تیمشون رو به گند کشیده ولی جناب بیسواد خان متوجه نشده که مشکل از مدیریت بوده که حتی با کسایی که میخواستن قرارداد ببندن هم درست مذاکره نکرده و فقط چسبیده به تیام و جباروف که اسم در کنه و مسئولیت اصلیش که مدیریت تمام اتفاقات ریز و درشت تیم هست از رو دوشش برداشته بشه. اونطرف هم که رفیق شفیقش جناب توفیقی گند های مخصوص خودش رو زد که لازم به توضیح نیست. با این اوصاف چطور بیسوادخان به این نتیجه رسیدن که مشکل از مدیریت نیست؟
حمید
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۳۴
مشکل استقلال کمبود پول نیست زیاد بودن پوله!
Ava_86
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۲
این شازده خودش مدتها تمرین پیچوند تا پول نگرفت نیومد سر تمرین حالا ژست مظلوم گرفته
ننگ بر وزارت ورزش
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۶
ننگ بر وزارت ورزش
این همه پست می ذارن لنگیا که می خواست سوییس نره و مزخرفاتی از این دست که مثلا مقصر سرمربیه اول اینکه بر خرمگس معرکه لعنت دوم اینکه تیم جمعا 11 تا بازیکن نتونسته جمع کنه کدوم سوپر جام؟ سوم اینکه باشگاه حتی پول اردو با استشهاد محلی جمع کرده سوم مدیر بدون پول مثل زنبور بی عسله وقتی وزارت جلوی تزریق پولو می گیره سرمربی اگه اصلا پس از پایان فصل هم ایران می موند فایده ای نداشت کم اینکه الان یک نزدیک ی ماهه ایرانه صدتا پست گذاشته که کمک کنید و حمایت کنید که هیچ فایده نداشته اقای طرفدار قرمز بابا دیگه دنبال چی هستین دارن استقلالو به خاک سیاه می نشونن کامنت گذاشتنتون چیه برین خوش باشین که قهرمانی سوم رو دو دستی تقدیمتون می کنن مزخرفات نبافین خرمگس معرکه نشین
۵ ۳
كسري
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۴۲
خدمت دوست حشره عرض كنم خالي بستن كار شما اراذل و اوباش هست وقتي با بازيكنها قرارداد يه ساله ميبندين همين ميشه ديگه وقتي مثل خر كيف ميكردين كه بازيكنها ميان تيم ما و پرسپوليس نميرفتن يه علتي داشت همين الان وحيد اميري كه يه ساله قرارداد داشت با ما امروز تصميم گرفت بمونه و فردا بره سر تمرين بله حشره ي عزيز وقتي كاوه و كنعاني و خيليهاي ديگه با ما قرارداد نبستن و اومدن كيسه يه علتي داشت حتما ما زير بار شرايط بازيكنها نرفتيم وقتي فرشيد باقري نامي كه قرار بود با ٣٥٠ تا بياد تيم ما و زير پاش نشستين و ١/١ ميليارد بهش ميدين همين باعث ميشه پول فصل بعد رو پيشخور كنين و چراهاي زيادي ديگه هم هست كه تو اين مقال جا نميشه و نميشه بيان كرد همين مديركه بهش زنبور بي عسل ميگي همين تازگيها ٥٠٠ هزار تا از نوع يوروش رو گرفت و ريخت تو حلقوم تيم كثيفتون بعد ميگي بي عسل؟؟؟؟؟؟استقلال رو شما به خاك سياه كشوندين كه تيام رو تا حد رونالدو بالا بردين و اونهم وهم برش داشته قيمتشو سه برابر كرد و از اونطرف جبارف هم گفت مگه من چم كمتره و قيمتمشون ٦ برابر شد و همه ي سرمايه و پولتون رو محبورين بدين به دو بازيكن و انتظار دارين دولت و وزارت بيشتر از حدتون به شما بده بابا اينجا ايران هست و ليگ ايران بازيكن ١٦ ميلياردي برنميتابه اينو بفهم ،نفهم.
۸
00
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۳
پول اردو رو چطوری جمع کردن؟؟؟؟؟ عجب ادم هایی پررویی هستین خداوکیلی اردوی تفریحی ترکیه به المان با پول گدایی جور شده؟ اونوقت اون 500 هزار یورو رو چیکار کردین؟ الان شفر مثل اوایل حضور منصوریان مقدس محسوب میشه و هرکس هرچی بگه بهش بدوبیراه میگن مشکلی نیست زمان بهتون ثابت میکنه
۱
حرف حساب
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۰
در تایید حرفهای کامنت بالاییم: بفرمایید این هم یکی از همون جماعتی که گفتم!!
۱
ننگ بر وزارت ورزش
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۶
ننگ بر وزارت ورزش
این همه پست می ذارن لنگیا که می خواست سوییس نره و مزخرفاتی از این دست که مثلا مقصر سرمربیه اول اینکه بر خرمگس معرکه لعنت دوم اینکه تیم جمعا 11 تا بازیکن نتونسته جمع کنه کدوم سوپر جام؟ سوم اینکه باشگاه حتی پول اردو با استشهاد محلی جمع کرده سوم مدیر بدون پول مثل زنبور بی عسله وقتی وزارت جلوی تزریق پولو می گیره سرمربی اگه اصلا پس از پایان فصل هم ایران می موند فایده ای نداشت کم اینکه الان یک نزدیک ی ماهه ایرانه صدتا پست گذاشته که کمک کنید و حمایت کنید که هیچ فایده نداشته اقای طرفدار قرمز بابا دیگه دنبال چی هستین دارن استقلالو به خاک سیاه می نشونن کامنت گذاشتنتون چیه برین خوش باشین که قهرمانی سوم رو دو دستی تقدیمتون می کنن مزخرفات نبافین خرمگس معرکه نشین
۴
سامان
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۹
وقتی شفر تو تلوزیون سوئیس كارشناسی كردن رو به شروع تمرینات تیمش ترجیح میده تقصیر كیه ؟؟ ما هم 2 تا از بازیكنای اصلیمون رو از دست دادیم و تازه محروم هم هستیم بازیكن هم نتونستیم بگیریم ملی پوشامون هم كه اصلا تو اردوی خارجیمون نبودن ارز دولتی هم كه مثل كیسه به ما ندادن اونوقت شما از چی صحبت میكنید ؟؟ برنامه ریزی سازمان لیگ ؟؟ اون وقتی كه این برنامه رو اعلام كردن اصلا كیسه هنوز قهرمان حذفی نشده بود بی كفایتی و و سهل انگاری مربیتون رو میخواهید توجیه كنید و گردن كس دیگه بندازید
۴
امیرحسین
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۷
تمام مشکل اینها پوله! "هنوز نتوانسته‌اند هزار تومان به بازیکنان جدید بدهند" مطمئن باشید چند میلیون بذارند کف دستشون همه چی درست میشه! من که فقط منتظرم قراردادا تیام و جبارف تمدید بشه تا اون موقع سیرک واقعی استقلال رو ببینم! خخخ
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر